Liga majstrov – Dortmund vs Manchester City


Liga majstrov nám ponúkne zápasy už 5. kola skupinovej fázy. V jednom z nich si zmerajú sily Borussia Dortmund a Manchester City. Pre nemecký tím to bude mimoriadne dôležitý zápas, keďže druhé miesto v skupine ešte stále nemá zaručené. Manchester City ako istý postupujúci a ako favorit môže toto stretnutie brať s menšou rezervou. Zápas Borussia Dortmund vs Manchester City sa naživo odohrá 25.10.2022 o 21:00 na štadióne Signal Iduna Park.

Liga majstrov - Dortmund vs Manchester City

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Manchester City vyhrá 1.62 1.60
  • Zápas: Chelsea vs Manchester United
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 25. 10. 2022, 21:00

Napriek rozdielnej motivácii oboch klubov, zápas bude mať určite grády. Veď nórsky ostrostrelec Erling Haaland sa opäť stretne proti svojmu bývalému klubu. Manchester City má aktuálne 10 bodov a istotu, že v skupine skončí maximálne na 2. mieste. To nemôže povedať Dortmund, ktorý so 7 bodmi stále nemá isty postup do osemfinále Ligy majstrov. Na chrbát mu dýcha španielska Sevilla, ale aj dánsky FC Kodaň.

Dortmundu by sa hodil aspoň bod

Dortmundu by sa v zápase so City hodil aspoň bod. Nemecký celok by tak aj navyše získal po dlhej dobe cenný výsledok s klubom asi z najlepšej futbalovej ligy. Žiaľ, teraz sa ukazuje, aký bol dôležitý Erling Haaland. Najlepším strelcom tímu je v tejto sezóne so šiestimi gólmi len 19-ročný Belingham. To sa preukázalo aj na tabuľkovom postavení. Zverenci Terziča po 10 zápasoch sídlia na 8. mieste tabuľky. Negatívne skóre 13:14 bolo v minulosti nepredstaviteľné. Lepšie to je v Lige majstrov, kde by však bolo ideálne získať ešte 3 body. Proti Manchestru City to však bude náročné.

Dortmundu by sa hodil aspoň bod

Manchester City sa môže sústrediť na ligu

Manchester City sa môže sústrediť na ligu. V nej zatiaľ stále naháňa prvý Arsenal, čo bolo pred sezónu nepredstaviteľné. Navyše, teraz to je ešte náročnejšie, keďže prehra nad Liverpoolom bodovú stratu ešte predĺžila. Guardiola by tak vzhľadom na to mohol niektorých kľúčových hráčov v tomto zápase šetriť. Okrem Haalanda, ktorý sa proti svojmu bývalému klubu bude chcieť ukázať. Skupinová fáza Manchestru City vychádza na jednotku, keďže 1 inkasovaný gól v 4 zápasoch je výborné číslo.

Manchester City sa môže sústrediť na ligu

Tip redakcie: Manchester City vyhrá

Motivácia oboch mužstiev je trochu odlišná. Predsa len, zápas bude mať veľký náboj, keďže Haaland sa opäť predstaví na štadióne Signal Iduna Park. Rozdiel bude len v inom drese. Myslíme si, že i napriek nie najsilnejšej zostave, Manchester City vyhrá. Dobrý tip sa však ponúka aj na Haalanda, ktorý by sa proti Dortmundu mohol gólovo presadiť.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Manchester City vyhrá 1.62 1.60