Liga majstrov – Benfica Lisabon – Liverpool


Liga majstrov je už vo štvrťfinále. V predchádzajúcej vyraďovačke sa zrodilo viacero zaujímavých výsledkov. Najväčším prekvapením je postup Benfici Lisabon, ktorá vyzve jedného z najväčších kandidátov na zisk ušatej trofeje. Liverpoolu tak trochu pomohol žreb a futbalová verejnosť tak predpokladá jasný postup do semifinále. Čaká Liverpool prechádzka ružovou záhradou alebo sa poriadne zapotí? To sa dozvieme už 05.04.2022 o 21:00 hod. na štadióne Estádio da Luz v Lisabone.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Liverpool vyhrá s čistým kontom 2.40 2.12
  • Zápas: Benfica Lisabon – Liverpool FC
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 5.4.2022, 21:00
Liga majstrov - Benfica Lisabon - Liverpool

Fanúšikov Benficy Lisabon čaká ďalší futbalový sviatok. Na svojom štadióne privíta slávny Liverpool. Všetko sa to stalo po výborne odohratom dvojzápase s Ajaxom Amsterdam, kde portugalský tím bol jasný outsider. Napriek tomu, ukázal, že dokáže vyzvať hocikoho. Liverpool je síce tvrdý oriešok, zverenci Verissima sa v domácom zápase budú snažiť uhrať, čo najlepší výsledok.

Liverpool profesorky vyradil Inter Miláno. Síce na Anfielde prehral 0:1, svoj postup si dokázal ustrážiť. Teraz mu los tak trochu pomohol, tým, že zo všetkých tímov dostal najväčšieho outsidera. Napriek tomu, Klopp nie je ten, čo by niečo podcenil, a preto očakávame koncentrovaný výkon, ktorý by mal vyústiť v pohodlné víťazstvo. Hráči však pre úspech možno zoderú trenky. Liverpool ďalší zápas odohrá na pôde Manchestru City.

Benfica si plní sen

Benfica si plní sen pokračovaním v Lige majstrov. Naposledy bola vo štvrťfinále ešte v sezóne 2005/06, odvtedy sa už podobný úspech nepodaril. Dnes vyzvú anglický veľkoklub, ktorý sa už možno vidí aj vo finále. Tréner Verissimo sa teší najmä vďaka fanúšikom, ktorí už môže chystať oslavné choreo. To musí byť podobné ako v zápase proti Ajaxu. Aj vďaka nemu, hráči dokázali uhrať dobrý výsledok. Následne v Amsterdame, pri hráčoch stálo aj šťastie, no najmä efektivita. Najlepší hráč tímu Ňuňez ukázal súperovi ako sa má streliť gól.

Benfica bude v zápase menej aktívna, pozorne brániť a vyčkávať na svoje šance. V nich by sa mohol ocitnúť opäť Ňuňez, toho však čaká jedna z najlepších defenzív sveta. Nemyslíme si tak, že ofenzíva sa výrazne presadí. Plné ruky práce bude mať najmä obrana, ktorú čaká naozaj náročná výzva. Defenzíva je však celkom vystužená, keďže práve na nej stojí posledný úspech. Poradiť si však s hráčmi ako Salah, Mané či Jota, bude náročné. Poriadne sa zapotí aj brankár Vlachodimos. Myslíme si, že v zápase mu pomôže aj konštrukcia bránky.

Benfica si plní sen

Víťazstvo povinnosťou

Pre Liverpool je víťazstvo povinnosťou, keďže fanúšikovia majú veľké očakávania. Tí tak budú svoj tím podporovať najmä v tomto dvojzápase, ktorý by mal zvládnuť a následne privítať súpera vyššieho rangu. Nebude to však jednoduché, najmä na horúcej pôde v Lisabone. Kloppovi zverenci sa poriadne popasujú, predovšetkým z obranou súpera. Diaz, Jota, Mane či Salah sú však hráčmi, ktorí sa dokážu individuálne presadiť. Ak práve oni nemajú svoj deň, potiahnu ich spoluhráči. V tomto je najväčšia výhoda Liverpoolu.

Víťazstvo povinnosťou

Liverpool zostava bude vyzerať podobne ako v predchádzajúcich zápasoch. Klopp nastolí typickú zostavu 4-3-3. V hre nesmie chýbať Jota, ktorý skóroval v posledných dvoch zápasoch. Otázne ešte je, či dostane priestor Diaz alebo Salah, no kouč dá priestor skôr Egypťanovi. Dobrým výkonom sa bude prezentovať najmä záloha. Nebezpečné budú obidve krídla. Od Liverpoolu očakávame aktívny pressing, veľa šancí a tri strelené góly.

Tip redakcie

Tento zápas bude v rukách hostí, ktorí budú aktívnejším mužstvom. Od domácich skôr očakávame pasívnejšiu hru prevažne na vlastnej polovici s cieľom vyčkávania na protiútoky. Tie však budú neúspešné. Očakávame tak strelené góly len na strane Liverpoolu a zároveň aj jeho víťazstvo.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Liverpool vyhrá s čistým kontom 2.40 2.12