Liga Majstrov: Viktoria Plzeň vs FC Barcelona


Skupinová fáza Ligy majstrov má pred sebou posledné šieste kolo. V skupine C sa nachádza na poslednej priečke Viktoria Plzeň. Český majster má poslednú šancu na získanie prvých bodov. Doteraz prehral v zápasoch s Bayernom Mníchov, Interom Miláno a FC Barcelona všetky zápasy. Skupina je už rozhodnutá a hrá sa už len o česť. Duel Viktoria Plzeň vs FC Barcelona sa naživo odohrá 1. 11. 2022 o 21:00 na štadióne Doosan Arena.

Liga Majstrov: Viktoria Plzeň vs FC Barcelona

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Barcelona zvíťazí s handicapom -1.5 1.86 1.79
  • Zápas: Viktoria Plzeň vs FC Barcelona
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 1. 11. 2022, 21:00

Skupina smrti je rozhodnutá

Skupina C alias skupina smrti je rozhodnutá. V konkurencii veľkoklubov ako Bayern Mníchov, Inter Miláno a FC Barcelona sa Viktorii nedávali žiadne nádeje na postup. To sa napokon aj ukázalo v jednotlivých zápasoch, keď hráči Plzne boli v každom zápase výrazne slabšie mužstvo. Preto je Plzeň na poslednom štvrtom mieste a bez bodu. Tretia je FC Barcelona, ktorá sa na jar predstaví v Európskej lige. Postup zo skupiny si zabezpečil Inter Miláno z druhej priečky a suverénny Bayern Mníchov z prvej. Na tomto poradí sa už v poslednom kole nemôže nič zmeniť.

Plzeň získala obrovské skúsenosti

Napriek nelichotivým výsledkom sa nedávno tréner Bílek vyjadril, že Plzeň získala obrovské skúsenosti, ktoré môže využiť v domácej lige či v budúcnosti v európskych pohároch. Už po vylosovaní skupín sa z klubu ozývali hlasy, že pre Plzeň je úspech postup do Ligy majstrov. Zápasy proti futbalovým veľkoklubom sú veľkou odmenou a zážitkom pre fanúšikov a aj hráčov. Na jednej strane sú triezve hodnotenia rozdielu kvality sympatické. Na druhej strane to budí dojem, že hráči už do zápasov idú s vedomím, že zápas prehrajú.

Plzeň získala obrovské skúsenosti

Barcelona sa v Lige majstrov zadrhol gólostroj

Barcelone sa v Lige majstrov zadrhol gólostroj. Osem strelených gólov v piatich zápasoch nie je nič strašné. Až v troch zápasoch však bloaugranas odchádzali s nulou na konte strelených gólov. Hráči sa presadili len v domácich zápasoch, keď tri góly dali Interu a až päť na úvod skupiny Plzni. Vzhľadom na výkony z domácej ligy sa to javí skôr ako odchýlka od štandardu. V La Lige má totiž Barcelona priemer približne dva a pol gólu na zápas a súperom prakticky neumožňuje skórovať. Jej skóre 29:4 hovorí za všetko. Strelecky ťahá mužstvo najmä Lewandowski, ktorý má priemer viac ako gól na zápas.

Barcelona sa v Lige majstrov zadrhol gólostroj

Prvý zápas Plzeň vs Barcelona sa v skupine hral na Nou Campe. Španielsky vicemajster počas celého zápasu ukazoval, že výkony Plzne sú na tejto úrovni už nedostatočné. Súperovi prakticky nepožičiaval loptu a už po prvom polčase viedol komfortne 3:1. Aj po prestriedaní v druhom polčase sa vývoj hry nemenil a ukázalo sa, že hráči z lavičky Barcelony sa presadzujú rovnako ľahko. Pred odvetou, v ktorej bude chcieť tréner Xavi šetriť niektoré hviezdy tímu, to ukazuje, že hra oboch tímov sa bude veľmi podobať tej z prvého zápasu.

Tip redakcie: Barcelona zvíťazí s handicapom -1.5

Tip na výhru Barcelony s handicapom -1.5 má výhodný kurz. Najmä keď prihliadneme na skutočnosť, že tento tip bol výherný vo všetkých zápasoch Viktorie v skupinovej fáze. Dva z piatich zápasov (oba domáce) prehrali viktoriáni o dva góly. V ostatných dueloch to bolo ešte oveľa výraznejší gólový rozdiel. Barcelona pravdepodobne bude šetriť niektorých hráčov, ale aj hráči z lavičky majú obrovskú kvalitu. Asi to nebude výhra 5:1 ako v prvom zápase na Nou Campe, ale dráma to tiež nebude. Rozdiel v kvalite je jednoducho priveľký.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Barcelona zvíťazí s handicapom -1.5 1.86 1.79