Liga majstrov – Viktoria Plzeň vs Inter Miláno


V 2. zápase skupinovej fázy Ligy majstrov si zmerajú sily FC Viktoria Plzeň a Interom Miláno. Pre českého majstra je to v poradí ďalší náročný zápas s veľkým favoritom. Síce sa mu proti Barcelone podarilo znížiť na 1:2, nakoniec to skončilo debaklom 1:5 Inter prehral v prvom zápase nad Bayernom 0:2 a tak niet pochýb o tom, že do Plzne si pôjde po tri body. Zápas Ligy majstrov FC Viktoria Plzeň – Inter Miláno sa odohrá v utorok 13.09.2022 o 18:45 na štadióne Doosan Aréna.

Liga majstrov: FC Viktoria Plzeň - Inter Miláno

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Plzeň nedá gól 2.06 2.05
  • Zápas: Viktoria Plzeň vs Inter Miláno
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 13.09.2022, 18:45

Plzeň čaká náročná úloha

Plzeň čaká náročná úloha. Po zápase s Barcelonou, v ktorom prehrala vysoko 1:5, sa musí popasovať s ďalším futbalovým gigantom. Žiaľ, českého majstra ľahký zápas v skupine C nečaká. Prehra v Barcelone ukázala, že zverenci Bíleka boli kvalitatívne o triedu horší ako jeho súper. Na druhú stranu, môže si zmerať sily s tými najlepšími. V utorok to však scenár takýchto rozmerov byť nemusí. O sile Interu síce niet pochýb. Predsa len, nemá hráča ako Barcelona Lewandowskeho, ktorý bežne strelí hetrik. Navyše, obrana „Viktorky” sa už mohla poučiť z prvého zápasu. Každý zápas je iný, a v tomto má väčšiu šancu na lepší výsledok.

Plzeň čaká náročná úloha

Hlavným cieľom Plzne bude spomínaný jeden bod. Víťazstvo by sa dalo nazvať menším futbalovým zázrakom. Aj na tú remízu sa však zverenci Bíleka budú musieť nadrieť. Predsa len, myslíme si, že proti Interu si môžu viac užiť loptu na svojich kopačkách a vytvoriť si možno viac šancí. Napriek tomu, vrece s gólmi sa neroztrhne a Plzeň pravdepodobne prehrá.

Inter potrebuje body

Inter potrebuje body ako soľ. Prvý zápas s Bayernom nezvládol. A biť sa s Barcelonou bude náročná výzva. Prvé víťazstvo tak musí získať už proti Plzni. Hráči na čele so Škriniarom však zatiaľ veľmi oslnivé výkony nepredviedli. V domácej súťaži s rovnocennými súpermi prehrali. Inkasovali až 8 gólov, čo je z najväčších favoritov na titul najviac.

Inter potrebuje body

Veľkou stratou ofenzívy je Romelu Lukaku, ktorý by sa mal vrátiť až začiatkom októbra. Napriek tomu, o kvalitách Interu sa netreba baviť. Od tohto zápasu sa navyše hráči môžu odraziť k lepším výkonom. Plzeň musia jednoznačne prevýšiť, ak chcú pomýšľať na postup zo skupiny. Nemyslíme si, že obrana inkasuje gól. Neúspechom by bola napríklad bezgólová remíza, ktorá by z mužstvom určite zamávala. Tá by sa však zrodiť nemala.

Tip redakcie: Plzeň nedá gól

Zápas medzi týmito mužstvami sa ešte nikdy neodohral. Od histórie sa tak odraziť nemôžeme. Napriek tomu, jednoznačným favoritom tohto zápasu je taliansky Inter. Ten jednoznačne musí zvládnuť tento zápas, ak chce pomýšľať na postupové miesta v skupine. Preto sa tentokrát sústredíme na jeho defenzívu a tipujeme, že FC Viktoria Plzeň nestrelí Interu gól. Veríme, že napriek väčšiemu počtu inkasovaných gólov v lige, obrana na čele so Škriniarom prevýši hráčov súpera a neinkasuje.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Plzeň nedá gól 2.06 2.05