Európska Liga – Olympique Lyon – West Ham


Už tento týždeň nás čakajú odvetné zápasy štvrťfinálových bojov Európskej ligy. Fanúšikovia sa môžu tešiť na napínavé a atraktívne zápasy, po ktorých spoznáme semifinalistov. V dnešnej analýze sa pozrieme na zaujímavý duel medzi francúzskym Olympique Lyon a anglickým West Hamom. Výkop stretnutia je na programe vo štvrtok 14. 4. 2022 o 21.00 hod. na štadióne Parc Olympique Lyonnais v Lyone.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Postúpi West Ham 2.35 2.31
  • Zápas: Olympique Lyon – West Ham
  • Súťaž: Europa League
  • Čas zápasu: 14.4.2022, 21:00
Európska Liga - Olympique Lyon - West Ham

Lyon v prvom zápase nedokázal využiť vylúčenie Cresswella a v Londýne strelil len jeden gól. West Hamu sa podarilo streliť aspoň jeden gól, aj keď celý jeden polčas hral len s 10 hráčmi.

Lyon bude mať výhodu domáceho štadióna

Lyon bude mať výhodu domáceho štadióna, na ktorom bude chcieť spečatiť svoj postup do semifinále. V Londýne nedokázali „Levi“ využiť vylúčenie domáceho hráča, čo by ich mohlo v konečnom meradle mrzieť. Tréner Bosz pre prvý zápas zvolil taktiku 4-4-1-1, aj keď najčastejšie v domácej súťaži používa rozostavenie 4-2-3-1. Jeho tím si dokázal vytvárať šance hlavne strelami spoza vápna a bolo vidieť, že do Londýna určite neprišiel len brániť. Tréner sa môže spoliehať na opory mužstva, ako sú kreatívny ľavý záložník Aouar, štítový záložník Ndombélé a hrotový útočník Dembélé.

Lyon má v EL bilanciu 6 výhier a 3 remíz. Zo 49 striel na bránu dal 19 gólov. Čisté konto si udržal 4-krát a dostal 7 gólov. Držanie lopty má priemerne na úrovni 57 %, presnosť prihrávok 86,45 % a loptu získal 378-krát. Dokopy zahrával 106 voľný kopov. Hráči faulovali 89-krát, z čoho dostali 12 žltých kariet a 1 červenú kartu.

K dnešnému dňu z tímu avizujú, že zápas by mala vynechať trojica hráčov Diomandé, Caqueret a Cherki. Tréner Bosz zvolí opäť rozostavenie 4-4-1-1. Olympique Lyon zostava bude identická ako v prvom stretnutí. V bráne nastúpi Lopes, ktorý bude mať pred sebou obrannú štvoricu sprava Gustoa, v strede dvojičku Boatenga a Lukebeho, ľavý kraj uzavrie Emerson. V zálohe na štítovej pozícii uvidíme Ndombélého a Mendesa, ktorí budú mať po krajoch Faivrea a Aouara. Na hrote útoku nastúpi Dembélé, ktorého bude dopĺňať útočný záložník Paquetá. Olympique Lyon ďalší zápas odohrá v Ligue 1 doma proti Bordeaux.

Lyon bude mať výhodu domáceho štadióna

West Ham je stále v hre o postup

West Ham je stále v hre o postup dostať sa medzi štvoricu najlepších. Prvý zápas proti Lyonu bol veľmi vyrovnaný, aj keď na konci prvého polčasu dostal Cresswell červenú kartu. West Ham dokázal dať gól aj v oslabení, čo ukázalo charakter tímu, že sa nevzdáva a bojuje až dokonca. Tréner Moyes môže byť spokojný s výkonom hráčov, avšak vie, že „Kladivári“ mohli uhrať aj lepší výsledok. Moyes od svojho príchodu najčastejšie využíva herné rozostavenie 4-2-3-1, ktoré používa v Premier League, ale aj v Európskej lige. Myslíme si, že v Lyone ostane verný tomuto systému. Spoliehať sa bude na krídelných hráčov Bowena a Benrahma, ako aj na útočníka Antonia. Defenzívne úlohy budú plniť Souček a Rice, ktorí sú v strede poľa zohratou dvojicou.

West Ham má v EL bilanciu 5 víťazstiev, 2 remízy a 2 prehry. Na bránu súpera hráči vystrelili 41-krát a dali 14 gólov. Čisté konto si udržali 5-krát a celkovo dostali 5 gólov. Úspešnosť prihrávok majú na úrovni 83,67 %, držanie lopty 49 % a loptu dokázali získať 381-krát. Dokopy zahrávali 78 voľných kopov. Urobili 81 faulov a z nich dostali 12 žltých kariet a 1 červenú kartu .

West Ham je stále v hre o postup

Momentálne z tímu avizujú, že odvetný zápas vynechá Ogbonna a vykartovaný Cresswell. Moyesov tím nastúpi opäť v rozostavení 4-2-3-1. West Ham zostava bude takmer identická ako v prvom zápase. V bráne uvidíme Fabianskeho, pred sebou bude mať brániacu štvoricu v zložení sprava Fredericks, v strede Dawson a Zouma, ľavý kraj uzavrie Masuaku. V strede poľa na pozícii štítových záložníkov uvidíme Rice a Souceka. Na pozícii 10 bude operovať Fornals, ktorý bude mať po krajoch Bowena a Benrahmu. Na hrote nastúpi útočník Antonio.

Tip redakcie

Na základe analýzy obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Do semifinále EL postúpi West Ham. Lyon bude mať výhodu domáceho prostredia a v držaní lopty to vyznie lepšie v jeho prospech. Nebude za každú cenu útočiť, ale postupnou rozohrávkou bude prechádzať cez obranu West Hamu. Keď sa dostane pred veľké vápno, hráči budú aj z väčších vzdialeností ohrozovať bránu súpera. West Ham bude viac stiahnutý a rozohrávku bude napádať od poliacej čiary. Bude sa snažiť prehusťovať stred a hrať viac na protiútoky po krídlach, či už cez Bowena alebo Antonia. Zápas môžu rozhodnúť aj štandardné situácie alebo rohové kopy, z ktorých môže padnúť jeden rozhodujúci gól.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Postúpi West Ham 2.35 2.31