FC Sevilla vs Manchester United – Európska liga preview a tip na výsledok


Do odvetného štvrťfinále Európskej ligy FC Sevilla vs Manchester United vstupujú mužstvá po remíze 2:2 z prvého zápasu. Manchester United je najväčší favorit na celkový triumf. FC Sevilla drží rekord v počte titulov Európskej ligy. Prvý zápas ponúkol veľkú drámu a aj preto sa fanúšikovia tešia na tento zápas. Duel FC Sevilla vs Manchester United sa odohrá 20. apríla. 2023 o 21:00.

FC Sevilla vs Manchester United - Európska liga preview a tip na výsledok

  • Prvý štvťfinálový zápas sa hral na pôde Manchestru United a skončil remízou 2:2.
  • Manchester United si v prvom zápase strelil dva góly v závere zápasu. Konkrétne to bol Malacia a Maguire.
  • FC Sevilla neprehrala s Manchestrom United už štyri pohárové zápasy v rade.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Manchester United 2.07 2.10

Kde sledovať FC Sevilla vs Manchester United?

Máte dve možnosti kde sledovať stretnutie FC Sevilla vs Manchester United. V televízii vysiela naživo zápas slovenská stanica RTVS Šport i česká stanica ČT Sport. Duel sa uskutoční 20. apríla 2023 o 21:00 a obe televízne stanice ponúkajú okrem prenosu aj zápasové štúdio. Tento zápas, ako najzaujímavejší duel Európskej ligy, spomína aj náš Týždenný stávkarský check. V ňom nájdete prehľad najzaujímavejších športových udalostí týždňa.

Kde sledovať FC Sevilla vs Manchester United Cena za prenos Druh prenosu
RTVS Zadarmo Priamy prenos v TV
ČT Šport Zadarmo Priamy prenos v TV

V prvom zápase dominoval Manchester United

V prvom zápase dominoval Manchester United. Španielsky celok môže hovoriť o veľkom šťastí, že si z neho odniesol remízu 2:2. Najmä v prvom polčase bol rozdiel medzi mužstvami výrazný a vedenie 2:0 pre červených diablov bolo zaslúžené. V druhom polčase došlo k poklesu kvality hry, keď United prestali byť aktívny a viac sa zameriavali na defenzívu. Táto taktika sa napokon ukázala ako nešťastná. Napriek tomu, že Sevilla nevedela reálne zahroziť, podarilo sa jej vďaka dvom šťastným odrazom vyrovnať. Manchester United tak nedokázal vyhrať v zápase v ktorom strelil všetky štyri góly.

V prvom zápase dominoval Manchester United

Zdroj článku: ESPN

FC Sevilla vyhrala Európsku ligu už šesťkrát

FC Sevilla vyhrala Európsku ligu už šesťkrát. Naposledy v sezóne 2019/2020, kedy v semifinále vyradila práve Manchester United. Aj keď sa jej v aktuálnej sezóne nedarí v domácej súťaži, tak v európskych zápasoch sa nemôže podceňovať. Formu z posledných zápasov má dokonca porovnateľnú s jej najbližším súperom. Napriek tomu sa očakáva prevaha červených diablov. United mal v prvom zápase kombinačne navrch. Sevilla má v aktuálnej sezóne problémy v obrane a hráči Manchestru to pomerne rýchlo demonštrovali. Otázkou je nakoľko ovplyvnia anglický tím zranenia. Chýbať bude najlepší strelec tímu Rashford, strelec oboch gólov z prvého zápasu Sabitzer i dvojica stopérov Varane, Martinez.

FC Sevilla vyhrala Európsku ligu už šesťkrát

Zdroj článku: Sporting news

Sevilla vs Manchester United kurzy

Kurzy zápasu FC Sevilla vs Manchester United mierne zvýhodňujú anglický tím. Na víťazstvo United ponúka Tipsport kurz 2.07, na domácich je kurz 3.38. Výrazný rozdiel je aj na možnosť kto postúpi. Červení diabli majú kurz 1.53, zatiaľčo Sevilla 2.34. Sevilla je doma silnejšia ako u súpera a neodchádza bez streleného gólu v zápase. Na druhú stranu veľa inkasuje a tak sa ukazuje výhodný tip, že obe mužstvá strelia gól s kurzom 1.65.

Tip redakcie: zvíťazí Manchester United

Napriek predchádzajúcej vzájomnej bilancii súperov veríme viac Manchestru United. Remíza z minulého týždňa neprišla vďaka dobrej hre španielskeho tímu. Mohla za to obrovská smola v podobe dvoch vlastných gólov do siete United. Červení diabli ukázali, že herne sú na tom momentálne lepšie a v odvete to ukážu znovu. Ak ich nepostihne rovnaká smola, tak to tentokrát dopadne ich víťazstvom.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Manchester United 2.07 2.10

Zdroje článku: Tipsport, ssnapoli