Lipsko vs Manchester City – Liga majstrov preview a tip na výsledok


V osemfinále Ligy majstrov sa odohrajú dva nemecko – anglické súboje. Jedným z nich je Lipsko vs Manchester City. Favoritom je anglický celok, ktorý v základnej skupine ani raz neprehral. Lipsko aktuálne ťahá v Lige majstrov sériu štyroch výhier. Prípadne podceňovanie zo strany City by mu tak mohlo byť osudné. Zápas RB Lipsko vs Manchester City môžete naživo sledovať v stredu 22. 2. 2023 o 21:00 v Red Bull Arena v Lipsku.

Lipsko vs Manchester City - Liga majstrov preview a tip na výsledok

  • Manchester City držal na jedno kolo prvú priečku Premier League.
  • Christopher Nkunku sa vrátil po zranení a v poslednom ligovom kole naskočil ako striedajúci hráč. Nkunku je najlepší strelec Lipska.
  • Manchester City je jasný favorit tipujúcich na Tipsporte. Až 95% vkladov je na City.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.72 1.70
  • Zápas: Lipsko vs Manchester City
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 22. 2. 2023 o 21:00
  • Živý prenos: Nova Sport 3

Kde sledovať Lipsko vs Manchester City

Kde sledovať Lipsko vs Manchester City? Ideálne by to bolo naživo 22. februára v Red Bull Arena v Lipsku. Ak si chcete pozrieť zápas aspoň v televízii, je potrebné mať stanicu Nova Sport 3, ktorá bude vysielať priamy prenos. Najzaujímavejšie momenty z osemfinálových zápasov je možné sledovať na RTVS Šport večer po odohraní zápasov Ligy majstrov. Stávkové kancelárie neposkytujú live stream Lipsko vs Manchester City naživo. Počas týždňa sú dostupné aj iné zaujímavé podujatia, prehľadný Týždenný stávkarský check vám pomôže nezmeškať najlepšie športové momenty týždňa.

Termín stretnutia Štadión Posledný vzájomný zápas
22. februára 2023 o 21:00 Red Bull Arena, Lipsko RB Leipzig – Manchester City 2:1, 7.2.2021

Nkunku sa po zranení vrátil do zostavy Lipska

Pre priaznivcov nemeckého celku nebolo víťazstvo v poslednom ligovom kole také dôležité ako fakt, že Nkunku sa po zranení vrátil do zostavy Lipska. Nkunku je najlepší strelec tímu a jeho absencia bola citeľná. Lipsko sa snaží o rýchly ofenzívny futbal a dvojica rýchlonohých útočníkov Nkunku a Werner si v sezóne veľmi rozumie. Pre mužstvo sa jedná preto o veľkú vzpruhu pred zápasom Ligy majstrov. Ofenzívna sila mužstva samozrejme nestojí len na francúzskom reprezentantovi. Lipsko patrí medzi najofenzívnejšie nemecké tímy. Niekedy však mužstvo pri snahe o strieľanie gólov zabúda na zadné vrátka. Vďaka tomu sú jeho zápasy bohaté na góly.

Nkunku sa po zranení vrátil do zostavy Lipska

Zdroj: the sun

Haaland nezapadá do koncepcie trénera Guardiolu

Znie to možno trochu zvláštne, ale Haaland nezapadá do koncepcie trénera Guardiolu. A to napriek tomu, že je Haaland najlepší strelec Premier League a jeden z najlepších strelcov v Lige majstrov. Táto skutočnosť sa naplno prejavila v roku 2023. Manchester City nie je v ideálnej forme, prejavuje sa to najmä u hráčov ako Kevin de Bruyne či Phil Foden. Kevin de Bruyne je pritom hlavný nahrávač na góly Haalanda a bez jeho prihrávok sa nórsky hrot presadzuje výrazne menej. Sám tréner Guardiola priznal, že momentálne sa mu nedarí naplno využiť útočný klenot. Guardiola je zvyknutý skladať tím z kreatívnych hráčov vhodných do kombinácie. Haaland však do tohto profilu nezapadá. Aj preto sa hra City bude musieť prispôsobiť. Akonáhle to nastane, City bude ešte nebezpečnejšie.

Haaland nezapadá do koncepcie trénera Guardiolu

Foto: nottinghampost

Lipsko vs Manchester City kurzy

Kurzy zápasu Lipsko vs Manchester City hovoria jasnou rečou o tom, kto je favorit. Lipsko má aj na domácom ihrisku kurz na výhru v Tipsporte až 4.44. Hostia zo City len 1.77. Oba celky hrajú ofenzívny futbal a aj pri ich posledných vzájomných stretnutiach padalo dostatok gólov na oboch stranách. Preto mnohí volia tipovacie stratégie na počet gólov. Napríklad tip, že oba celky dajú gól má kurz 1.62.

Tip redakcie: viac ako 2.5 gólu v zápase

Skôr ako taktický boj to vyzerá na ofenzívne predstavenie. Oba celky majú vo svojich radoch vynikajúcich kanonierov. A štýl hry, ktorý sa zameriava na rýchly útočný futbal. Aj posledné vzájomné zápasy ukázali, že to vytvára skvelé podmienky na gólové hody.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.72 1.70

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport,