Liga národov – Slovensko vs Azerbajdžan


Klubové súťaže sú v tretine. Na rade je reprezentačná prestávka. V nej sa pozornosť fanúšikov upriami na Slovensko, ktoré si najbližšie zmeria sily s Azerbajdžanom. Trénera Calzonu čaká premiéra. Dokáže Talian dostať mužstvo na víťaznú vlnu, alebo bude pokračovať v utrápených výkonoch? Zápas Slovensko – Azerbajdžan sa naživo odohrá vo štvrtok o 20:45 na štadióne Antona Malatinského.

Liga národov - Slovensko vs Azerbajdžan

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Azerbajdžan nedá gól 1.78 1.73
  • Zápas: Slovensko vs Azerbajdžan
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 14.09.2022, 21:00

Calzonu čaká vo štvrtok premiéra

Nového trénera Francesca Calzonu čaká vo štvrtok premiéra. Jeho angažovanie nastalo po tom, čo Štefan Tarkovič nedokázal s mužstvom dosahovať adekvátne výsledky. Verdikt o novom trénerovi niektorí chválili, iní neakceptovali. Je pravdou, že ho navrhol bývalý reprezentant Marek Hamšík, napriek tomu, na Slovensku sa už nikto iný nenúkal, s výnimkou Ševelu. Hovorí sa, že nová metla dobre metie. Malo by to platiť, aj pri tej talianskej. Samozrejme, novému trénerovi to uľahčujú aj súperi. Výhra nad Azerbajdžanom musí byť samozrejmosťou. Calzona má rád ofenzívny futbal, no zároveň kladie veľký dôraz na dobrú defenzívu. Aj preto si myslíme, že Azerbajdžan nestrelí gól.

Slovensko musí vyhrať, ak ešte chce pomýšľať na postup. Vo veľmi prijateľnej skupine strelili iba chudobné 3 góly. Veríme, že sa to teraz zmení a v zápase nastúpi iný tím. Zatiaľ je otázne, čo presne očakávať od vymeneného realizačného tímu. Nič iné ako víťazstvo však brať nemôže. Myslíme si, že Azerbajdžan príliš našu obranu nepreví, a tak gól neinkasuje.

Calzonu čaká vo štvrtok premiéra

Neoslňujúci Azerbajdžan

Neoslňujúci Azerbajdžan nemá príliš čím prekvapiť. Reprezentácia sa aktuálne nachádza na 128. mieste rebríčku FIFA. Právom tak patrí v Lige národov v skupine C. Bolo tak jasné, že na postup kvalitatívne určite nemá, i keď v poslednom zápase vyhrala nad Bieloruskom. V prvom zápase Slovensko poriadne potrápila. V tom nasledujúcom by sa však podobný scenár nemal opakovať. Azerbajdžan v Lige národov strelil iba dva góly a to v poslednom zápase s Bieloruskom. Najznámejšími hráčmi mužstva sú Emreli (Dinamo Záhreb), Dadasov (Grasshopper Zurich) a Krivotsyuk (Wisla Plock). Ostatní hrajú v domácej súťaži. Nemyslíme si teda, že káder bude mať dostatočnú kvalitu na to, aby proti Slovensku strelil gól. Posledný zápas síce vyhral, bolo to však Bielorusko.

Neoslňujúci Azerbajdžan

Tip redakcie: Azerbajdžan nedá gól

Nový tréner, motivácia ukázať sa, nová filozofia. Len tri dôvody, ktoré nasvedčujú, že Slovensko musí zvládnuť tento zápas. O víťazstve nemôžeme pochybovať, ak chceme, aby sme sa výsledkovo, a najmä herne posunuli. Pozornosť teda upriamujeme na dobrú defenzívu mužstva a tipujeme, že Azerbajdžan nestrelí v zápase ani 1 gól.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Azerbajdžan nedá gól 1.78 1.73