Liga majstrov – FC Barcelona vs Inter Miláno


V skupine C Ligy majstrov sa o priamy postup z druhého miesta pobijú už v stredu 12. októbra 2022 o 21:00 FC Barcelona a Inter Miláno. Prvý vzájomný zápas vyhral taliansky tím na čele s Milanom Škriniarom. Odvetný duel je veľmi vyrovnaný a najmä nesmierne dôležitý pre oba celky. Topánka viac tlačí zverencov Xaviho, ktorí musia bodovať, ak chcú pomýšľať na jarné boje v najprestížnejšej súťaži.

Liga majstrov - FC Barcelona vs Inter Miláno

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Barcelona vyhrá 1.44 1.44
  • Zápas: FC Barcelona vs Inter Miláno
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 12. 10. 2022, 21:00

Barcelona je doma 100-percentná

Barcelona je doma v tejto sezóne 100-percentná. Svedčí o tom aj presvedčivé skóre 22:1. V La Lige tak aktuálne sídli na 1. mieste a bije sa, ako inak, s Realom Madrid. Horšie to však je v Lige majstrov. Zverenci Xaviho majú z 3 zápasov len 3 body. Zápasy s ich najväčšími konkurentmi nezvládli. Viac ich mrzí určite ten s Interom, ktorý napriek dobrému výkonu prehrali 0:1.

Barcelona je doma 100-percentná

Očakávania od odvetného zápasu sú tak veľké. Ešte pred začiatkom skupinovej fázy, väčšina fanúšikov favorizovala práve Barcelonu na druhé postupové miesto. S aktuálnym kádrom by sa to asi aj patrilo. Ak však proti Bayernu a Interu nestrelí gól, je to problém. Veľa sa očakáva od Lewandowskeho, ktorý sa v tíme chytil, no nestrelil gól práve v tých najdôležitejších zápasoch. Trénera Xaviho navyše trápia zranenia viacerých hráčov.

Inter je zatiaľ nemastný-neslaný

Inter je zatiaľ v tejto sezóne nemastný-neslaný. 7. miesto v domácej súťaži asi futbalová verejnosť v lete nepredikovala. Predsa len, žiadna tragédia to nie je, no po minuloročnom 2. mieste, sa očakávalo viac. Zverenci Inzaghiho však tešia svojich fanúšikov aspoň v Lige majstrov, kde im los uštedril veľmi náročnú skupinu. Práve posledný zápas s Barcelonou ich však musel zoceliť a dodať viac odvahy.

Inter je zatiaľ nemastný-neslaný

Inter dobre vie, že práve odvetný zápas na španielskej pôde, bude z pohľadu tabuľkového umiestnenia veľmi dôležitý. Určite si tak bude opäť zakladať na gólovej efektivite, ktorá však oproti minulému zápasu môže ľahko zlyhať. Hráči budú držať loptu na kopačkách určite menej a v zápase budú častejšie v defenzívnom postavení. Aj preto si myslíme, že Interu bude skôr vyhovovať remíza, i keď v konečnom dôsledku, nemusí byť rozhodujúca.

Tip redakcie: Barcelona vyhrá

Táto skupina bude napínavá až do samého konca. Rozhodovať sa bude najmä o druhom postupovom mieste, kde si to medzi sebou rozdajú práve Barcelona a Inter. Podobne to vidí aj väčšina tipérov, ktorá stavila na víťazstvo Barcelony. Ak vás však kurz 1.44 neláka, nám sa núka tip aj na to, že Inter nestrelí v zápase gól s kurzom 2.09.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Barcelona vyhrá 1.44 1.44