Kto vyhrá hokej na Zimných olympijských hrách 2022


Zimná olympiáda v Pekingu je v plnom prúde a stávkové kancelárie majú už vypísané kurzy na to, kto vyhrá hokej na ZOH 2022. Hokejový turnaj bude bez hráčov NHL, a preto sa očakávajú veľmi vyrovnané duely bez jasných favoritov. Prekvapiť môže ktorékoľvek mužstvo. V článku sa dočítate o tom, koho na víťaza ZOH 2022 favorizujú stávkové kancelárie, predstavíme vám potenciálnych víťazov a pozrieme sa aj na to, aké šance má slovenský hokejový výber. Hlavný článok Zimné Olympijské hry 2022 program a kurzy nájdete v odkaze.

Najväčší favoriti Zimných Olympijských hier podľa Tipsportu

Kto vyhrá hokej na Zimných olympijských hrách 2022

Kto vyhrá hokej na ZOH 2022 podľa stávkových kancelárií

Podľa stávkových kancelárií mužstvo, ktoré vyhrá hokej na ZOH 2022, bude Rusko. Najviac stávkové kancelárie teda veria obhajúcim šampiónom z olympiády v Pjongčangu 2018. Tipsport ohodnotil možnosti Ruska kurzom 2.80. Druhý najväčší kurz pridala Fortuna, ktorá verí ruskému mužstvu s kurzom 2.75. Stávkové kancelárie Doxxbet a Synottip sa zhodli na ruskom výbere kurzom 2.40. Tieto dlhodobé stávky na víťaza hokejového turnaja sú vždy veľkým lákadlom tipérov. Nepremárnite ani vy šancu, stavte si na svojho favorita a užívajte si napínavé súboje až do finále z pohodlia vášho domova.

Tím Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Rusko 2.75 2.75
Fínsko 5.90 6.50
Kanada 6.60 6.50
Švédsko 7.70 7.00
Česko 10.00 9.50
USA 12.50 11.00

Kurzy sa môžu mierne líšiť.✓

Hokej ZOH 2022 kurzy na ostatné tímy

Hokej ZOH 2022 kurzy na ostatné tímy sa u stávkových kancelárií líšia. Tipsport, Doxxbet a Synottip ako druhého favorita na zisk zlatej medaily zvolili Fínsko s kurzom okolo 5.00. Fortuna zase vybrala kanadský výber s kurzom 6.50. Doxxbet a Synottip ako tretieho favorita preferujú Švédsko s kurzom 7.00. Tipsport verí Kanaďanom s kurzom 6.50. Fortuna ako tretiemu potenciálnemu víťazovi verí fínskemu výberu s kurzom 6.50. Na slovenskú reprezentáciu vypísali Tipsport a Fortuna kurz 40.00, Doxxbet a Synottip kurz 50.00.

Tím Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Švajčiarsko 17.00 18.00
Nemecko 40.00 38.00
Slovensko 40.00 40.00
Dánsko 80.00 80.00
Lotyšsko 90.00 10.00
Čína 200.00 300.00

Kurzy sa môžu mierne líšiť.✓

Hokej na ZOH 2022 favoriti

Kto vyhrá hokej na ZOH 2022 je naozaj otázne. Medzi tradičných favoritov každého šampionátu patrí Kanada a Rusko, ale kartami tentokrát môže zamiešať aj Fínsko, Česko alebo Švédsko. Tentokrát síce nefigurujú v nomináciách trénerov súčasní hráči NHL, no aj tak tieto tímy budú silné, lebo majú kvalitných hráčov s bohatými skúsenosťami zo zámoria. Je preto ťažké odhadnúť, ktorý tím nakoniec dokáže získať najcennejšie kovy. Neváhajte zaregistrujte sa do Tipsport, získajte bonus 20 € na prvú stávku bez rizika a vychutnajte si nádych napínavých hokejových zápasov olympiády.

Hokej na ZOH 2022 favoriti

Najväčší favorit – Rusko

Kto vyhrá hokej na ZOH 2022 môžeme len hádať, avšak najväčším favoritom bude určite Rusko. Obhajúci šampión z Pjongčangu 2018 má vo svojom kádri 6 hráčov z víťazného tímu. Ruský výber je tvorený hráčmi z KHL. Spoliehať sa budú na hráčov, ktorí majú skúsenosti aj z NHL, a to sú Mikhail Grigorenko, Nikita Gusev, Nikita Nesterov alebo Slava Voynov. Najnebezpečnejším hráčom bude momentálne najlepší strelec KHL Vadim Shipachyov. Uvidíme, ako si poradia so svojimi súpermi v skupine B. Ich zápas proti Švajčiarsku 9. februára o 9.40 hod bude prvý otvárací duel hokejového turnaja ZOH 2022.

Najväčší favorit - Rusko

Druhý najväčší favorit – Fínsko

Druhý největší favorit – Finsko nikdy sice nezískalo zlatou medaili na zimních olympijských hrách, ovšem od roku 1998 obsazuje tým Finska stupínky vítězů. Finsko na předešlých olympijských hrách získalo několik bronzových a stříbrných medailí. Na led snad nastoupí špičky finského hokeje, jako je útočník Valttri Filppula nebo obávaní obránci Juuso Hietanen, Sami Vatanen či Leo Komarov. Jedná se o čtyři bronzové medailisty z uplynulých ZOH v roce 2010 a 2014. Odjedou Finové opět se stříbrem či bronzem nebo překvapí a odvezou si letos zlato?

