MS vo futbale 2022 – Wales vs Anglicko analýza


Britské derby Wales vs Anglicko sa odohrá na záver MS vo futbale 2022 skupiny MS vo futbale 2022 skupiny B. Anglicko potrebuje na potvrdenie postupu minimálne remízu. Skupina B je poriadne zamotaná a všetky štyri mužstvá majú stále šancu na postup do osemfinále. Živý prenos Wales vs Anglicko uvidíte 29. 11. 2022 o 20:00 na stanici RTVS Šport. Zápas si viete pozrieť aj zo záznamu nasledujúci deň ráno alebo ako live stream zadarmo. RTVS má zakúpené práva na vysielanie šampionátu aj online a tak vysiela prenos naživo aj na svojej webovej stránke.

MS vo futbale 2022 - Wales vs Anglicko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Anglicko s handicapom -1.5 2.26 2.21
  • Zápas: Wales vs Anglicko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 29. 11. 2022, 20:00

Kde sledovať naživo Wales vs Anglicko live stream?

Najjednoduchšia možnosť kde sledovať naživo Wales vs Anglicko live stream je na stránkach RTVS. Slovenská televízia má právo vysielať live stream, živý prenos a aj záznamy zo všetkých zápasov MS vo futbale. Kanál Šport vysiela zápasy zo šampionátu prakticky celý deň, keď kombinuje priamy prenos so záznamom zápasov z predchádzajúceho dňa. Live stream zdarma poskytuje RTVS na svojej webovej stránke. Všetky zápasy sú vrátane slovenského komentáru.

Vzájomná bilancia hovorí jasnou rečou

Vzájomná bilancia hovorí jasnou rečou v prospech tímu Anglicka. Za posledných 60 rokov nedokázal Wales poraziť Anglicko, ba dokonca ani s ním remizovať. Ak sa pozrieme na posledný zápas, ktorý sa odohral dva roky dozadu, okamžite pochopíme prečo je tomu tak. Síce sa jednalo o priateľský zápas a obom krajinám chýbali niektorí hráči, tak výsledok hovorí sám za seba. Anglicko vyhralo 3:0 a počas celého zápasu bolo lepším tímom. Wales má rovnako ako Anglicko väčšinu hráčov pôsobiacich v Premier League. Anglický výber je tvorený hráčmi z top anglických klubov, zatiaľ čo Wales takýto luxus nemá. Reprezentácia dlhé roky stojí a padá najmä na výkonoch dvojice Gareth Bale – Aaron Ramsey. Obaja majú už vyše 30 rokov a ich čas pri reprezentácii sa pomaly končí. Wales však zatiaľ nemá namiesto nich dostatočnú náhradu.

Anglicko si už mohlo zaručiť postup

Anglicko si už mohlo zaručiť postup zo skupiny B v súboji s USA. Po vysokom víťazstve 6:2 nad Iránom sa zdalo, že je ofenzívne výborne naladené. V zápase s USA však os úvodu pôsobili Angličania ospalejším dojmom. Opticky počas zápasu dlhšie kontrolovali loptu, ale nedá sa povedať, že by boli nebezpečnejší ako súper. Počas celého zápasu bolo minimum striel do priestoru troch tyčí a najnebezpečnejšou šancou tak bolo nastrelené brvno po strele Američana Pulisica. Harry Kane, ktorý mal byť hlavná zbraň Anglicka, sa nepresadil ani v druhom zápase skupiny B. Britský fanúšikovia môžu len dúfať, že nestratil streleckú formu akú predvádza v Tottenhame.

Anglicko si už mohlo zaručiť postup

Wales nezvládol zápas s Iránom

Wales nezvládol zápas s Iránom a zostal na chvoste skupiny B s jediným bodom za remízu s USA. Po tom čo Irán prehral v prvom zápase 6:2 s Anglickom sa viac verilo druhému britskému mužstvu v skupine. Wales aj držal loptu na svojich kopačkách a mal snahu o tlak, avšak nedokázal si vytvárať gólové šance. Iránčania naopak po zisku lopty útočili rýchlo a priamo na bránku súpera. Vyslali dvojnásobný počet striel ako súper, dokonca trafili dvakrát tyč v druhom polčase. Keď už zápas smeroval k bezgólovej remíze prišiel rozhodujúci moment, červená karta pre brankára Hennesseyho. Presilovku v závere zápasu Irán dvakrát využil.

Postupová matematika

MS vo futbale 2022 program skupiny B čakajú posledné zápasy Wales vs Anglicko a Irán vs USA. Vzhľadom na zamotanú skupinu je potrebná postupová matematika. Anglicko je na prvej priečke so štyrmi bodmi a k postupu jej stačí remíza s Walesom. Za istých okolností by im mohla stačiť aj prehra. Pri rovnosti bodov rozhoduje ako prvé kritérium gólový rozdiel v zápasoch skupiny a Anglicko má v tomto výhodu vďaka vysokej výhre nad Iránom. Wales tak potrebuje pre postup nielen vyhrať, ale vyhrať vysoko. Alebo sa spoliehať, že v zápase Irán vs USA nastane remíza, vtedy mu stačí akákoľvek výhra.

Postupová matematika

Wales vs Anglicko kurzy

Kurzy v zápase Wales vs Anglicko sú jednoznačné. Na výhru Walesu je kurz 7.93 zatiaľčo na Anglicko 1.43. Remízu s kurzom 4.62 môže byť zaujímavé vyskúšať, keďže Angličania viac ako remízu na postup nepotrebujú. Vzhľadom na doterajšie výkony Walesu by sme sa nebáli ani tipu na počet gólov. Tip na menej ako 2.5 gólu v zápase má kurz 2.01 a menej ako 0.5 gólu Walesu je 1.93. V útoku je Wales nevýrazný a tak sa očakávajú góly najmä od Anglicka.

Tip redakcie: zvíťazí Anglicko s handicapom -1.5

Na rovinu si treba povedať, že šance Walesu na postup sú veľmi malé. Naopak Anglicko si výhrou zabezpečí prvé miesto v skupine a ľahšieho súpera v osemfinále. Do zápasu nastúpi s veľkým nasadením a nevýrazne hrajúci Wales nebude schopný odolávať.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
zvíťazí Anglicko s handicapom -1.5 2.26 2.21