MS vo futbale 2022 – Španielsko vs Nemecko analýza


Do skupiny E prisúdil los dvoch veľkých favoritov na celkový triumf Majstrovstiev sveta. Štadióny MS vo futbale 2022 nebudú počas skupinovej fázy turnaja hostiť iný duel dvoch takto favorizovaných krajín. Svedčí o tom aj fakt, že Španielsko a Nemecko už získali titul majstra sveta. Nemecko to dokázalo dokonca už štyrikrát. Živý prenos Španielsko vs Nemecko uvidíte 27. 11. 2022 o 20:00 na stanici RTVS Šport. Naživo sa zápas odohrá na štadióne Al Bayt, kam dorazí veľa fanúšikov z celého sveta. Zápas je možné sledovať v televízii alebo ako live stream na stránke RTVS. Nižšie v článku nájdete viac informácii o stretnutí a kurzy na zápas vrátane nášho tipu.

MS vo futbale 2022 - Španielsko vs Nemecko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Menej ako 3.5 gólu v zápase 1.44 1.46
  • Zápas: Španielsko vs Nemecko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 27. 11. 2022, 20:00

Kde sledovať naživo Španielsko vs Nemecko live stream?

Zápas Španielsko vs Nemecko môžete sledovať na televízii RTVS, konkrétne na stanici RTVS Šport. Vysielanie je aj so slovenským komentárov a stretnutie si môžete pozrieť naživo ako aj zo záznamu. MS vo futbale program je nahustený, vďaka čomu prakticky počas celého dňa môžete sledovať zápasy zo šampionátu. Okrem sledovania šampionátu v televízii môžete využiť aj live stream zadarmo. Ten nájdete na webe RTVS, kde je online vysielanie zápasov.

Vzájomné zápasy bývajú vyrovnané

Vzájomné zápasy bývajú vyrovnané, avšak výnimku nájdeme v poslednom vzájomnom zápase. Takmer presne dva roky dozadu sa Španielsko a Nemecko stretli v skupine Ligy národov. Najskôr sa odohral zápas v Nemecku, ktorý sa skončil remízou. Tú vtedy zachraňovali Španieli až v záverečnom nadstavenom čase. V odvete na pôde Španielska to skončilo debaklom 6:0. Miestami to dokonca vyzeralo, že namiesto nemeckého reprezentačného tímu hrá nejaký futbalový trpaslík. Španieli dominovali v každom hernom aspekte a Nemci dokonca počas celého zápasu nevystrelili na bránu súpera.

Nemci vybuchli v závere zápasu s Japonskom

Nedá sa to povedať inak, Nemci vybuchli v závere zápasu s Japonskom a prehrali 1:2. Väčšinu zápasu pritom Nemecko diktovalo hru. Celkovo v zápase držali Nemci loptu 74% času a miestami to vyzeralo ako stretnutie v hádzanej namiesto futbalu. Japonci boli stiahnutý vo vysokom počte pred a vo vlastnej šestnástke, ktorú Nemci obliehali. Napriek zhustenému priestoru sa dostávali k šanciam, ale obvykle stroskotali na vlastnej nepresnosti alebo na výborne chytajúcom brankárovi Gondovi. Jediný gól Nemecka strelil v prvom polčase po penalte Gündogan. V závere druhého polčasu prišiel pre štvornásobného šampióna z Majstrovstiev sveta. Japonsko zvýšilo v závere obrátky a dostávalo sa častejšie na dostrel Neuerovej brány. Ukázalo viac efektivity v zakončení a strelilo dva góly. Nemecko tak začalo MS vo futbale 2022 prehrou s ázijským mužstvom rovnako ako na MS 2018. Vtedy nepostúpili zo skupiny.

Nemci vybuchli v závere zápasu s Japonskom

Španielska demolácia Kostariky

V druhom hranom zápase skupiny E sa odohrala španielska demolácia Kostariky. Inak sa ani nedá nazvať výhra Španielska v pomere 7:0. Kostarika počas celého zápasu nemala ani jednu strelu, ale vzhľadom na to, že Španieli prakticky nepúšťali loptu súperovi sa to dá pochopiť. Vstup do turnaja si lepší ani nemohli Španieli priať. O góly sa postaralo šesť rôznych strelcov a zo zápasu si hráči odnesú okrem troch bodov aj zvýšené sebavedomie. V zápase so silným Nemeckom tak bude psychická pohoda rozhodne na ich strane. Najmä vzhľadom na to, že Nemci nutne potrebujú získať svoje prvé body.

Španielska demolácia Kostariky

Španielsko vs Nemecko kurzy

Stávkové kancelárie predikujú vyrovnaný zápas a tomu prispôsobili kurzy na zápas. Na výhru Španielska je v Tipsporte kurz 2.39, na Nemecko 2.77. Tip na remízu je aktuálne s kurzom 3.77. Nemci potrebujú body, napriek tomu nečakajte zbesilý nástup hneď od úvodu zápasu. Opatrnejší začiatok je vhodný pre tip na počet gólov v prvom polčase. Ponuka na tip menej ako 1.5 gólu v prvom polčase dáva kurz 1.44. Zaujímavý sa nám javí aj tip na výsledok v čase. Remíza v čase 30:00 je ohodnotená kurzom 1.76. Stávku s handicapom veľmi neodporúčame, keďže očakávame lepší výkon nemeckých hráčov ako v zápase s Japonskom a vďaka tomu vyrovnaný zápas. Ak však máte veľkú dôveru v Španielsku, môžete využiť vysoký kurz 4.68 na výhru Španielska s handicapom -1.5.

Tip redakcie: Menej ako 3.5 gólu v zápase

Aj keď posledný vzájomný zápas skončil výhrou 6:0 pre Španielsko, obvykle sú zápasy Španielska s Nemeckom veľmi vyrovnané. A nielen vyrovnané, ale aj chudobné na góly. To čakáme presne aj od tohto zápasu ale predsa len si vyberáme opatrnejší tip. Španieli budú mať proti sebe kvalitnejšie mužstvo ako bol tím Kostariky a Nemci nastúpia do zápasu koncentrovanejšie ako s Japonskom.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Menej ako 3.5 gólu v zápase 1.44 1.46