Gent vs Žilina: Európska konferenčná liga kvalifikácia


Európska konferenčná liga pokračuje druhým kvalifikačným kolom. Zápas Gent vs Žilina štartuje vo štvrtok 27. júla 2023 o 20:00. Hrá sa na štadióne Ghelamco Arena v belgickom meste Gent, ktorý má kapacitu 20.175 divákov. V tomto článku sa na začiatok dočítate, kde sledovať toto stretnutie. Následne vám ukážeme, ako si oba tímy vybojovali postup do druhého kvalifikačného kola. Na záver predstavíme Gent vs Žilina kurzy a zaujímavé tipy na stávky.

Gent vs Žilina: Európska konferenčná liga kvalifikácia

  • Oba tímy hrali EKL aj v minulej sezóne. Žilina vypadla s českým Jabloncom, Gent s neskorším víťazom West Hamom.
  • Ide o historicky prvý vzájomný zápas týchto dvoch mužstiev.
  • Stávkové kancelárie favorizujú belgický Gent. Presné výšky kurzov si prečítajte v článku nižšie.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.54 1.50

Kde sledovať Gent vs Žilina

Futbaloví priaznivci majú len jednu možnosť, kde sledovať Gent vs Žilina so slovenským komentárom. Priamy prenos zo zápasu vysiela stanica RTVS Šport. Samotný duel začína vo štvrtok 27. júla 2023 o 20:00, štúdio pred zápasom štartuje už tradične skôr, konkrétne v čase 19:55. Krátko po skončení duelov sú highlights pridané na YouTube. Napríklad nižšie si môžete pozrieť zostrihy z prvého kvalifikačného kola medzi Žilinou a FC Levadia Tallinn.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
27. 7. 2023 o 20:00 Ghelamco Arena, Gent RTVS Šport

Gent vypadol s West Hamom

Belgický klub sa v tejto európskej súťaži predstavil aj minulý rok. Vtedy Gent vypadol s West Hamom vo štvrťfinále po celkovom skóre 2:5. Anglický klub neskôr celú súťaž dokonca vyhral, keď vo finále zdolal Fiorentinu. Pre Gent je zápas so Žilinou prvým súťažným duelom v aktuálnej sezóne. Belgičania majú za sebou päť prípravných stretnutí, v ktorých trikrát vyhrali, raz prehrali a naposledy remizovali 2:2 s tímom Mamelodi Sundowns z JAR. Ešte doplníme, že v minulej sezóne najvyššej belgickej súťaže skončil Gent na piatom mieste.

Gent vypadol s West Hamom

Zdroj: goal

Žilina vyradila Tallin

Žilina sa do Európskej konferenčnej ligy prebojovala až zo šiesteho miesta minuloročnej ligovej tabuľky. Slovenský tím už v tejto sezóne odohral dva súťažné zápasy a oba v prvom kvalifikačnom kole EKL. Žilina vyradila Tallin po celkovom skóre 4:2. “Šošoni” v obidvoch dueloch porazili estónsky klub FC Levadia Tallinn zhodným výsledkom 2:1. O sile žilinského kádra hovorí aj to, že každý zo štyroch gólov vsietil iný hráč. Žilina si v minulej sezóne zahrala play-off o Európsku konferenčnú ligu. Vtedy ale Žilinčanov vyradil český klub FK Jablonec po celkovom skóre 8:1.

Žilina vyradila Tallin

Zdroj: soccernet

Gent vs Žilina kurzy

Gent vs Žilina kurzy hovoria v prospech belgického celku. Na výhru Gentu je kurz 1,19, na víťazstvo Žiliny až 16,80. Remíza má kurz 6,96. Stávkujúci skúšajú rôzne tipovacie stratégie, až 99% tipérov na Tipsporte si podalo na Gent. Tip, že belgický klub vyhrá prvý polčas aj celý zápas má kurz 1,62. Stávka, že Gent vsieti v zápase viac ako 2.5 gólu má kurz 1,88. Naopak, tip na to, že Žilina dá viac ako 0.5 gólu v stretnutí je vypísaný s kurzom 2,03. Možnosť, že každý tím dá v zápase 1 a viac gólov má kurz 2,14. Stávka, že nedokážu skórovať obidva tímy má kurz 1,63.

Tip redakcie: Viac ako 2.5 gólu v zápase

Gent chce pred domácimi fanúšikmi potvrdiť úlohu jasného favorita a určite sa bude snažiť vytvoriť si pred odvetou pohodlný náskok. Pri troche futbalového šťastia by jeden presný zásah možno mohli vsietiť aj Žilinčania. Preto tipujeme, že v zápase padne viac ako 2.5 gólu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Viac ako 2.5 gólu v zápase 1.54 1.50

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia