Liga majstrov – Manchester City – Atletico Madrid


Vo štvrťfinále Ligy majstrov, Atlético Madrid vyzve ďalší manchesterský klub, no tentokrát čosi lepší – Manchester City. Šance tímov sú 50:50 a tak nás čaká napínavý duel, o ktorom môžu rozhodnúť najmenšie detaily. Prvý zápas sa odohrá 05.04.2022 o 21:00 hod. na štadióne Etihad Stadium v Manchestri.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Menej ako 2.5 gólu 2.12 2.08
  • Zápas: Manchester City – Atletico Madrid
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 5.4.2022, 21:00
Liga majstrov - Manchester City - Atletico Madrid

Manchester City valcuje ligovú súťaž i Ligu majstrov. Tento rok vyzerá naozaj sľubne. Pepovi Guardiolovi by sa mohol podariť jeho najtajnejší sen – vybojovať pre Manchester City titul víťaza Ligy majstrov. Zatiaľ má k tomu nakročené výborne. V osemfinále, s prehľadom, vyhral nad Sportingom. Teraz ho čaká španielske Atlético Madrid. Manchester City ďalší zápas odohrá proti Liverpoolu.

Atlético Madrid až tak smelé plány nemá. Veľa zápasov prehralo, no v poslednom období opäť nabehlo na víťaznú vlnu. Aktuálne si v domácej súťaži drží štvrté miesto. V osemfinále si tím Simeoneho poradil s Manchestrom United. Tentokrát ho čaká opäť klub z Manchestru, no o niečo v lepšej forme. Španielske Atlético sa v súbojoch so City zapotí oveľa viac.

City to má dobre našliapnuté

City to má dobre našliapnuté a mohlo by tak zopakovať scenár z minulej sezóny, kde nestačilo na Chelsea. Tentokrát to vyzerá opäť veľmi nádejne. Zverenci Guardiolu zaslúžene pokračujú turnajom ďalej. Vo štvrťfinálovom dueli sú písaní ako mierni favoriti a to najmä pred domácim zápasom, ktorý z celkového pohľadu môže byť kľúčový. “The Citizens” sú si vedomí, že v domácom prostredí sú extrémne silní. Uvidíme teda plne koncentrovaný výkon, sprevádzaný ich typickou hrou.

Dobrým výkonom sa bude činiť celý tím. Gólovo zahviezdiť by sa mohol kapitán De Bruyne, no presadiť sa môže aj niekto z útočnej trojice. Aktuálna obranná štvorica je stabilná, a preto si myslíme, že súperovi veľa priestoru nedopraje. Ederson si obháji pozíciu stabilnej jednotky a loptu zo siete nevytiahne ani raz. Manchester City zostava sa výraznejšie nezmení. Trénerovi Guardiolovi chýba len obranca Dias. Príležitosť na krídle dostane Sterling, možno aj Jesus.

City to má dobre našliapnuté

Atlético sa pokúsi o dobrý výsledok

Atlético sa pokúsi o dobrý výsledok, bude to však mať poriadne náročné. V posledných dňoch sa výsledkovo otriaslo a aktuálna forma mu môže pomôcť k úspechu. V dobrom svetle sa ukazuje mladý Felix, k zahodeniu nie je ani Griezmann. Teraz ich však čaká asi jedna z najlepších defenzív sveta. Očakávame tak skôr ojedinelé šance ofenzívy, ktoré skončia mimo troch žrdí. Felix sa síce proti United gólovo presadil, City však nemá hráča podobného ako Maguire. Od tímu tak očakávame skôr pasívnejšiu hru. Tréner Simeone bude chcieť uhrať, čo najlepší výsledok, ktorý by znamenal dobrú východiskovú pozíciu v odvete.

Atlético sa pokúsi o dobrý výsledok

Predpokladáme však, že Atlético svojmu súperovi podľahne a dvakrát inkasuje. Síce Oblak je dobrým brankárom, na strely súpera bude prikrátky. Atlétom tak taktika nevyjde. Dôležitým prvkom tímu bude záloha, ktorá však oproti súperovej, veľa tvorivej hry nepredvedie. Simeone by mal mať k dispozícii všetkých kľúčových hráčov.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Predpokladáme, že v zápase uvidíme maximálne dva góly. Aktívnejší v zápase bude domáce Manchester City, ktoré svojim výkonom ukáže, že je priamym kandidátom na finále. Z nebezpečných útokov domáceho tímu uvidíme dva strelené góly.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Menej ako 2.5 gólu 2.12 2.08