Európska konferenčná liga – Pjunik Jerevan vs Slovan Bratislava


Európska konferenčná liga bola založená len v roku 2021 a minulá sezóna bola premiérova v tejto európskej súťaži. Slovan Bratislava sa v tejto sezóne prebojoval do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy a rovnako to dokázal aj v tej minulej. Patrí tak medzi sedem klubov, ktoré to dokázalo. V skupine H ho čaká druhé kolo. V ňom cestuje do Arménska a stretne sa tam s Pjunik Jerevan. Zápas Pjunik Jerevan vs Slovan Bratislava sa naživo odohrá 15. 9. 2022 o 18:45 na Štadióne republiky Vazgena Sargsjana.

analýza Pjunik Jerevan - Slovan Bratislava

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Slovan Bratislava 2.07 2.11
  • Zápas: Pjunik Jerevan vs Slovan Bratislava
  • Súťaž: Európska konferenčná liga
  • Čas zápasu: 15.09.2022, 18:45

V prvom kole skupiny H v Európskej konferenčnej lige sa odohrali zápasy Slovan Bratislava – Žalgiris Vilnius a FC Bazilej – Pjunik Jerevan. Súboj v Bazileji bol zápas medzi favoritom celej skupiny a outsiderom skupiny. Zápas v tom duchu aj prebehol, Bazilej tlačil na súpera počas celého zápasu a napokon vyhral 3:1.

Zápas Slovan Bratislava proti Žalgirisu Vilnius gól nepriniesol. S remízou 0:0 boli viac spokojný hostia. Litovský klub sa prvýkrát v histórii prebojoval do skupinovej fázy európskych pohárov a Slovan bol preto v zápase favoritom.

Slovan má príjemné spomienky na súpera

Slovan má príjemné spomienky na súpera s ktorým sa stretol v prvom predkole Európskej ligy v roku 2017. Najskôr porazil Pjunik na jeho štadióne 4:1 a následne doma dovŕšil postup do ďalšieho predkola po výhre 5:0. Päť rokov je síce vo futbale dlhá doba, ale vypovedá to o rozdieloch ktoré medzi klubmi sú.

Slovanisti sa v zápase prvého kola proti Žalgirisu snažili dobíjať bránku súpera, ale bol to miestami skôr bojovný výkon ako technický. Kombinácie v predbránkovom priestore im veľmi nevychádzali a tak často skúšali šťastie prostredníctvom centrov. O zvýšenie kreativity v útočnej fáze sa postará v zápase s Jerevanom Vlado Weiss ml. Vlado je v útočnej fáze jedným z najnebezpečnejších hráčov Slovana a je tak vítanou posilou pred týmto zápasom.

Slovan má príjemné spomienky na súpera

Posledné ligové kolo Fortuna ligy sa hralo bez účasti Slovanu Bratislava, ktorý si ligové kolo odložil. Je to v reakcia na náročný program slovenského majstra a snaha pripraviť sa na dôležitý pohárový zápas.

Pjunik Jerevan postúpil so šťastím

Pjunik Jerevan postúpil so šťastím do Európskej konferenčnej ligy. Ako arménsky majster začínal v predkole Ligy majstrov a v prvom predkole sa stretol s rumunskou Kluž. Dvojzápas sa rozhodol až na penalty. Jerevan sa dvakrát zachránil gólom na poslednú chvíľu. Najskôr minútu pred koncom hracej doby a následne minútu pred koncom predĺženia. V druhom predkole dostal slabučký Dudelange z Luxenburska a po jeho vyradení mal istotu konferenčnej ligy. To sa aj naplnilo po vyradení od Crvenej Zvezdy a Šerifu Tiraspoľ.

Pjunik Jerevan postúpil so šťastím

Pjunik má od začiatku sezóny problémy so strieľaním gólov. Z posledných deviatich zápasov skóroval len v troch. V domácej lige tiež neukazuje majstrovskú formu z minulej sezóny, čo kontrastuje s belasými výkonmi vo Fortuna lige. Slovan je jednoznačne na prvom mieste.

Tip redakcie: Zvíťazí Slovan Bratislava

Slovan sa so Žalgirisom trápil v koncovke. Do Jerevanu ale odchádza, vďaka odloženému kolu, odpočinuté mužstvo v plnej príprave na tento zápas. Dôležitý faktor je aj návrat Vlada Weissa ml., ktorý dodáva ofenzíve Slovana myšlienku a silnú osobnosť, ktorá vie zápas rozhodnúť. Pjunik je outsider skupiny zaslúžene, herne pôsobí najslabšie zo všetkých štyroch celkov skupiny. Všetko hovorí v prospech Slovana Bratislava, ktorý si tak pripíše prvé víťazstvo v skupine.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Slovan Bratislava 2.07 2.11