MS vo futbale 2022: Portugalsko vs Ghana analýza


Skupina H má jasného favorita. Postup Portugalska zo skupiny predikujú všetci odborníci. V minulosti však viaceré krajiny nezvládli svoju úlohu favorita. Bude preto zaujímavé sledovať ako to zvládne tím okolo hviezdneho Cristiana Ronalda. Ten má totiž svoju poslednú príležitosť na zisk titulu majstra sveta. Živý prenos zápasu Portugalsko vs Ghana môžete sledovať 24. 11. 2022 o 17:00 na stanici RTVS Šport. Slovenská televízia bude vysielať zápas online aj ako live stream zadarmo na svojej webovej stránke.

MS vo futbale 2022: Portugalsko vs Ghana analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Portugalsko 1.40 1.41
  • Zápas: Portugalsko vs Ghana
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 24. 11. 2022, 17:00

Favoriti v skupine H

Favoriti v skupine H boli jasný hneď po vylosovaní zloženia skupín na MS. Stačí sa pozrieť do FIFA rebríčku krajín, kde sa deviatom mieste nachádza Portugalsko a na štrnástom Uruguaj. Južná Kórea je na konci prvej tridsiatke a Ghana až za prvou šesťdesiatkou. Zápas Portugalsko vs Ghana je podľa papierových predpokladov súbojom najsilnejšieho tímu proti tomu najslabšiemu v skupine. Aj pri pohľade na kádre oboch reprezentačných tímov sa každý s touto skutočnosťou stotožňuje. Portugalský tím je plný hviezdnych hráčov. Samozrejme najväčšia pozornosť sa sústredí na kapitána tímu Cristiana Ronalda.

Posledný vzájomný zápas

Ghana je štvrtý krát na MS

Ghana je štvrtý krát na MS vo futbale. Jej doterajšie účasti boli v rokoch 2006, 2010 a 2014. Na posledné MS 2018 v Rusku sa nekvalifikovala. Dvakrát sa prebojovala zo skupiny do play off a tak ju netreba podceňovať. Pri poslednej účasti na MS v roku 2014 síce skončila na poslednom mieste v skupine, ale odohrala tri vyrovnané zápasy a s Nemeckom dokonca remizovala. Na tomto šampionáte sa v skupine stretla aj s Portugalskom v ich poslednom vzájomnom zápase. Portugalsko ho vyhralo 2:1, keď o víťazstve rozhodol desať minút pred koncom Cristiano Ronaldo. Najväčší úspech na svetovom šampionáte si Ghana pripísala v roku 2010. Po výborných výkonoch sa prebojovala až do štvrťfinále, kde na penalty napokon nestačila na Uruguaj.

Portugalsko túži po prvom získanom titule

Portugalsko túži po prvom získanom titule majstra sveta. Súčasná generácia hráčov cíti, že je v ich silách sa dostať až do finále MS vo futbale, ktoré sa hrá 18. decembra. Doteraz je najlepším výsledkom tejto krajiny na MS tretie miesto z roku 1966, keď žiaril legendárny Eusébio. Súčasná generácia hráčov na čele s Ronaldom sa však postarala o prvú trofej pre krajinu. Na ME 2016 vo Francúzsku sa po utrápenom postupe zo skupiny predrali až do finále a napokon sa tešili zo zlata. Hráči tak dokázali to, čo sa nepodarilo ani Eusébiovi.

Portugalsko túži po prvom získanom titule

Medzi najväčších favoritov Portugalsko nepatrí, ale radí sa medzi širší okruh krajín, ktoré by s trochou šťastia mohli bojovať o medailové priečky. Vzhľadom na káder sa tomu dá uveriť. Cristiano Ronaldo síce už prekonal svoje najlepšie roky, ale stále patrí medzi najväčšie futbalové hviezdy súčasnosti. V mužstve je však aj silná generácia hráčov ako Bruno Fernandes, Ruben Dias, João Cancelo, Bernardo Silva či Diego Jota. Všetko sú to hviezdny hráči, ktorý hrajú v najsilnejších kluboch Európy a môžu pomôcť Ronaldovi k poslednému reprezentačnému úspechu.

Postup na MS

Postup na MS si obe krajiny vybojovali po menšej dráme. V prípade Ghany sa postup spečatil v dvojzápase s Nigériou. V oboch zápasoch sa zrodila remíza a o postupe Ghany rozhodlo pravidlo o väčšom počte strelených gólov z pozície hostí v zápase. Portugalsko skončilo v kvalifikačnej skupine až druhé za Srbskom a postup si zaistilo až v play off, kde vyradilo Turecko a Severné Macedónsko. V tohtoročnej Lige národov ukázalo, že formu má ale naďalej výbornú, keď mu len tesne ušiel postup na finálový turnaj. Prezentovalo sa však výborným útokom a veľmi solídnou obrannou hrou.

Portugalsko vs Ghana kurzy

Kurzy na zápas Portugalsko vs Ghana zohľadňujú, že Portugalsko je favorit celej skupiny. Na jeho víťazstvo je na Tipsporte kurz 1.40, na remízu 4.29 a na výhru Ghany 8.69. Na počet gólov v zápase by sme netipovali, keďže Portugalsko strieda zápasy v ktorých gólovo exploduje so zápasmi, ktoré sú na góly chudobnejšie. Obranná hra Portugalska je v poslednej dobe na výbornej úrovni a zaujímavý je preto tip na to, že Ghana dá menej ako 0.5 gólu v zápase. Kurz je 1.68. Prípadne využiť možnosť tipu na výhru Portugalska bez inkasovaného gólu s kurzom 1.98.

Tip redakcie: zvíťazí Portugalsko

Keďže Ghana hrala v posledných rokoch zápasy najmä proti africkým krajinám, ťažšie sa odhaduje ako bude zvládať zápas proti silnému súperovi z Európy. Posledný vzájomný zápas je starý už osem rokov a preto sa nedá z neho vychádzať. Preto v tomto zápase volíme radšej tip s nižším kurzom na výhru Portugalska. O tej nepochybujeme, keďže tím okolo Cristiana Ronalda je veľmi dobre poskladaný a nevidíme žiadne slabé miesto v jeho zostave. Naopak sme presvedčený, že hviezdy tímu dokážu zabezpečiť, vďaka svojej individuálnej kvalite, prvú výhru na šampionáte pre Portugalsko bez výrazných komplikácii.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Portugalsko 1.40 1.41