MS v hokeji – Kazachstan vs Slovensko preview a tip na výsledok


Slovensko čakajú na Majstrovstvách sveta zápasy v ktorých potrebuje nutne bodovať aby si zabezpečil postup do štvrťfinále. Hneď druhý deň po prehre so Švajčiarskom sa odohrá duel našich s Kazachstanom. Hráči s dvojkrížom na hrudi si tak môžu po prehre 2:4 okamžite zlepšiť náladu. Zápas Kazachstan vs Slovensko sa odohrá 19. mája 2023 o 19:20 na štadióne Arena Riga v Rige. Pre našu reprezentáciu je to druhý zápas za 24 hodín.

Kazachstan vs Slovensko - MS v hokeji 2023 preview a tip na výsledok

  • Slovensko a Kazaši sa stretli aj na minuloročnom šampionáte. Slovensko vyhralo posledný vzájomný duel tesne 4:3.
  • Náš tím sa nachádza na piatej priečke v skupine B. Po štyroch zápasoch má 4 body a skóre 7:10. Kazachstan je s dvoma bodmi a skóre 6:18 na siedmej priečke.
  • Sme obrovský favorit zápasu s kurzom 1.14 na víťazstvo. Kazachstan má kurz 13.4, a remíza 8.83. Na Tipsporte smeruje 99% vkladov na víťazstvo Slovenska.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Kazachstan zvíťazí s handicapom +3.5 1.54 1.54

Kde sledovať Kazachstan vs Slovensko?

Pre pravidelných divákov MS v hokeji 2023 je už známe, kde sledovať zápas. Na Slovensku vysiela celý šampionát stanica RTVS Šport. Druhou možnosťou je live stream zadarmo, ktorý ponúka RTVS na svojich webových stránkach. V oboch prípadoch je dostupné aj zápasové štúdio a slovenský komentár. Zo všetkých zápasov šampionátu ponúkajú live stream zadarmo aj stávkové kancelárie na platformách TV Tipsport a Fortuna TV.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas Kde sledovať
19. mája 2023 o 19:20 Arena Riga, Riga Kazachstan – Slovensko 3:4, 20.5.2022 RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Slováci odohrajú druhý zápas za dva dni

Slováci odohrajú druhý zápas za dva dni a to dokonca po druhýkrát počas MS v hokeji skupiny B. Hneď na úvod šampionátu si z dvojzápasu proti Česku a Lotyšsku odniesli tri body za výhru nad Lotyšskom. Aj druhý dvojzápas odštartovali tesnou prehrou 2:4 s favorizovaným Švajčiarskom. V zápase s Kazachstanom je favoritom slovenský tím. Nič na tom nemení ani fakt, že medzi zápasmi neubehne ani 24 hodín. Do zápasu pôjdu Slováci pod väčším tlakom, keďže vzhľadom na stav v skupine potrebujú získať tri body. Pred šampionátom boli obavy o bránkovisko a obranu nášho tímu. Brankári zatiaľ nesklamali a obrana, ktorú posilnil nedávno aj Šimon Nemec podáva kvalitné výkony. Väčšie starosti zatiaľ robí fanúšikom ofenzíva, ktorá je málo efektívna. V posledných troch zápasoch skupiny proti slabším tímom je ideálny priestor na zlepšenie aj v tejto oblasti.

Slováci odohrajú druhý zápas za dva dni

Zdroj: iihf

Kazachstan má stále šancu na postup

Kazachstan má stále teoretickú šancu na postup do štvrťfinále. Po úvodných štyroch zápasoch má na konte síce len dva body zo zápasu s Nórskom, ale už sa stretol s hlavnými favoritmi skupiny (Kanada, Švajčiarsko, Česko). Vo všeobecnosti sa skôr očakáva, že Kazachstan bude bojovať o záchranu. Práve duel so Slovenskom je pre Kazachov zlomový z pohľadu nasledujúcich bojov. Hernými výkonmi zatiaľ Kazachstan neoslnil a tak je aktuálne v pozícii jednoznačného outsidera. Spôsobuje to aj fakt, že proti Slovensku ešte nedokázal zvíťaziť.

Kazachstan má stále šancu na postup

Zdroj: xinhua

Kazachstan vs Slovensko kurzy

Kazachstan vs Slovensko kurzy sú jednoznačné. Slovensko je obrovský favorit s kurzom 1.14, zatiaľčo na Kazachstan nájdete kurz 13.40. Pri takýchto kurzoch sa skôr oplatí vyberať tip z doplnkovej ponuky. Pokiaľ veríte slovenskej obrane, tak za kurz 1.53 môžete tipovať, že Kazachstan dá menej ako 1.5 gólu v zápase. Ak viete ako správne použiť ázijský handicap pri MS v hokeji 2023, tak môžete voliť stávku na výhru Slovenska s handicapom -3.5 pri kurze 2.31.

Tip redakcie: Kazachstan zvíťazí s handicapom +3.5

Vzhľadom na predvádzané výkony oboch mužstiev nie je podľa nás otázkou, či Slovensko v zápase zvíťazí, ale akým rozdielom. Jediným problematickým bodom vidíme, že Slováci budú mať v nohách náročný duel so Švajčiarskom, ktorý sa skončí menej ako 24 hodín pred týmto stretnutím. Slováci sa spoliehajú na rýchly pohyb a aktívne korčuľovanie a to bude s Kazachstanom ovplyvnené únavou hráčov. Stále očakávame výhru Slovenska, ale s nie veľkým gólovým rozdielom.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Kazachstan zvíťazí s handicapom +3.5 1.54 1.54

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia