Platené tipy


V nasledujúcom článku si priblížime platené tipy, ktoré zaujímajú čoraz viac ľudí na internete. Ide o špecifický druh tipovania, za ktorý si musíte zaplatiť. Oplatí sa vkladať financie do platených tipov? Nie je to len celé podvod? Oklamali vás, čo robiť? Budeme sa venovať aj problémom, ktoré vás môžu zastihnúť. Ako prvé si však priblížime pojem fixed match.

Platené tipy

Fixed match

Fixed match je to vopred dohodnutý zápas. Poprípade vývoj, akým sa bude uberať. S veľkou pravdepodobnosťou ste už o niečom podobnom počuli. Veľa účastníkov sa aj napokon priznalo, a tak o tom nie je pochýb. Pre lepšie pochopenie fixed match uvádzame nižšie príklad.

Príklad

Jeden z najväčších korupčných škandálov sa udial v talianskej lige. Boli v ňom zapletené veľkokluby ako Juventus, AC Miláno, Fiorentína alebo Rímske Lázio. Je však zrejmé, že takýto tip zápasov sa nerozširuje a vie o nich iba úzky okruh ľudí. Dávajte si preto pozor. V prípade, že ste počuli od niekoho o tomto type zápasu najskôr si overte zdroj. Je mnoho podvodníkov, ktorí ponúkajú takéto služby na internete.

Na čo si dať pozor pri fixed match?

Fixed match je väčšinou podvod. Podvodníci majú nespočetne veľa stratégii, ako z vás vytiahnuť nejaké peniaze. Často sa stáva, že tipy naozaj prvýkrát skončia úspešne a vy sa cítite, že je to to pravé orechové. No je to práve naopak. Nie ste už natoľko opatrný a môžete prísť o značnú finančnú čiastku.

Spôsob, ako predísť podvodom, nájdete aj na rôznych fórach. V príspevkoch používatelia poukazujú na podvodníkov a hovoria o tom, čomu sa vyhnúť. Fixed matches už presiahli aj na sociálne siete. Pre podvodníka nie je ťažké kúpiť stránku napríklad na Facebooku, ktorá vyzerá legitímne, a premenovať ju.

Často sa stáva aj to, že vám podvodník sprostredkuje obrázok výherného tiketu. To môže byť podvod a platí pravidlo dvakrát preveruj, raz strihaj. V tomto prípade si vyžiadajte napríklad link, ktorý vás presmeruje na daný tiket a uvidíte, ako sa zachová.

Na čo si dať pozor pri fixed match

Najlepšie platené tipy

Najlepšie platené tipy sú tie, ktoré vypracuje priamy zástupca v tipovacom servise. Odborník ich určuje na základe analýz tipovacieho prostredia. Pri týchto tipoch by ste mali ako prvé overiť, či daný tipovací servis je dostatočne dôveryhodný.

Najlepším overením je, keď si zmapujete históriu tipov a štatistík. Ešte väčšie plus je, ak si autor tipov sám vedie históriu a štatistiky. Aj pri týchto tipoch si ale dávajte pozor na to, komu veriť a komu nie. Niektoré tipovacie servisy si menia históriu tipov. Odstránia nevýherné tipy a naopak pridávajú výherné tipy na už hrané zápasy. Vedia, že história musí byť pre kupujúceho zaujímavá, a preto sa ju snažia čo najviac vylepšiť.

Avšak nájde sa aj veľa tipovacích servisov, ktoré nemanipulujú s históriou. Prečítajte si odstavec nižšie, aby ste sa dozvedeli, ako sa vyhnúť podvodníkom.

Tipovacie servisy

Tipovacie servisy sú spravidla podvodníci, na ktorých si musíte dávať pozor. Robia všetko preto, aby svojimi lacnými marketingovými ťahmi oklamali nevedomých ľudí. Čudovali by ste sa, ale často sa im to aj darí. Medzi najprehliadnutejších podvodníkov rozhodne patria tí, ktorí používajú lacný marketing. A to zvyčajne na stránkach s drahými autami alebo nahými ženami. Takéto osoby sa z vás snažia po prvotnom kliknutí vytiahnuť peniaze.

Samozrejme, sú aj dôveryhodné tipovacie servisy. Je však veľmi náročné niekoho nájsť. Niektorí sú dokonca aj legitímni. Nemajú však dostačujúcu marketingovú kampaň kvôli čomu sa im v tomto smere nedarí a nakoniec to ukončia.

Tipovacie servisy

Platené tipy skúsenosti

V tejto sekcii si priblížime skúsenosti s platenými tipmi. Ak máte záujem o platené tipy, mali by ste si ako prvé pozrieť stránku, z ktorej idete nakupovať. Zamerajte sa napríklad na recenzie a komentáre. Ak máte k dispozícii online chatu, skúste napísať adminovi.

Samozrejme, admin stránky môže mazať komentáre, a práve toto o ňom veľa napovie. Ak sa na webe nachádzajú iba pozitívne komentáre, je pravdepodobné, že to budú podvodníci. Tí si komentáre často pridávajú sami. To isté platí aj napríklad pri štatistikách a histórii tipov. Ak sa stretnete s tým, že vám servisy vrátia investíciu aj nad 15 %, ide pravdepodobne o podvodníka.

Naopak je dobré, keď sa na stránke nachádza účet tretej strany. Ten môže ukladať štatistiku automaticky. Avšak tu je skôr problém, aby aj tretia strana bola dôveryhodná. Samozrejme, mala by mať na stránke chat, v ktorom nájdete skúsenosti ostatných potenciálnych kupujúcich. Medzi takéto stránky patrí napríklad bet-universe.com.

Platené tipy poradenstvo

Poďme si priblížiť zopár rád pri platených tipoch:

 1. Dajte si pozor na podvod. Jedna z najčastejších stratégii takýchto podvodníkov je rozosielanie tipov. Jednej časti potenciálnych záujemcov pošle svoj 1. tip, druhej zas iný a poslednej strane 3 možnosť. Ak sa napríklad jedna stane výhernou, tak ďalšie tipy si už musíte predplatiť. A práve to je problém.
 2. Tipovací servis by sa mal orientovať na konkrétny šport, poprípade málo športov. Prečo? Pretože aj tipovací servis je väčšinou len menšia stránka a nemôže mať široký záber, ako napr. stávkové spoločnosti, ktoré zamestnávajú mnoho ľudí.
 3. Dajte si pozor ak servis ponúka live stávky. Pri týchto druhoch stávok bývajú ľudia zbrklejší. Kurzy sa rýchlo menia a podvodníci to radi využívajú.
 4. Ak vám tipovací servis prihodí po prvom “grátis” tipe ešte jeden alebo dokonca dva viete, že je to na dobrej ceste. Takto sa správajú seriózne spoločnosti. Avšak, aj napriek tomu si musíte dávať stále pozor.
 5. Dávajte si pozor na obrázky. Tie môžu podvodníci na stránkach ľahko upraviť. Zdanie môže klamať a aj odfotený výherný tiket môže byť fejk.
 6. Buďte opatrní. Pri tipovaní je náročné zbohatnúť za pár dní. Berte ho najmä ako hobby z dlhodobého hľadiska. Naučte sa pracovať s kurzami a pilovať svoje schopnosti. Ak ste trpezlivý a hráte s rozumom šance na úspech sú vyššie.
 7. Ak sa rozhodnete pre platené tipy, musíte vedieť využívať svoj bank. Odborníci odporúčajú na jeden tip vklad max. 3 – 4 z vášho banku. Samozrejme, pri spoznávaní tipovacích servisov odporúčame menšie číslo. Viac o správe peňazí sa dočítate v s Money management v tipovaní.
 8. Ak sa vám pri platených tipochdarí a našli ste správny tipovací servis, podávajte tikety v profesionálnych stávkovkách. Plus, príliš na seba neupozorňujte. Keď začnete vyhrávať veľkú finančnú hotovosť v krátkom období, spoločnosti vám môžu znížiť limit na stávky.
 9. Preverte si štatistiku. Ak sledujete monitoring štatistiky (na overenej stránke) daného tipovacieho servisu, sledujte aj staršie zápasy. Napríklad 2 mesiace staré. Nesledujte len tie nedávno odohrané. Vždy sa zamerajte na dlhodobý horizont.
 10. Pri tipovaní je najdôležitejšie spoliehať sa na seba. Na nikoho iného. Zamerajte sa na šport, ktorý sledujete a baví vás. Tipnite si aj na tím, ktorý hrá proti vašim obľúbencom. Ak prehráte, prehra vás tak nezamrzí. Urobte si z toho zábavu a rekreáciu.

Problémy pri platených tipoch

Problémy pri platených tipoch nie sú ničím novým. Existuje ich rovno niekoľko. Niektoré z nich si spomenieme nižšie:

 • Livé stávky – pri týchto tipoch s tipovacím servisom je to ako na hojdačke. Najdôležitejším faktorom je rýchlosť, a kým vám tretia strana pošle vhodné tipy, kurzy sa už môžu meniť. Často ani nestihnete zareagovať, pretože vám odporúčanie na tip môže prísť v náhodnom čase. Máte napríklad dôležité pracovné povinnosti a nestihnete si na mobile podať live stávku. Preto pri spolupráci s tipovacím servisom odporúčame zvoliť iné stávky.
 • Komunikácia s tipovacím servisom – je veľmi dôležité, akú metódu na komunikáciu zvolíte a či ju servis podporuje. Určite odporúčame SMS správy, vďaka ktorým nemusíte byť stále na internete. Okrem toho môžete využiť aj e-mail alebo aplikáciu.
 • Limity od stávkových spoločností – každá stávkovka má zamestnancov, ktorí dohliadajú na kurzy a stávky. Samozrejme monitorujú aj registrovaných tipujúcich. A koho najviac? Tých čo začnú vyhrávať veľké peniaze v krátkom období. Preto treba byť opatrný a neupútať nežiadúcu pozornosť. V inom prípade by vám mohla spoločnosť znížiť limit na maximálne stávky.
 • Ako zistíte, že ste našli naozaj seriózny tipovací servis? Ani takéto servisy nie sú dokonalé a nie vždy ide všetko ako má. Keď vám servis ale sprostredkuje bezplatné predĺženie odberu tipov pri nedosiahnutí zisku, ktorý mal byť splnený v určitom období, tak je to jedno veľké plus.