Druhý najväčší favorit - Fínsko

Ďalšia veľmoc – Kanada

Vyššie v sekciách sme spomenuli už dvoch hokejových favoritov ZOH 2022, avšak nesmieme zabudnúť, že v hre je aj hokejová veľmoc Kanada. Táto krajina dominuje v zisku cenných kovov a doposiaľ na ZOH získala až 16 rôznych medailí, z čoho bolo 9 zlatých. Tohtoročný tím bude zložený predovšetkým z hráčov KHL, AHL alebo SHL. Avšak nájdeme tu tiež hráčov zo skúsenosťami z NHL, ako sú Eric Staal, Daniel Winnik alebo Jason Demers. Okrem toho sa mužstvo bude opierať aj o mladé vychádzajúce hviezdy Owena Powera alebo Masona McTavisha.

Ďalšia veľmoc - Kanada

Kto môže na ZOH prekvapiť

Bude zaujímavé sledovať, ktorý tím prekvapí na ZOH 2022. Ťažkým súperom bude tiež výber Troch koruniek. Švédi majú vo svojej nominácii aj hráčov zo skúsenosťami v NHL, ako sú Marcus Kruger, Anton Lander alebo Jacob de la Rose. Svojou kombinačnou hrou, dobrými korčuliarskymi schopnosťami a tvrdosťou budú určite bojovať o čo najlepšie umiestnenie.

Nevyspytateľným súperom určite je vždy aj výber Česka, ktorý bude tentokrát ťahaný známym centrom Davidom Krejčim. Česi svojou bojovnosťou vždy dokazujú, že vedia zahrať veľké zápasy s hocijakým súperom a môžu tiež prekvapiť na ZOH v Pekingu. Okrem Krejčiho sú v tíme aj Michael Frolík, Vladimír Sobotka alebo Roman Červenka, ktorí majú skúsenosti s NHL.

Zaujímavé bude sledovať mužstvo USA, pretože tréner David Quinn stavil predovšetkým na mladých univerzitných hráčov a doplnil ich skúsenými veteránmi. Môžeme teda od tímu očakávať veľa bojovnosti, energie a dravosti. Skúsenosti z NHL majú aj 7 hráči, či už ide o Nicka Shore, Stevena Kampfera alebo Kennyho Agostina. Prekvapiť môže strieborný medailista z Pjongčangu výber Nemecka. Ich tím je tvorený predovšetkým z hráčov nemeckej DEL, švédskej SHL alebo švajčiarskej NL. Avšak budú im chýbať hráči ako Leon Draisaitl, Tim Stutzle a Moritz Seider. Budú to mať veľmi náročné, pretože sa nachádzajú v skupine A, kde si zmerajú sily s Kanadou a USA. Nechajme sa teda prekvapiť, kto nakoniec vyhrá hokej na ZOH 2022.

Aké má šance slovenský národný tím

To aké šance má slovenský národný tím, uvidíme až po prvých zápasoch. Ak mužstvo podá podobné bojovné výkony ako na Majstrovstvách sveta v Rige, má teoretické šance na zisk niektorého z cenných kovov, resp. šancu dostať sa minimálne do štvrťfinále. Tréner Craig Ramsay vytvoril 25-člennú nomináciu. Oproti majstrovstvám urobil niekoľko zmien, ale kostra tímu ostala v podstate nezmenená. Mužstvo sa bude spoliehať predovšetkým na výkony Petra Cehlárika, Mareka Hrivíka, ale aj Tomáša Jurča alebo Marka Daňa. Prvé dva zápasy v skupine určite poriadne otestujú schopnosti tímu, pretože vo štvrtok 10. februára slovenský výber nastúpi proti vicemajstrom sveta z Fínska a o deň neskôr v piatok 11. februára si zmeria sily so silným Švédskom.

Tím Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slovensko 40.00 40.00

Kurzy sa môžu mierne líšiť.✓

Často kladené otázky

Koho tipujú stávkové kancelárie na víťaza hokejového turnaja ZOH 2022?

Stávkové kancelárie Tipsport, Doxxbet, Synottip a Fortuna na víťaza hokejového turnaja ZOH 2022 tipujú Rusko.

Kto má najväčšie šance vyhrať hokej na ZOH 2022?

Pravdepodobne najväčšiu šancu na zisk zlatej medaily na ZOH 2022 má výber Ruska, avšak netreba zabúdať na majstrov sveta Kanadu alebo vicemajstrov sveta z Fínska. Za hokejových favoritov ZOH 2022 sú považovaní aj Švédi.

Kde môžete nájsť kompletný rozpis zápasov hokejového turnaja ZOH 2022?

Kompletný rozpis zápasov hokejového turnaj ZOH 2022 nájdete v našom článku Hokej ZOH 2022 – program, výsledky, skupiny a súpisky.

Majú výbery vo svojich nomináciách aj hráčov z NHL?

Turnaja ZOH 2022 v Pekingu sa kvôli odloženým zápasov NHL z dôvodu koronavírusu nezúčastní ani jeden hráč zo zámorskej súťaže. Jednotlivé mužstvá budú mať poskladané tímy z európskych líg, KHL a pod.

Odkedy dokedy bude trvať hokejový turnaj ZOH 2022 v Pekingu?

Hokejový turnaj ZOH 2022 v Pekingu začne v stredu 9. februára 2022 zápasom Ruska so Švajčiarskom a končí sa finálovým duelom v nedeľu 20. februára 2022.

Ktoré mužstvo získalo najviac cenných kovov na ZOH?

Najviac cenných kovov na ZOH získala Kanada s celkovým počtom 16 medailí, z toho je 9 zlatých.