MS vo futbale 2022 – Brazília vs Švajčiarsko analýza


Brazília je rekordér v počte získaných titulov majstra sveta. Aktuálne ich má päť, ale ak sa potvrdia prognózy toho kto vyhrá MS vo futbale 2022, tak sa môže tešiť znovu. Brazília je totiž najväčší favorit na výhru podľa stávkových kancelárií. Pochopiteľne najskôr musí postúpiť zo skupiny aby mala šancu naplniť predpoklady. V druhom zápase na MS ju čaká Švajčiarsko. Živý prenos Brazília vs Švajčiarsko začína 28. 11. 2022 o 17:00 a sledovať ho môžete na stanici RTVS Šport. Live stream zo zápasu ponúka RTVS na svojej webstránke. K zápasu sme vám pripravili analýzu vrátane nášho tipu. Nájdete tu aj informácie o oboch tímoch a zápasové kurzy.

MS vo futbale 2022 - Brazília vs Švajčiarsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Brazília vyhrá s čistým kontom 2.39 2.32
  • Zápas: Brazília vs Švajčiarsko
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 28. 11. 2022, 17:00

Kde sledovať naživo Brazília vs Švajčiarsko live stream?

MS vo futbale program vysiela na Slovensku televízia RTVS. Kanál Šport ponúka futbalovým fanúšikom kompletný zápasový program so slovenským komentárom. Okrem živého prenosu je možné sledovať stretnutia aj zo záznamu. Live stream zdarma zabezpečuje prostredníctvom svojho online vysielania tiež RTVS.

Brazília má podobnú skupinu ako na poslednom šampionáte

Brazília má podobnú skupinu ako na poslednom šampionáte v Rusku. Tak ako aj teraz v Katare ju v skupine dopĺňa Švajčiarsko a Srbsko. Jediným rozdielom je tím Kamerunu, ktorý nahradil Kostariku. Posledný vzájomný zápas Brazília vs Švajčiarsko sa odohral práve na MS vo futbale 2018 v Rusku. Vtedy to bol úvodný zápas v skupine a remíza 1:1, ktorá sa v stretnutí zrodila nemusela mrzieť ani jeden tím. Oba celky totiž napokon postúpili do play off. V spomenutom remízovom zápase boli herne lepší Brazílčania. Dokonca strelili úvodný duel zápasu, ale napokon sa viac šťastia priklonilo na stranu Švajčiarov. Tí dokázali najskôr vyrovnať a v závere udržať remízu aj vďaka nepresnosti Brazílskych hráčov v gólových šanciach.

Švajčiarsko tesne porazilo Kamerun

V prvom zápase MS vo futbale 2022 skupiny G Švajčiarsko tesne porazilo Kamerun pomerom 1:0. Jediný gól zápasu strelil Embolo, ktorý je pôvodom Kamerunčan a gól preto ani neoslavoval. Švajčiarsko bolo favoritom zápasu, ale na ihrisku sa to neprejavilo a stretnutiu by viac sedela remíza. Obe krajiny si vypracovali viaceré gólové šance, avšak Sommer udržal čisté konto a to sa ukázalo rozhodujúce. Aj po hernej stránke oboch mužstiev bolo stretnutie vyrovnané. Švajčiarsky tím si však trochu šťastnou výhrou splnil prvotný cieľ a do zápasu s Brazíliou môže nastúpiť bez tlaku.

Švajčiarsko tesne porazilo Kamerun

Neymarov štart je otázny

Brazílčanov po výhre 2:0 nad Srbskom najviac zaujíma zdravotný stav ich najväčšej hviezdy. Neymarov štart je otázny, keďže v závere zápasu so Srbskom striedal pre problémy s členkom, ktoré nastali po nepríjemnom sklze od Milinkoviča. V zápase so Srbskom sa ukazovalo, že Neymar je vo výbornej forme. Aj keď oba góly zápasu strelil Richarlison, Neymar bol najnebezpečnejší muž pre súperovu obranu. Jeho absencia by bola pre favorita na celkový triumf veľkou komplikáciou.

Neymarov štart je otázny

Aj obrana Srbska mala najviac obáv z tejto Brazílskej hviezdy o čom vypovedá, že viac ako polovica všetkých faulov Srbska bola namierená na Neymara. Tvrdá hra Srbov dlho fungovala a Brazília sa napriek hernej prevahe nevedela presadiť. Zmenil to až Richarlison, vďaka skvelej reakcii v šestnástke. Brazília sa síce nevedela dlho presadiť v útoku, ale Srbsko s tým malo ešte väčší problém. Defenzíva kanárikov fungovala výborne a prakticky nedovolila silnému srbskému útoku ohroziť ich bránu. Napokon počas celého zápasu na bránu Alissona nesmerovala jediná strela.

Brazília vs Švajčiarsko kurzy

Kurzy zápasu Brazília vs Švajčiarsko sú jednoznačne v prospech Brazílie. Na jej víťazstvo má Tipsport kurz 1.45. Akýkoľvek zisk bodov Švajčiarska by bol prekvapením. Tomu odpovedá kurz na remízu 4.48 a kurz 7.56 na výhru Švajčiarov. Švajčiari v zápase s Brazíliou môžu hrať bez tlaku a dá sa čakať, že podajú lepší výkon ako proti Kamerunu. Výhodný sa preto ukazuje kurz 1.64 na ich výhru s handicapom -1.5 alebo kurz 2.40 na remízu v prvom polčase. Prípadne opatrnejší tip na remízu v čase 30:00 na ktorú je kurz 1.77.

Tip redakcie: Brazília vyhrá s čistým kontom

Ak sa aj potvrdí Neymarova neúčasť v zápase, Brazília je pre nás jasným favoritom tohto stretnutia. V jej tíme je dostatok individualít, ktoré môžu rozhodnúť zápas, tak ako to naposledy dokázal Richarlison. Veľmi nás zaujala aj defenzívna hra kanárikov. Srbský útok je plný elitných kanonierov, ale tí nedostali od brazílskej defenzívy žiaden priestor. Ak zopakuje Brazília výkon z prvého zápasu v skupine G, nielenže zaručene zvíťazí, ale urobí to s nulou v kolonke inkasovaných gólov.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Brazília vyhrá s čistým kontom 2.39 2.32