MS vo futbale 2022: Argentína vs Saudská Arábia analýza


Dlho očakávané MS vo futbale 2022 už sú v plnom prúde. V poradí piaty a zároveň otvárací zápas sa odohrá v skupine C medzi Argentínou a Saudskou Arábiou. Favoritom tohto zápasu je jednoznačne Argentína, ktorá okupuje 3. priečku v rebríčku FIFA. Zároveň patrí medzi najväčších kandidátov na zisk prvenstva tohtoročných MS. Zápas sa naživo odohrá 22.11.2022 o 11:00 na štadióne Lusail Iconic Stadium. Odvysiela ho televízna stanica RTVS Šport, ktorá taktiež ponúka live sledovanie zápasu na jej oficiálnej stránke.

MS vo futbale 2022: Argentína vs Saudská Arábia

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Argentína vyhrá oba polčasy 2.37 2.32
  • Zápas: Argentína vs Saudská Arábia
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 22. 11. 2022, 11:00

Argentína je hlavným favoritom skupiny

Argentína je v spoločnosti Poľska, Mexika a Saudskej Arábie hlavným favoritom skupiny C. Čo by len skupiny, ale aj ovládnutia celého šampionátu. S Messim je ten správny čas, keďže o štyri roky bude 7-násobný držiteľ Zlatej lopty vo futbalovom dôchodku. Navyše, v PSG sa mu po zlom období začalo strelecky dariť. Najlepším kanonierom tímu by tak mohol byť práve on. Ponúkajú sa však aj iní šikovní hráči, ktorí hrávajú v tých najlepších ligách. Čo sa o iných tímoch v skupine C povedať nedá.

Argentína má jasný cieľ

Argentína má jasný cieľ v podobe víťazstva s jednoznačným gólovým rozdielom. Ak sa nič nezmení, tak spomínaný Messi by sa mohol postarať aspoň o 2 góly. V tíme Scaloniho sa však nachádzajú aj iní, ktorí patria medzi svetovú extratriedu ako Martinéz, Di María či Alvarez. Výborne je na tom aj defenzíva, ktorá si dlhodobo vedie naozaj skvelo. V 17 zápasoch kvalifikácie na MS 2022 inkasovala len 8-krát. Ďalšie zápasy ukážu, či to bolo zapríčinené slabšími súpermi.

Argentína má jasný cieľ

Ak ešte nahliadneme do minulosti, Argentínčania ťahajú neuveriteľnú 35-zápasovú šnúru neporaziteľnosti. Od poslednej prehry inkasovali v zápase najviac 2 góly, čo je obdivuhodná vizitka. Napriek tomu, v kvalifikácii na tohtoročné MS skončili na druhom mieste so šesťbodovou stratou, za reprezentáciou Brazílie. Najlepšími strelcami boli Messi a Martínez.

Väčšina hráčov je aktuálne v dobrej forme

Väčšina hráčov je aktuálne v dobrej forme, čo je najdôležitejšie. Napríklad Martinez pravidelne chytá za Aston Villu, Messimu sa začína dariť v PSG a Alvarez sa gólovo chytil po boku Haalanda v Manchestri City. Niektorých hráčov však pristihlo zranenie a tak pár klubových zápasov muselo vynechať. Najväčšiu smolu mal Di María, ktorý po dlhodobom pôsobení v PSG, za Juventus zatiaľ odohral len 4 zápasy. Podobne to mal aj jeho krajan Paredes, ktorý by už však mal byť v poriadku.

Arábia nie je úplným nováčikom

Saudská Arábia nie je úplným nováčikom na majstrovstvách sveta. Najprestížnejšieho futbalového turnaja sa celkovo zúčastnila päťkrát. Naposledy ešte v 2018 v Rusku, kde v skupine obsadila 3. miesto. Žreb však zverencom Renarda tentokrát uštedril o niečo ťažších súperov. Práve najbližšie Argentína bude náročná skúška. Hráčska súpiska sa oproti súperovi jednoducho nemôže rovnať. Pre predstavu, trhová hodnota Slovana Bratislava je nižšia len o 12 miliónov eur. Všetci hráči pôsobia v domácej súťaži.

Arábia nie je úplným nováčikom

Možno vás to prekvapí, no Saudská Arábia sa aktuálne v rebríčku FIFA nachádza o 4 miesta vyššie ako slovenská futbalová reprezentácia. Je naozaj obdivuhodné, kam sa tamojší futbal posunul. A to napriek tomu, že hráčsky káder neohúri bežného fanúšika. Postup na tohtoročné MS si však po 4 rokoch opäť zaslúžil, keď celkovo zaznamenal len jednu jedinú prehru. Pravdou je, že pri tamojšej konkurencii to mohol mať jednoduchšie.

Argentína vs Saudská Arábia kurzy

Argentína ako veľký favorit zápasu si na svoje víťazstvo vyslúžila nízky kurz 1.17. Aj preto sa práve na túto príležitosť podávať veľmi nevyplatí. To však ani na víťazstvo Saudskej Arábie s kurzom 16.00. Pravdepodobnosť, že zverenci Renarda uspejú je naozaj nízka. Na tento tip v konečnom dôsledku vsadí možno pár tipérov. Oveľa viac však odporúčame vsadiť na na „Argentína vyhrá oba polčasy.” Tá už sa s kurzom 2.32 naozaj vyplatí, keďže „Nebovomodrí” by mali dominovať po celý zápas. Ako sme spomínali, ich ofenzíva môže kľudne patriť medzi najlepšie na turnaji, a preto je tento tip výhodný. Okrem neho sa však núka vsadiť na tip „Argentína dá gól v oboch polčasoch” s kurzom 1.93. Tipy sa ponúkajú aj na Saudskú Arábiu. Na to, že nestrelí ani jeden gól je vypísaný kurz 1.46.

Tip redakcie: Argentína vyhrá oba polčasy

Naposledy sa tieto dve mužstvá vzájomne stretli v priateľskom zápase pred 10 rokmi. Prekvapivo sa vtedy zrodila bezgólová remíza. Nič podobné, by sa však tentokrát zopakovať nemalo a Argentína by mala s prehľadom zvládnuť tento zápas a pripísať si prvé 3 body do tabuľky. Myslíme si, že hráči Scaloniho bez väčších problémov zvíťazia v oboch polčasoch zápasu. Saudská Arábia ako outsider skupiny toho veľa v zápase neukáže. O body sa skôr môže popasovať s Poľskom a Mexikom. Na Argentínu bude jednoducho prikrátka.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Argentína vyhrá oba polčasy 2.37 2.32