Liverpool vs Arsenal – Premier League preview a tip na výsledok


Liverpool vs Arsenal je najzaujímavejší zápas 30. kola Premier League. Stretne sa v ňom aktuálny ligový líder Arsenal a jeden z najväčších predsezónnych favoritov na titul Liverpool. V Arsenale vládne s výsledkami spokojnosť. Naopak domáci Liverpool zažíva najhoršiu sezónu za posledné roky. Napriek tomu sa očakáva vyrovnaný duel. Zápas Liverpool vs Arsenal môžete naživo sledovať 9. apríla. 2023 o 17:30. Zápas sa odohrá na štadióne Anfield, kde má výhodu domáceho prostredia Liverpool

Liverpool vs Arsenal - Premier League preview a tip na výsledok

  • Posledný vzájomný zápas sa hral v októbri 2022 a vyhral ho Arsenal v pomere 3:2.
  • Liverpool patrí na domácom štadióne medzi najlepšie tri ligové mužstvá.
  • Arsenal ťahá v Premier League sériu sedem výhier v rade.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.72 1.72

Kde sledovať Liverpool vs Arsenal

Každého milovníka futbalu zaujíma, kde sledovať Liverpool vs Arsenal. Vrchol 30. kola Premier League sa uskutoční 9. apríla 2023 o 17:30. Sledovať ho môžete naživo vďaka stanici Canal+ Sport. Táto stanica má exkluzívne práva pre vysielanie na Slovensku pre celú aktuálnu sezónu Premier League. Týždenný stávkarský check, ktorý pravidelne zverejňujeme, tento zápas tiež spomína. Jedná sa totiž o jeden z najzaujímavejších duelov týždňa.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas Forma prenosu
9. apríla 2023 o 17:30 Anfield, Liverpool Arsenal – Liverpool 3:2, 9.10.2022 Priamy prenos v TV

Liverpool má výhodu domáceho prostredia

Liverpool má výhodu domáceho prostredia, čo v tomto zápase nie je nezanedbateľná skutočnosť. Výsledky minuloročného vicemajstra sú v tejto sezóne nevyrovnané. Kým v minulej sezóne prehral celkovo len dva zápasy, teraz má na konte už deväť prehier. Napriek tomu stále platí, že na domácom ihrisku patrí medzi najlepšie tímy. Naposledy to zažil Manchester United, ktorý odchádzal domov s výpraskom 7:0. Arsenal sa preto nesmie nechať zmiasť tabuľkovým umiestnením Liverpoolu. Keď už ale spomíname výborné domáce výkony Reds, treba spomenúť aj to, že Arsenal je najlepším celkom z celej ligy na súperových ihriskách.

Liverpool má výhodu domáceho prostredia

Zdroj: The *Liverpool Offside

Arsenal je v skvelej forme

Arsenal je v skvelej forme, keď zvíťazil v posledných siedmich ligových zápasoch. Tieto víťazstva prišli po výborných výkonoch, ktoré hráči potvrdili vysokou gólovou produkciou. Už deväť kôl pred koncom sezóny dokázal Arsenal pokoriť bodový zisk z minulej sezóny. Čo je podstatnejšie vedie ligu s náskokom ôsmich bodov na druhý Manchester City. Mužstvo je psychicky veľmi dobre nastavené, čo by mohla byť veľká výhoda v tomto zápase. Liverpool sa totiž výsledkovo trápi, aktuálne dokonca ťahá sériu štyroch zápasov bez výhry. Najväčší problém má v obrane, kde súperom umožňuje bez väčších problémov sa dostať do nebezpečných pozícií.

Arsenal je v skvelej forme

Zdroj: Twitter

Liverpool vs Arsenal kurzy

Liverpool vs Arsenal kurzy hovoria mierne v prospech hostí. Tipsport vystavil na výhru Liverpoolu kurz 2.80 a na Arsenal 2.37. Prípadná remíza má kurz 3.79. Vzhľadom na nevyrovnané výkony Liverpoolu stojí za zváženie opatrnejšia voľba tipu. Medzi také sa radí napríklad tip, že oba celky strelia v zápase gól s kurzom 1.49. Liverpool je doma nebezpečný a Arsenal je v poslednej dobe gólovo produktívny. Góly na oboch stranách sa preto očakávajú.

Tip redakcie: viac ako 2.5 gólu v zápase

Vyššie sme uviedli, že Arsenal strieľa v poslednej dobe veľa gólov. Z posledných siedmich zápasov má priemer viac ako tri strelené góly. Navyše sa mu po zranení vrátil Gabriel Jesus a sila v útoku tak ešte narástla. Liverpool sa doma presadzuje pravidelne a v roku 2023 dal, okrem zápasu s Chelsea, vždy minimálne dva góly v stretnutí. Čakáme preto ofenzívny futbal, ktorý bude aj gólovo plodný.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.72 1.72

Zdroje článku: Transfermarkt, Tipsport, Premier League