Premier League – Manchester United vs Manchester City preview a tip na výsledok


Premier League v 20.kole ponúkne derby zápas Manchester United vs Manchester City. V posledných rokoch sa viac darí mužstvu City, ktoré je obhajcom titulu z minulej sezóny. Potvrdilo to aj v poslednom vzájomnom zápase. V ňom sa zrodila divoká výhra 6:3 pre City a United tak má extra motiváciu postarané. Zápas Manchester United vs Manchester City sa naživo odohrá v sobotu 14. 1. 2023 o 13:30. Domácim mužstvom je Manchester United a zápas sa preto odohrá na štadióne Old Trafford.

Premier League - Manchester United vs Manchester City preview a tip na výsledok

  • Manchester City je obhajca titulu zo sezóny 2021/2022
  • Posledný vzájomný zápas skončil výhrou City pomerom 6:3
  • Manchester United sa dohodol koncom roka 2022 na ukončení spolupráce s Ronaldom
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Manchester City 1.78 1.79
  • Zápas: Manchester United vs Manchester City
  • Súťaž: Premier League
  • Čas zápasu: 14. 1. 2023, 13:30
  • Živý prenos: Canal + Sport

Kde sledovať Manchester United vs Manchester City live stream?

Vysielacie práva pre Slovensko vlastní od aktuálnej sezóny televízna stanica Canal + Sport. Práva má zakúpené na tri sezóny a v tej aktuálnej vysiela všetkých 380 zápasov anglickej Premier League. Vysiela preto aj zápas Manchester United vs Manchester City, ktorý sa koná 14.1.2023 o 13:30. Zápas je možné sledovať aj ako live stream po zakúpení balíčka na Canal + Sport. Iná možnosť kde sledovať Manchester United vs Manchester City live stream aktuálne nie je.

Bodový rozdiel medzi rivalmi je len štyri body

Bodový rozdiel medzi rivalmi je len štyri body a tak je tento zápas skvelou príležitosťou pre United ako sa dotiahnuť na City. Vzhľadom na slabší úvod červených diablov do sezóny je aktuálne štvrtá pozícia v tabuľke úspech. United tam prenikol tak trochu nenápadne, keď najväčšiu pozornosť na seba strháva Arsenal a Manchester City. City je prakticky celú doterajšiu sezónu na druhom mieste tesne za prekvapujúcim lídrom z Arsenalu. City aktuálne zaostáva na prvé miesto o päť bodov a v zápase s United si nemôže dovoliť zakopnúť.

Bodový rozdiel medzi rivalmi je len štyri body

Zdroj: ESPN

Posledné vzájomné zápasy ovládli hráči City

Posledné vzájomné zápasy ovládli hráči City a nielen výsledkovo ale aj herne. V tom úplne poslednom uštedrili United porážku 6:3. Tento zápas sa dokonca stal rekordným. Nikdy predtým v derby nepadlo toľko gólov. Hráči City ale v zápase jasne dominovali a vysoká výhra bola zcela zaslúžená. V posledných derby stretnutiach je pravidlom, že hráči City sú oveľa silnejší na lopte. Majú väčšie držanie lopty a v útoku sú nebezpečnejší. Priebeh najbližšieho stretnutia to určite potvrdí a opäť bude držanie lopty minimálne pomerom 60:40 pre City. Letným príchodom Haalanda sa City už nespolieha len na svoju výbornú kombináciu, ale môže posielať aj nebezpečné prihrávky priamo na hrot. Ak chce United zastaviť gólostroj mestského rivala potrebuje hrať s maximálnym nasadením a bezchybne.

Posledné vzájomné zápasy ovládli hráči City

Zdroj: The Busby Babe

Manchester United je bez Ronalda silnejší

Manchester United je bez Cristiana Ronalda silnejší. Napriek tomu, že Ronaldo je aj vo svojich 37 rokoch skvelým hráčom, jeho prítomnosť v klube bola škodlivá. Jeho frustrácia z nedostatočnej minutáže a nezhody s trénerom Erikom ten Hagom ovplyvňovali celé mužstvo. Po tom čo Manchester United rozviazal zmluvu s Ronaldom sa atmosféra v tíme viditeľne upokojila. Hráči sa opäť naplno sústredia na športové výkony a nie na dianie mimo ihriska. Je to viditeľné na posledných výsledkoch. United odohral od ukončenia spolupráce s Ronaldom päť zápasov v Premier League a pohároch. Bilanciu má päť výhier a skóre 12:1. Bude zaujímavé sledovať, či si túto pohodu prenesie aj do zápasu so City.

Manchester United je bez Ronalda silnejší

Zdroj: Sporting News

Manchester United vs Manchester City kurzy

Manchester United vs Manchester City kurzy umožňujú viaceré tipovacie stratégie. Samozrejme môžete tipovať konečný výsledok. Na výhru United je kurz v Tipsporte 4.31. Na City 1.79 a na remízu 3.97. Vzhľadom na posledné výsledky sa dá čakať, že opäť padne dosť gólov. Tip viac ako 2.5 gólu v zápase má kurz 1.69. Tipovať ale môžete aj počet gólov v 1.polčase. Možnosť, že padne viac ako 1.5 gólu v 1.polčase má skvelý kurz 2.47. Haaland dal v poslednom derby hetrik a svoj gólový čuch potvrdzuje takmer každý zápas. Vďaka tomu sa tip na to, že strelí gól tipujúcim pravidelne vypláca. Doxxbet má na gól Haalanda vypísaný lákavý kurz 1.73.

Tip redakcie: zvíťazí Manchester City

Aj keď má Manchester United za sebou víťaznú sériu, bolo to v zápasoch s jasnými outsidermi. Manchester City sa naladil dvoma výhrami nad Chelsea a do zápasu pôjde sebavedomo. A v poslednom vzájomnom zápase sme videli ako to v takom prípade dopadá. Hráči City prevýšili United v každom smere a doslova sa na ihrisku pohrávali so súperom. Aj teraz budú silnejší na lopte, kreatívnejší v útoku a presnejší v zakončení. Nič iné ako tri body pre hostí nám z toho nevychádza.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Manchester City 1.78 1.79

Zdroje článku: Oktagon, Fortuna, Tipsport