Island – Slovensko: Kvalifikácia na EURO preview a tip na výsledok


V kvalifikácii na Euro 2024 v Nemecku majú skupiny na programe tretie zápasy. Slovenskí reprezentanti sa v rámci skupiny J postavia proti hráčom Islandu. Zápas lsland vs Slovensko začína v sobotu 17. júna 2023 o 20:45. Hrá sa v hlavnom meste Islandu Reykjavík, konkrétne na národnom štadióne Laugardalsvöllur s kapacitou 9500 divákov. V tomto článku sa dočítate, kde sledovať tento duel. Ďalej sa pozrieme na to, ako sa zatiaľ v kvalifikácii obom tímom darilo. Na záver vám ukážeme zaujímavé Island vs Slovensko kurzy.

Island - Slovensko: Kvalifikácia na EURO preview a tip na výsledok

  • Po dvoch odohraných dueloch kvalifikačnej skupiny J má Slovensko o jeden bod viac ako Island.
  • Tieto dve mužstvá sa naposledy stretli v roku 2015 v priateľskom stretnutí. Slovenský tím vyhral 3:1.
  • Stávkové kancelárie favorizujú Slovensko, ale len mierne. Presnú výšku kurzov si pozrite v článku nižšie.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Slovensko vyhrá alebo remizuje 1.45 1.49

Kde sledovať Island vs Slovensko

Najlepšou možnosťou, kde sledovať so slovenským komentárom zápas Island vs Slovensko je televízna stanica RTVS Šport. Samotný duel začína v sobotu 17. júna 2023 o 20:45, štúdio pred zápasom štartuje trošku skôr v čase 20:20. Iné kvalifikačné zápasy vysielajú napr. stanice ČT Sport, Sport 1 a Sport 2. Zostrihy z jednotlivých duelov sú krátko po ich skončení dostupné aj na YouTube. Nižšie si môžete pozrieť napríklad video z nedávneho zápasu Slovensko vs Bosna a Hercegovina.Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
17. 6. 2023 o 20:45 Laugardalsvöllur, Reykjavik RTVS Šport

Island má 3 body

Island má 3 body a po dvoch zápasoch kvalifikačnej skupiny J mu tak patrí priebežné štvrté miesto tabuľky so skóre 7:3. Tretia Bosna a Hercegovina má taktiež tri body, piate Luxembursko 1. Hráči Islandu v otváracom zápase kvalifikácie na Euro 2024 v Nemecku prehrali na pôde Bosny a Hercegoviny rozdielom triedy 3:0. V druhom stretnutí už ale bodovali naplno, keď deklasovali Luxembursko na jeho pôde vysoko 7:0. Hetrik strelil 34-ročný Aron Gunnarsson, ktorý na klubovej úrovni háji farby katarského Al-Arabi SC. Predtým si spravil výborné meno v drese Cardiff City.

Island má 3 body

Zdroj: twitter

Slovensko je druhé

Slovensko je druhé v rámci skupiny J a na svojom konte má 4 body. Dva body stráca na vedúce Portugalsko a pred treťou Bosnou a Hercegovinou majú Slováci náskok jedného bodu. Naši reprezentanti majú zatiaľ skóre 2:0. V prvom zápase kvalifikácie hralo Slovensko doma v Trnave proti Luxembursku. Duel skončil bezgólovou remízou 0:0. V ďalšom stretnutí už ale slovenský tím bodoval naplno, keď získal 3 body po výhre 2:0 nad Bosnou a Hercegovinou. Aj v tomto prípade hralo Slovensko doma, ale tentokrát v Bratislave. O naše góly sa postarali Róbert Mak z austrálskeho FC Sydney a Lukáš Haraslín, na klubovej úrovni hráč Sparty Praha.

Slovensko je druhé

Zdroj: viaplay

Island vs Slovensko kurzy

Island vs Slovensko kurzy sú relatívne vyrovnané, aj keď stávkové kancelárie veria viac Slovákom. Na výhru domáceho Islandu je kurz 2,87, na Slovensko 2,73 a na remízu 3,03. 54% stávkujúcich na Tipsporte podalo na Slovákov a aj v tomto prípade skúšajú rôzne tipovacie stratégie. K najčastejším stávkam patria viac ako 1.5 gólu v zápase s kurzom 1,45 alebo že Slovensko dá viac ako 1.5 gólu v zápase s kurzom 2,78. Na to, že dá prvý gól v zápase domáci Island je kurz 2,10, v prípade Slovenska je kurz 2,04.

Tip redakcie: Slovensko vyhrá alebo remizuje

Slovensko je miernym favoritom zápasu. Našej reprezentácii však vo väčšine prípadov takáto úloha nesedí veľmi dobre. Preto by proti Islandu stál za úvahu opatrnejší tip a síce, že Slovensko vyhrá alebo remizuje, teda 2X. Ak naši chlapci potvrdia dobrý výkon z duelu proti Bosne, tak získame určite minimálne jeden bod a pri troške futbalového šťastia aj všetky tri.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Slovensko vyhrá alebo remizuje 1.45 1.49

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia