FC Bazilej vs Slovan Bratislava – Európska konferenčná liga preview a tip na výsledok


Malé déjà vu zažili Slovanisti pri žrebe osemfinálového súpera v Európskej konferenčnej lige. V osemfinále sa Slovan Bratislava stretne s FC Bazilej. Toho mal Slovan aj v základnej skupine. V oboch prípadoch slovenskému klubu vyžreboval tohto súpera Čech Vladimír Šmicer. V základnej skupine boli v dvojzápase úspešnejší belasí. Stretnutie FC Bazilej vs Slovan Bratislava je možné naživo sledovať 9. marca 2023 o 21:00.

FC Bazilej vs Slovan Bratislava - Európska konferenčná liga preview a tip na výsledok

  • Posledný vzájomný zápas skončil divokou remízou 3:3.
  • Napriek tomu, že v skupine bol úspešnejší slovenský klub, favoritom dvojzápasu je Bazilej.
  • Slovan Bratislava prehral od posledného vzájomného zápasu s FC Bazilej len jeden z pätnástich odohraných duelov.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Menej ako 3.5 gólu v zápase 1.58 1.57
  • Zápas: FC Bazilej vs Slovan Bratislava
  • Súťaž: Európska konferenčná liga
  • Čas zápasu: 9. 3. 2023 o 21:00

Kde sledovať FC Bazilej vs Slovan Bratislava

Fanúšikov poteší informácia, že majú možnosť kde sledovať FC Bazilej vs Slovan Bratislava. Stretnutie bude v priamom prenose vysielať televízna stanica RTVS Šport. Ak chcete sledovať live stream, tak môžete využiť online vysielanie televízie RTVS. Najviac športových live streamov nájdete na TV Tipsport. Tento konkrétny zápas ale stávková kancelária nevysiela.

Súťaž Termín zápasu Miesto zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovať Posledný vzájomný zápas
Európska konferenčná liga 9. marca 2023 o 21:00 St. Jacob-Park, Bazilej 1.83 vs 4.52 TV Tipsport Slovan Bratislava – FC Bazilej 3:3, 13.10.2022

Vzájomné zápasy v skupine zvládol lepšie Slovan

Vzájomné zápasy v skupine zvládol lepšie Slovan Bratislava. Z dvoch zápasov si pripísal štyri body, keď najskôr vyhral 2:0 v Bazileji aby následne doma remizoval 3:3. Lepšia bilancia vo vzájomných duelov napokon rozhodla o tom, že Slovan postúpil priamo do osemfinále. Treba však pripomenúť, že Slovan nebol v dvojzápase s Bazilejom lepším tímom. V osemfinále sa aj preto na postup favorizuje švajčiarsky tím. Slovan na postup potrebuje zlepšiť defenzívu. Práve dobrá obrana mu pomohla k výhre 2:0 v Bazileji. V najbližšom zápase sa predpokladá, že Slovan bude hrať viac zatiahnutý a kombinovať nechá viac súpera. Dôležité bude aktívne napadanie súpera a po zisku lopty okamžitý prechod do útoku.

Vzájomné zápasy v skupine zvládol lepšie Slovan

Zdroj: Nau

Vlado Weiss si uvedomuje, že favoritom je Bazilej

Aj tréner Slovana Bratislava Vlado Weiss si uvedomuje, že favoritom je Bazilej. A to aj napriek tomu, že vo švajčiarskej lige má Bazilej rovnako výhier ako prehier. V tabuľke je až štvrtý a na vedúci Young Boys stráca osemnásť bodov. Slovan je v lige druhý s jednobodovou stratou na vedúci DAC. Hlavným rozdielom je ale kvalita švajčiarskej ligy. V porovnaní s tou slovenskou je minimálne o level vyššia a Bazilej vďaka tomu pravidelne hrá zápasy proti náročným súperom. Slovan sa tak musí pripraviť na vyššie tempo hry a odolať očakávanému úvodnému náporu.

Vlado Weiss si uvedomuje, že favoritom je Bazilej

Zdroj: YouTube

Bazilej vs Slovan Bratislava kurzy

Bazilej vs Slovan Bratislava kurzy dokladajú fakt, že domáci sú favoritom. Na víťazstvo Bazileja je kurz 1.81, kým na Slovan 4.32. Zápas môžete sledovať naživo priamo v televízii a tak sa priam ponúka využiť live stávky. Ak si chcete staviť ešte pred zápasom, tak by vás mohol zaujať tip, že oba tímy dajú aspoň jeden gól. Kurz 1.74 je zaujímavý najmä z pohľadu výsledkov belasých. Tento tip bol výherný v posledných siedmich súťažných zápasoch Slovana Bratislava.

Tip redakcie: menej ako 3.5 gólu v zápase

Ako sme vyššie v článku spomenuli, pre Slovan bude dôležitá defenzíva. V tomto zápase nehrá o body. Potrebuje si do domácej odvety doniesť najlepší možný výsledok. Treba sa preto pripraviť, že Slovan bude hrať viac zatiahnutý a sústrediť sa bude na to aby neinkasoval. Možno to nebude oku lahodiaci futbal, ale mohol by byť účinný. Určite ale netreba čakať veľa gólov v zápase.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
menej ako 3.5 gólu v zápase 1.58 1.57

Zdroje článku: Transfermarkt, Tipsport,