Liga majstrov – Liverpool – Benfica Lisabon


Prvé vzájomné stretnutie medzi Benficou Lisabon a Liverpoolom prinieslo očakávaný výsledok. “The Reds” zvíťazili na španielskej pôde 3:1. V odvete tak nastúpia v dobrej východiskovej pozícii a s pokojom môžu dohrať druhý zápas. Naopak, Benficu čaká náročná výzva. Veď v tomto roku vyhralo na Anfielde len Inter Miláno. Z anglických mužstiev sa to nepodarilo ani jednému! Zápas sa odohrá v stredu 13.04.2022 o 21:00 hod, na štadióne Anfield.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Liverpool dá gól v oboch polčasoch 1.75 1.67
  • Zápas: Liverpool – Benfica Lisabon
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 13.4.2022, 21:00
Liga majstrov - Liverpool - Benfica Lisabon

Liverpool z hľadiska formy aktuálne patrí medzi najlepšie tímy na svete. V domácej súťaži dobehol Manchester City, s ktorým v poslednom zápase remizoval 2:2. Svoje výkony potvrdzuje aj v Lige majstrov, kde aktuálne čelí Benfice. Po prvom víťaznom zápase, by mal byť postup do semifinále samozrejmosťou. Liverpool ďalší zápas odohrá opäť proti Manchestru City.

Benfica prežíva celkom vydarenú sezónu a Ligu majstrov by si mala zopakovať aj v ďalšom ročníku. Stále však živí šancu na jej tohtoročné pokračovanie. Musí však vyhrať na Anfielde, kde je Liverpool nesmierne silný.Tréner Veríssimo vyhlásil, že zápas ešte nie je uzavretý, aj napriek dvojgólovému manku. Svoje slová potvrdil aj vynechaním šiestich stabilných hráčov základnej zostavy, v poslednom ligovom zápase.

Pre Liverpool môže byť táto sezóna jedna z najlepších

Pre Liverpool môže byť táto sezóna jedna z najlepších, keďže ešte stále hrá o zisk troch trofejí. Klopp tak nemôže príliš rotovať zostavu z dôvodu dôležitých zápasov. V tom nasledujúcom má solídny náskok, no Klopp sa vyjadril, že mohol byť aj vyšší. Napriek tomu, hráči sú na zápas pripravení dobre, náskok by si mali ustrážiť a pohodlne postúpiť ďalej.

“The Reds” budú v zápase diktovať hru. Často v gólových príležitostiach uvidíme najmä útočníkov. Presadiť by sa tak mohli Mané či Jota. Možno aj Salah, i keď aktuálne prežíva slabšie obdobie. Od Liverpoolu očakávame držanie lopty aspoň na úrovni okolo 60 percent, samozrejme, nebezpečné útoky, samostatné nájazdy a aspoň dva góly. Ak uvidíme od začiatku Díaza, nie je vylúčené, že ich autorom by nemohol byť práve on. V predošlom zápase bol najlepším na ihrisku, svoj výkon by tak mohol potvrdiť aj doma. Liverpool zostava nezaznamená takmer žiadne zmeny. Klopp má k dispozícii svoju základnú kostru tímu.

Pre Liverpool môže byť táto sezóna jedna z najlepších

Benfica sa pokúsi o zázrak

Benfica sa pokúsi o zázrak. Veď kedy, keď nie teraz. V poslednom ligovom zápase vyhrala nad Belenenses 3:1 a na Anfield sa tak naladila výborne. Skvelým výkonom sa opäť zaskvel Ňuňez, ktorý zaznamenal hattrick. Neočakávame, že ho na Anfielde zopakuje, jeden gól by však streliť mohol. Ak nie, v útoku narobí poriadny prievan. Pred ním bude však stáť snáď najlepšia defenzíva, s ktorou bude mať problémy celý tím.

Benfica sa pokúsi o zázrak

Benfica by sa mohla presadiť v útoku najmä cez krídla, kde operujú Everton a Silva. Dôležitú úlohu bude zohrávať obranná štvorica, ktorú už od začiatku zápasu čaká nával útokov. Ak chce pomýšľať na zdramatizovanie výsledku, vzadu musí ustrážiť čisté konto, Tím tak musí byť nesmierne efektívni v koncovke, ktorá môže vyplynúť zo štandardných situácii či z protiútokov. Základná jedenástka bude podobná ako v predchádzajúcom zápase.

Tip redakcie

Na základe analýz oboch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že Liverpool strelí gól v oboch polčasoch. Zápas bude jasne v réžii domácich, ktorí svojou typickou hrou predvedú krásne útočné akcie. V nich by sa mohli ocitnúť Salah, Mané či Jota. Benfica celý zápas nápor súpera nevydrží a inkasuje aspoň dvakrát.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Liverpool dá gól v oboch polčasoch 1.75 1.67