MS v hokeji 2022 – Slovensko – Nemecko


Slovákov čaká druhý zápas na Majstrovstvách sveta v hokeji 2022 vo Fínsku. V tomto zápase vyzvú Slovákov hráči Nemecka. Slovenský tím sa s Nemeckom stretáva pravidelne, či už v rámci priateľských stretnutí počas sezóny, alebo na záverečných turnajoch. Tieto zápasy sú vždy tesné a napínavé a rovnaký priebeh zápasu sa očakáva aj teraz. Zápas Slovensko – Nemecko sa naživo odohrá 14. 5. 2022 o 19:20 na štadióne Helsinky Ice Hall v Helsinkách.

MS v hokeji 2022 - Slovensko - Nemecko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Slovensko vyhrá 1.92 2.15
  • Zápas: Slovensko – Nemecko
  • Súťaž: MS v hokeji 2022
  • Čas zápasu: 14.5.2022, 19:20

Po vylúčení Ruska z MS 2022, kvôli ruskej invázie na Ukrajine, je v skupine A iba jeden veľký favorit, konkrétne je to mužstvo Kanady. O ďalšie tri postupové priečky do štvrťfinále by sa mali pobiť Švajčiarsko, Dánsko a práve Slovensko s Nemeckom. Či to bude výhoda alebo nevýhoda sa ukáže až vo vyraďovacej fáze.

Sledujte priebeh zápasu tu

Slováci chcú predĺžiť víťaznú sériu proti Nemecku

Slováci chcú predĺžiť víťaznú sériu proti Nemecku na štyri zápasy. Nemecko vyhralo naposledy nad Slovenskom koncom roka 2021, v tomto roku ale prehralo všetky tri zápasy. Najskôr to bolo na olympiáde v Pekingu, kde vo vyraďovacej fáze vyhralo Slovensko 4:0 a naštartovalo úspešnú cestu za bronzovou medailou. Ďalšie dve výhry Slovenska prišli tesne pred MS 2022, keď v priateľských stretnutiach vyhralo Slovensko na nemeckej pôde dva zápasy v rozpätí dvoch dní po výsledkoch 3:1 a 3:2.

Zápasy Slovenska a Nemecka sú už dlhé roky veľmi vyrovnané a či už vyhrá Slovensko alebo Nemecko,rozdiel v skóre býva obvykle o gól alebo o dva. V týchto zápasoch obvykle nepadá veľa gólov a o výsledku často rozhodujú maličkosti. Na olympiáde sa ale ukázalo, že keď hrá Slovensko štýlom hry, ktorý priniesol Craig Ramsay, to znamená aktívny hokej s veľkým a rýchlym pohybom, otvárajú sa viaceré možnosti na prekonanie nemeckej obrany.

Slováci chcú predĺžiť víťaznú sériu proti Nemecku

Nemecko v posledných rokoch predbehlo Slovensko

Nemecko v posledných rokoch predbehlo Slovensko v rámci výsledkov na vrcholových podujatí a aj v rámci rankingu krajín podľa IIHF. Z posledných päť Majstrovstiev sveta skončilo Nemecko lepšie v porovnaní so Slovenskom štyrikrát, na MS 2021 skončili dokonca na štvrtom mieste. Dlhodobá koncepčná práca v Nemecku začína prinášať svoje ovocie a dá sa to poznať aj podľa narastajúceho počtu nemeckých hráčov v NHL.

Nemecko v posledných rokoch predbehlo Slovensko

Naopak Slovensko zažívalo v nedávnej dobe skôr ústup zo svetovej špičky, ktorý sa podľa posledných ukazovateľov snáď už zastavil. Nastupujúca nová generácia mladých talentovaných hokejistov zo Slovenska sa začína postupne presadzovať a všetci fanúšikovia veria, že práve oni prinesú ďalšiu úspešnú dobu akú zažívali so zlatou generáciou.

Tip redakcie

Slovensko ukáže, že hra reprezentačného tímu ide v posledných rokoch stále nahor a rovnako ako v príprave dokáže byť minimálne o gól lepším mužstvom. Výhry, ktoré prišli v priateľských zápasoch proti Nemecku ešte pred MS dodajú viac sebavedomia na slovenské hokejky. Úlohu zohráva aj skutočnosť, že Nemci budú mať v nohách náročný zápas proti Kanade a ani nie 24 hodín na prípravu a regeneráciu pred duelom so Slovenskom. Ak aj bude Nemecko v úvode zápasu úspešne odolávať slovenským útokom, s pribúdajúcim časom a narastajúcou únavou sa budú v hre Nemecka objavovať častejšie chyby, ktoré by mali využiť Slováci na strelenie gólov.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Slovensko vyhrá 1.92 2.15