MS v hokeji – Švajčiarsko vs Slovensko preview a tip na výsledok


Zápas Švajčiarsko vs Slovensko je pre oba celky štvrtým duelom MS v hokeji 2023 skupiny B. Švajčiarsko zatiaľ nezaváhalo ani raz a s deviatimi bodmi je líder skupiny. V doterajšom priebehu neinkasovalo ani jeden gól. Na Slovensko tak čaká ďalší náročný duel. Stretnutie Švajčiarsko vs Slovensko sa hrá 18. mája 2023 o 19:20 na štadióne Arena Riga v Rige.

MS v hokeji - Švajčiarsko vs Slovensko preview a tip na výsledok

  • Švajčiarsko v úvodných troch zápasoch neinkasovalo. S plným počtom bodov vedie skupinu B a jeho skóre je 15:0
  • Slovensko sa stretlo so Švajčiarskom v príprave na šampionát v dvoch zápasoch. Obe zvíťazili Slováci po výsledkoch 0:2 a 2:3 PP.
  • Švajčiarsko je podľa stávkových kancelárií veľký favorit. Jeho kurz na výhru he 1.60, zatiaľčo na Slovensko 4.85..
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
zvíťazí Slovensko 5.09 4.90

Kde sledovať Švajčiarsko vs Slovensko?

Kde sledovať súboj konkurentov o postupové priečky Švajčiarsko vs Slovensko? Zápasy MS v hokeji 2023 vysiela televízna stanica RTVS Šport. Výnimkou nie je ani zápas Švajčiarsko vs Slovensko, ktorý sa koná 18. mája 2023 o 19:20. Sledovať zápas je možné aj online. Live stream zadarmo poskytuje RTVS ale aj stávkové kancelárie na svojich platformách TV Tipsport a Fortuna TV.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas Kde sledovať
18. mája 2023 o 19:20 Arena Riga, Riga Švajčiarsko – Slovensko 3:4 PP, 15.4.2023 RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Švajčiarsku prídu na zápas so Slovenskom posily

Švajčiarsku prídu na zápas so Slovenskom ďalšie posily z NHL. Už tak silný tím posilnia dvaj hráči New Jersey Devils. Obranu vystuží Jonas Siegenthaler a útok najväčšia švajčiarska hviezda a kapitán New Jersey Nico Hischier. Draftová jednotka z roku 2017 je skvelý obojstranný útočník, ktorý sa každým rokom zlepšuje. V aktuálnej sezóne dosiahol s priemerom bod na zápas rekordnú sezónu. Aj Slovensko mohlo získať z New Jersey Devils dvoch hráčov. Tím už posilnil obranca Šimon Nemec, draftová dvojka z roku 2022, ktorý však zatiaľ v NHL neodohral ani minútu. Tomáš Tatar bohužiaľ slovenský výber nakoniec neposilní.

Švajčiarsku prídu na zápas so Slovenskom posily

Zdroj: Pucks and Pitchforks

Slovensko má odohrané zápasy s ťažšími súpermi

Slovensko má odohrané zápasy s ťažšími súpermi. Najskôr sa stretol s Českom (prehra 2:3), potom porazil domáce Lotyšsko (2:1) a následne potrápil Kanadu (1:2 SN). Štyri body a štvrtá priečka sú vzhľadom na náročných súperov dobrým výsledkom. Švajčiarsko vedie skupinu B s deviatimi bodmi a skóre 15:0. Plný počet bodov dosiahlo proti Slovinsku, Nórsku a Kazachstanu. Bodový rozdiel a pozíciu v tabuľke tak skresľuje náročnosť súperov. Na druhú stranu, treba uznať výbornú defenzívnu prácu celého švajčiarskeho tímu, keď súperom dovolili spolu len 44 striel na bránku.

Slovensko má odohrané zápasy s ťažšími súpermi

Zdroj: IIHF

Švajčiarsko vs Slovensko kurzy

Švajčiarsko vs Slovensko kurzy vysoko favorizujú švajčiarsky tím. Kurz na Švajčiarov je 1.53, na Slovensko až 5.09 a rovnakú pravdepodobnosť má aj remíza s kurzom 5.12. Švajčiarsko sa prezentuje výbornou defenzívou a tak sa ponúkajú najmä tipy na počet gólov. Na to, že padne menej ako 5.5 gólu je kurz 1.80. Zaujímavou možnosťou je aj tip na to, že Slováci dajú menej ako 1.5 gólu s kurzom 2.26.

Tip redakcie: zvíťazí Slovensko

Švajčiarsko má silnejšie zložený tím, ale Slováci v doterajšom priebehu ukazujú skvelú prácu na ľade. Zápas bude vyrovnanejší ako napovedajú kurzy. Švajčiarsko doteraz neinkasovalo a ak by sa Slovákom podarilo streliť prvý gól zápasu, môže to byť kľúčový moment celého stretnutia. Tip na Slovensko volíme trochu srdcom, na druhú stranu takto vysoký kurz sa oplatí vyskúšať.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
zvíťazí Slovensko 5.09 4.90

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia