Premier League – Tottenham vs Arsenal preview a tip na výsledok


Piaty Tottenham privíta lídra Premier League Arsenal. Oba kluby sú z Londýna, dokonca z jeho severnej časti, a preto sa jedná o derby zápas, ktorému nebude chýbať napätie. Arsenal potvrdzuje od úvodu sezóny skvelú formu a aj z pôdy svojho najväčšieho rivala si chce odniesť všetky body. Severolondýnske derby Tottenham Hotspur vs Arsenal sa naživo odohrá v nedeľu 15. 1. 2023 o 17:30. Zápas hostí Tottenham na svojom štadióne Tottenham hotspur Stadium.

Premier League - Tottenham Hotspur vs Arsenal preview a tip na výsledok

  • Zápas Tottenham vs Arsenal je severolondýnske derby, keďže oba kluby sídlia na severe Londýna
  • Arsenal sa nachádza na prvej priečke Premier League
  • Obom klubom chýba pre zranenie letná ofenzívna posila za viac ako 50 miliónov eur. Zranený je Richarlison (Tottenham) a Gabriel Jesus (Arsenal)
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Tottenham neprehrá 1.67 1.70
  • Zápas: Tottenham vs Arsenal
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 15. 1. 2023, 17:30
  • Živý prenos: Canal + Sport

Kde sledovať Tottenham vs Arsenal live stream?

Pre vysielanie na Slovensku má zakúpené práva televízna stanica Canal + Sport. Platí to pre aktuálnu sezónu a dve nasledujúce. V tejto sezóne vysiela stanica všetkých 380 zápasov Premier League. Fanúšik tak má kompletný výber a nezmešká žiaden zápas svojho obľúbeného mužstva. Stanica poskytuje po zakúpení balíčka Canal + Sport možnosť sledovať zápasy naživo online. Je to jediná legálna možnosť ako u nás sledovať live stream z tohto zápasu.

Domáce ihrisko silným faktorom derby

Domáce ihrisko býva výhodou v každom zápase, ale v severolondýnskom derby je silným faktorom. Aktuálne ťahajú Tottenham a Arsenal sériu siedmich vzájomných zápasov v ktorých vždy vyhralo domáce mužstvo. Z posledných sedemnásť duelov len raz dokázalo vyhrať hosťujúce mužstvo. Fanúšikovia oboch klubov berú tento zápas veľmi prestížne a v zápase sa snažia maximálne podporiť svoje mužstvo. Domáce tímy sa vďaka obrovskej podpore vedia vybičovať k maximálnym výkonom. Pre Tottenham je preto domáce ihrisko v tomto zápase veľkou výhodou.

Arsenal je líder celej Premier League

Arsenal ide do zápasu ako líder celej Premier League. Nič na tom nezmenila ani bezgólová remíza v poslednom zápase s Newcastlom. Aktuálne má na čele päťbodový náskok pred druhým Manchestrom City. Nasleduje dvojica Newcastle a Manchester United a na piatej priečke sa nachádza Tottenham Hotspur. Ten má stratu na čelo už jedenásť bodov a navyše odohral o zápas viac ako Arsenal. Ak sa chce Tottenham ešte zapojiť do boja o titul, nesmie prehrať v nasledujúcom zápase s Arsenalom.

Arsenal je líder celej Premier League

Zdroj: Premier League

Zranené ofenzívne hviezdy

Trochu paradoxne majú oba celky zranené ofenzívne hviezdy, ktoré získali v letnom prestupovom období. Tottenham Hotspur priviedol do útoku Richarlisona a Arsenal Gabriela Jesusa. Obaja hráči stáli viac ako 50 miliónov €. Okrem spomínaných hráčov je medzi zranenými vedený ešte Bentacour z Tottenhamu. Vzhľadom na šírku a kvalitu oboch kádrov sa nedá povedať, že by chýbajúci hráči mali výrazne ovplyvniť sily na ihrisku.

Zranené ofenzívne hviezdy

Zdroj: The Mirror

Harry Kane v streleckej forme

Tento rok sa v Premier League hovorí najmä o Haalandovi z Manchestru City, ktorý jednoznačne vládne strelcom. Ak sa dá ale hovoriť o niekom, kto mu aspoň trochu konkuruje, je to Harry Kane. Útočník Tottenhamu je v streleckej forme. V lige má 15 gólov z 18 zápasov. Aktuálne má nábeh na 30 gólovú sezónu, ktorú naposledy dosiahol v sezóne 2017/18. Arsenal nemá k dispozícii strelca typu Harry Kane. Góly si rovnomernejšie medzi seba rozdelili viacerí hráči ako Ødegaard, Martinelli či Saka. Zatiaľ ale Arsenalu tento systém funguje. Celkovo strelili kanonieri o tri góly viac ako Tottenham. Ten má odohratý o jeden zápas viac.

Tip redakcie: Tottenham neprehrá

Derby zápasy bývajú vždy otvorené. Nič na tom nemení ani fakt, že Arsenal dosahuje v tejto sezóne skvelé výsledky a vedie celú Premier League. Teraz mieri na ihrisko Tottenhamu, kde sa mu dlhodobo nedarí. V tomto zápase odporúčame tipovať opatrnejšie. Dvojtip na neprehru Tottenhamu dáva vysokú šancu na úspech a to pri zaujímavom kurze.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Tottenham neprehrá 1.67 1.70

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport, Wikipedia, Transfermarkt, Premier League