FC Sevilla vs Juventus – Európska liga preview a tip na výsledok


V semifinálovej odvete Európskej ligy FC Sevilla vs Juventus sa bojuje prakticky od začiatku. Prvé semifinále na pôde Juventusu totiž skončilo remízou 1:1. Hrá sa o veľa, keďže víťaz Európskej ligy okrem titulu získa aj miestenku do Ligy majstrov v ďalšej sezóne. Stretnutie FC Sevilla vs Juventus sa odohrá 18. mája 2023 o 21:00. Zápas sa uskutoční na Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán v Seville.

FC Sevilla vs Juventus - Európska liga preview a tip na výsledok

  • Prvé semifinále skončilo remízou 1:1, keď Juventus vyrovnával v 97. minúte.
  • FC Sevilla je šesťnásobný víťaz Európskej ligy.
  • Kurzy na postup sa otočili. Aktuálne je favorit FC Sevilla s kurzom 1.68. Kurz na postup Juventusus je 2.06.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Sevilla 2.41 2.47

Kde sledovať FC Sevilla vs Juventus?

Pokiaľ nedôjde k zmene televízneho programu, nebude kde sledovať FC Sevilla vs Juventus naživo. Zápas sa hrá 18. mája o 21:00 a v rámci športových kanálov si svoje miesto nenašiel. Zápas si môžete pozrieť aspoň zo záznamu nasledujúci deň na RTVS Šport.

Kde sledovať Juventus Turín vs FC Sevilla Cena Typ prenosu
RTVS Šport Zadarmo Záznam

V prvom zápase Sevilla prekvapila

V prvom zápase Sevilla príjemne prekvapila. Kým v predchádzajúcich kolách boli jej výkony na ihrisku súpera žalostné, tak teraz siahala po víťazstve. Napriek tomu, že loptu mal vo svojej moci viac Juventus, tak Sevilla dokázala byť nebezpečnejšia. V obrane španielsky tím zatienil povestnú taliansku defenzívu. Juventus sa nevedel dlho presadiť a inkasovaný gól v nadstavenom čase bol pre šestnásobného šampióna Európskej ligy trochu krutý.

V prvom zápase Sevilla prekvapila

Zdroj: sporting news

Miestenka do Ligy majstrov ako extra motivácia

Triumf v Európskej lige je sám o sebe veľkým úspechom, s tým spojená miestenka do Ligy majstrov je ako extra motivácia. Juventus by si mal postup zabezpečiť aj sám, keďže sa mu vrátilo 15 bodov, ktoré mu boli v priebehu sezóny odrátané ako trest za finančné nezrovnalosti. Pre hráčov FC Seville, ktorá sa nachádza mimo pohárové priečky, je to jediná možnosť ako hrať o rok Ligu majstrov.

Juventus nastúpi bez Pogbu

Juventus v odvete nastúpi bez Paula Pogbu. Sotva sa vrátil po zdravotných problémoch, tak je opäť mimo zostavu. V poslednom ligovom zápase nastúpil prvýkrát v základnej zostave, ale pre svalové problémy striedal už po necelej polhodine. Bol to pritom práve Pogba, ktorý skvelou asistenciou pomohol vyrovnať prvý zápas so Sevillou. Vzhľadom na skúsenosti Pogbu sa jedná o veľké oslabenie. Najmä keď v prvom zápase bol vidieť jasný boj o dominanciu v strede ihriska.

Juventus nastúpi bez Pogbu

Zdroj: Talksport

FC Sevilla vs Juventus kurzy

FC Sevilla vs Juventus kurzy sú pomerne vyrovnané. Sevilla je na domácom štadióne len mierny favorit s kurzom 2.41. Na výhru Juventusu je kurz 3.05 a remízu 3.11. Juventus v prvom zápase nepredviedol najlepšiu obranu, čo určite bude chcieť zmeniť. Kurz 1.70 na menej ako 2.5 gólu v zápase je výhodný. V takomto dôležitom zápase totiž budú obe mužstvá maximálne pozorné.

Tip redakcie: Zvíťazí Sevilla

Sevilla hrá doma a to je v jej prípade väčšia výhoda ako sa na prvý pohľad zdá. V Európskej lige neprehrala už 18 domácich zápasov v rade. V Turíne sa vyrovnala svojmu súperovi a doma mu predvedie prečo je považovaná za špecialistu na túto súťaž.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Zvíťazí Sevilla 2.41 2.47

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia