Európska konfrenčná liga – Žalgiris vs Slovan Bratislava analýza


Posledný hrací deň skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy prinesie poriadnu dávku vzrušenia. Inak to nebude ani v zápase Žalgiris Vilnius – Slovan Bratislava. Oba tímy bojujú o všetko. Potvrdí Slovan svoje postavenie v tabuľke a zažije európsku jar? Zápas Žalgiris Vilnius vs Slovan Bratislava sa naživo odohrá 03.11.2022 o 18:45 na štadióne LFF stadionas.

Európska konfrenčná liga - Žalgiris vs Slovan Bratislava analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slovan vyhrá 2.20 2.26
  • Zápas: Žalgiris Vilnius vs Slovan Bratislava
  • Súťaž: Európska konfrenčná liga
  • Čas zápasu: 03.11. 2022, 18:45

V skupine H Európskej konferenčnej ligy nie je o postupujúcich rozhodnuté ani po 5. kole. Slovan Bratislava sa po víťazstve nad Pjunikom Jerevan vyšvihol na prvé miesto. Bodové rozdiely v skupine sú však minimálne a zahrať si na play-off môže hocikto. Z postupových priečok môže vypadnúť aj Bazilej či Slovan. Ak však slovenský majster vo Vilniuse vyhrá, zabezpečí si postup až do osemfinále.

So Žalgirisom sa nerátalo

So Žalgirisom sa v boji o postup nerátalo. Je však úchvatné, ako sa tím, s najnižšou trhovou hodnotou v skupine, dokázal vyšvihnúť nahor. Po remíze a dvoch prehrách, prišla dôležitá výhra doma s Pjunikom Jerevan. V poslednom zápase zverenci Cheburina po dobrom výkone remizovali v Bazileji 2:2. Hrdinom sa stal dvojgólový Oyewusi. Žalgiris Vilnius na domácej umelej tráve nerozdáva body len tak ľahko. Hráči sú si toho dobre vedomí. Vedia, že sú v miernej výhode i vzhľadom na špecifický povrch. Motivácia im nebude chýbať, no skúsenosti áno. Veď v skupinovej fáze európskej súťaže sú v novodobej histórii po prvýkrát.

So Žalgirisom sa nerátalo

Slovan Bratislava si chce zahrať pohárovú jar

Slovan Bratislava si chce zahrať pohárovú jar, i keď na začiatku skupinovej fázy s tým možno ani nerátal. Zverenci Weissa však dôležité body získali v dvojzápase s Bazilejom a po skvelom obrate aj s Pjunikom Jerevan. Za celým úspechom stojí najmä samotný tréner Weiss, no aj jeho stabilná základná zostava. Či kvalitou, no hlavne mentálnou silou. Slovan už v tomto ročníku pár dôležitých zápasov zvládol. Poradiť by si tak mal aj s tým možno najdôležitejším zápasom tohto roka. No len v prípade, že podá podobný výkon ako v predošlých vystúpeniach. Defenzíva s Abenom a Kashiom by mohla vzadu udržať nulu. Dôležitá bude najmä ofenzívna sila tímu, keďže Slovan bude musieť tvoriť hru.

Slovan Bratislava si chce zahrať pohárovú jar

Tip redakcie: Slovan vyhrá

Opäť viac veríme Slovanu Bratislava. Má skúsenejšieho trénera a hráčsky káder. Belasí už v tejto sezóne párkrát ukázali, že ťažké zápasy dokážu zvládnuť. V tomto prípade však hru budú musieť tvoriť oni. Čím skôr strelia gól, tým lepšie. Obrana na čele s Abenom a Kashiom si bude musieť dať pozor najmä na Oyewusiho, ktorý už svojimi asistenciami a gólmi získal pre svoj tím dôležité body.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slovan vyhrá 2.20 2.26