MS vo futbale 2022: Francúzsko vs Austrália analýza

Obhajca titulu Francúzsko sa predstaví na MS 2022 v skupine D. Prvý súper je Austrália, ktorá mala komplikovanú cestu za postupom. Favoritom je pochopiteľne obhajca titulu, ktorý sa s Austráliou stretol v skupine aj na posledných MS 2018 v Rusku. Živý prenos zápasu Francúzsko vs Austrália môžete sledovať 22. 11. 2022 o 20:00 na stanici RTVS Šport. Stanica RTVS má zakúpené vysielacie práva na všetky zápasy z MS vo futbale 2022. Ak niekto sleduje radšej zápasy cez live stream, tak stačí keď navštívi oficiálnu stránku RTVS. Tam nájde online možnosť live sledovania zápasu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Francúzsko dá gól v oboch polčasoch 1.87 1.96
  • Zápas: Francúzsko vs Austrália
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 22. 11. 2022, 20:00

Francúzsko je favorit skupiny D

Francúzsko je favorit skupiny D. Dokonca je jeden z najväčších favoritov na zisk trofeje. V skupine D sa stretne postupne s Austráliou, Dánskom a Tuniskom. Pre Francúzov sa jedná o podobnú skupinu ako na MS 2018 v Rusku. Vtedy vyhrali svoju skupinu s Austráliou, Dánskom a Peru. Zaujímavosťou je, že s Dánskom sa stretol tím galského kohúta aj v skupine Ligy národov. Podľa rebríčka krajín, ktorý zostavuje FIFA by mali postúpiť európske tímy. Oba sú v prvej desiatke rebríčka. Tunisko uzatvára prvú tridsiatku a Austrália sa nachádza na konci prvej štyridsiatky ktrajín.

Posledný vzájomný zápas

Posledný vzájomný zápas Francúzsko vs Austrália sa odohral na MS 2018 v Rusku. Rovnako ako teraz sa jednalo o prvý zápas v skupine pre obidve mužstvá. A rovnako ako teraz, aj vtedy bolo Francúzsko veľkým favoritom duelu. Nakoniec z toho ale bola poriadna dráma. Napriek tomu, že favorit mal viac z hry, v prvom polčase sa nevedel presadiť. Začiatok druhého polčasu priniesol dve penalty, po jednej na každej strane a obe úspešne premenené. Pre Austráliu to bola napokon jediná strela v zápase na bránku. Napriek tomu ešte desať minút pred koncom hrala s favoritom nerozhodne. Napokon to rozhodol vlastný gól a šťastie sa priklonilo na stranu lepšieho mužstva. Konečný výsledok zápasu tak bol 2:1 pre Francúzsko.

Francúzsko postúpilo bez prehry z prvého miesta v kvalifikačnej skupine. Z ôsmich zápasov skupiny vyhralo päť a trikrát remizovalo. Aj celkové skóre 18:3 naznačovalo, že postup na MS bol bezproblémový. Príprava na MS tak mala prebehnúť bez väčších otáznikov ale to zmenila Liga národov. Vo svojej skupine Francúzi pohoreli, keď skončili ďaleko za Chorvátskom a Dánskom na tretej priečke a len o bod pred posledným Rakúskom. S Dánskom, ktoré ich čaká aj v skupine na MS, prehrali oba zápasy Ligy národov. Forma obhajcu titulu tak vzbudzuje mierne otázniky.

Austrália mala komplikovanú cestu na MS

Austrália mala komplikovanú cestu na MS 2022. Už štvrtý kvalifikačný cyklus po sebe absolvovala v ázijskej kvalifikácii. V prvej fáze bola suverénna a vyhrala všetkých osem zápasov. V druhej fáze skončila v skupine tretia za Saudskou Arábiou a Japonskom. Nasledoval zápas play off proti Spojeným Arabským Emirátom, ktoré skončili na treťej priečke v druhej skupine. Zápas vyhrala tesne 2:1 a nasledoval posledný krok. Play off zápas proti piatemu mužstvu z juhoamerickej kvalifikácie. Zápas proti Peru nakoniec rozhodli až penalty v prospech Austrálie.

Francúzsko má obrovskú silu v útoku

Francúzsko má obrovskú silu v útoku. Samozrejme sa nedá povedať, že by kvalita obrany alebo zálohy nebola výborná, ale francúzsky útok vzbudzuje rešpekt. Benzema, Mbappe, Griezmann či Nkunku sú útočníci svetovej kvality. Vo svojich kluboch dokazujú pravidelne, že môžu byť rozdielový hráči v zápase. Austrálsky tím nemá vo svojich radoch ani jednu individualitu ,ktorá by sa približovala či už ohlasom alebo kvalitou francúzskym futbalovým hviezdam. Aj preto stávkové kancelárie po celom svete jasne favorizujú európske mužstvo.

Francúzsko vs Austrália kurzy

V zápase jasného favorita s outsiderom je veľký rozdiel v kurzoch. To je prípad aj zápasu Francúzsko vs Austrália. Kurz na výhru Francúzska je v Tipsporte 1.23. Na výhru Austrálie je 13.20 a na remízu 6.20. Pochopiteľne nemusíte tipovať len na víťaza zápasu. Možností ako tipovať na takýto zápas je viac. Môžete tipovať na počet gólov v zápase, prípadne na možnosť s handicapom. Kurz na výhru Francúzska s handicapom -1.5 je 1.72. Podobne zaujímavý je aj kurz na to, že Austrália nestrelí v zápase gól – 1.66. Francúzsky útok by sa mohol postarať o gólový zápas a preto sa nám pozdáva aj kurz 1.63 na to, že padne viac ako 2.5 gólu v zápase.

Tip redakcie: Francúzsko dá gól v oboch polčasoch

Tento zápas rozhodne individuálna kvalita útočných hviezd Francúzska. Po nevydarených výkonoch z poslednej doby sa budú chcieť Francúzi hneď od úvodu dostať na koňa. Preto od začiatku zatlačia na súpera. Veríme, že sa im podarí streliť gól už v prvom polčase. V druhom polčase bude musieť Austrália viac otvoriť hru, čo Francúzi dokážu využiť na strelenie gólu.