MS vo futbale 2022 – Anglicko vs USA analýza


Tímu USA sa dávajú pomerne veľké šance na postup zo skupiny B na MS vo futbale 2022. Samozrejme favorit číslo jedna je Anglicko. Pre mužstvo USA je zápas proti najsilnejšiemu súperovi skupiny možnosťou ako získať neočakávané body. V minulosti to už na MS dokázalo. Živý prenos zápasu Anglicko vs USA môžete sledovať 25. 11. 2022 o 20:00 na stanici RTVS Šport. Zápas sa hrá na štadióne Al Bayt a live stream zo zápasu uvidíte prostredníctvom online vysielania RTVS. Pripravili sme pre vás všetky dôležité informácie o zápase a náš tip na výsledok.

MS vo futbale 2022 - Anglicko vs USA analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Anglicko 1.64 1.67
  • Zápas: Anglicko vs USA
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 25. 11. 2022, 20:00
  • Kde sledovať: RTVS

USA už obralo Anglicko o body na MS

USA už obralo Anglicko o body na MS vo futbale a to hneď dvakrát. Pre upresnenie dodáme, že to bolo dvakrát z dvoch zápasov, ktoré spolu odohrali na MS. Prvýkrát sa spolu stretli ešte na MS v roku 1950. Vtedy duel vyhralo USA po výsledku 1:0. Druhýkrát sa stretli na MS 2010 v Juhoafrickej republike. Remíza 1:1 zo vzájomného zápasu vtedy nemusela mrzieť ani jedno mužstvo, keďže obe krajiny postúpili do play off. USA postúpilo na základe lepšieho skóre z prvého miesta a Anglicko z druhého. Posledný vzájomný zápas sa odohral štyri roky dozadu a v priateľskom zápase vyhralo Anglicko jednoznačne 3:0. Anglicko je samozrejme aj teraz favoritom, otázne je ako sa vysporiada s tlakom dôležitého zápasu. V minulosti to nezvládlo vždy ideálne o čom svedčia aj spomenuté duely s USA. Forma je otázna aj pri pohľade na tohtoročné výkony tímov. Anglicko odohralo katastrofálnu sezónu Ligy národov, kde si v šiestich zápasoch ani raz nepripísalo výhru. USA síce postúpilo z CONCACAF kvalifikácie zaslúžene avšak konkurencia súperov nie je veľká. V tomto roku navyše nepodáva najlepšie výsledky.

USA už obralo Anglicko o body na MS

Anglicko má kvalitnejší a skúsenejší káder

Anglicko má kvalitnejší a skúsenejší káder ako Spojené štáty americké. Britský tím je s výnimkou Billinghama zložený s hráčov Premier League. Hráčov, ktorí nastupujú za najsilnejšie tímy v Anglicku ako Manchester City, Liverpool, Arsenal či Chelsea. Tréner Southgate zvládol generačnú obmenu reprezentácie a opiera sa o výkony hráčov v najlepších rokoch. Kapitán Harry Kane má 29 rokov, brankár Pickford 28 rokov, Sterling má 27 rokov a taký Trent Alexander-Arnold má 24 rokov. Všetci majú za sebou skúsenosti aj z MS 2018 v Rusku, kde skončili na celkovom štvrtom mieste. Okrem toho majú za sebou množstvo ťažkých zápasov v ligových zápasoch či reprezentácii.

Anglicko má kvalitnejší a skúsenejší káder

Reprezentácia USA naposledy bola na MS v roku 2014 v Brazílii a nikto zo súčasného kádra sa ich nezúčastnil. Za veľa hovorí fakt, že 24 ročný Pulisic, ktorý je najväčšia hviezda tímu, má tretí najväčší počet zápasov v reprezentácii z celého kádra. USA je talentované mužstvo, ktoré určite už teraz naznačí svoj potenciál, ale v budúcnosti môže byť oveľa nebezpečnejšie.

Anglicko vs USA kurzy

Duel Anglicko vs USA vytvára viacero možností Ako tipovať na MS vo futbale 2022. Klasikou je tip na víťaza zápasu. Na Anglicko sa aktuálne pohybujú kurzy okolo 1.65 a na výhru USA 5.40. Deľba bodov je ohodnotená kurzom 3.70. Kto je presvedčený o jasnej dominancii Angličanov môže vyskúšať tip na výhru Anglicka s handicapom -1.5 za veľmi priaznivý kurz 2.81. Obe krajiny v aktuálnom roku podávali nepresvedčivé výkony a celkom pravidelne odchádzali zo zápasu bez streleného gólu. Kurz na to, že aspoň jeden tím nedá gól je 1.78 a nám sa javí veľmi lákavý. Tipovať na presný výsledok je vždy záludné a vzhľadom na neistú formu mužstiev vám to ani neodporúčame.

Tip redakcie: zvíťazí Anglicko

Aj keď sa Anglicko trápilo v Lige národov, treba pripustiť, že táto súťaž má pre nich skôr význam ako príprava. Na posledných MS a ME mužstvo ukázalo, že už môže bojovať aj o medailové priečky. Skúsenosti z ťažkých medzinárodných zápasov sú na nezaplatenie a v zápase s mladým americkým tímom sa to ukáže. Ak by nemala stačiť skúsenosť tímu, je tu ešte kvalita kádra, ktorá je rozhodne na strane Angličanov.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Anglicko 1.64 1.67