Európska konferenčná liga – AS Rím – Feyenoord


Novovytvorená Európska konferenčná liga má na programe svoje premiérové finále. V ňom sa stretnú taliansky AS Rím a holandský Feyenoord. V stredu 25. mája o 21:00 hod. si tak po prvýkrát zmerajú sily tímy, ktoré sú vo finále rozhodne právom. AS Rím vo vyraďovacej časti narazil na ľahšie tímy – Vitesse a Bodo/Glimt. Následne však zdolal anglický Leicester. Feyenoord pohodovo prešiel cez Partizan Belehrad a Sláviu Praha. Poradil si aj z francúzskym Marseille. AS Rím a Feyenoord trofeje európských súťaží bežne nezískávajú. Finálové víťazstvo by tak pre oba tímy znamenalo obrovský úspech.

Európska konferenčná liga - AS Rím - Feyenoord
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gólov v zápase – viac ako 2.5 1.82 1.89
  • Zápas: AS Rím – Feyenoord
  • Súťaž: Európska konferenčná liga
  • Čas zápasu: 25.5.2022, 21:00

Zostavy oboch tímov by mali byť veľmi podobné ako v semifinálových zápasoch. Mourinho by už mal mať k dispozícii Mkhitaryana a Zaniola. Zápas môžete naživo sledovať na televíznych staniciach Šport RTVS a ČT2. Online prenos zápasu vám ponúkne TV Tipsport.

Sledujte priebeh zápasu tu

AS Rím môže po dlhej dobe získať pohár

AS Rím môže po dlhej dobe získať pohár. Navyše s trénerom, ktorý má s finálovými zápasmi európskych súťaží bohaté skúsenosti. Pre taliansky celok je to šanca, ktorá sa nemusí tak skoro opakovať, keďže aktuálne má veľmi zlú formu a stále nie je isté, či v budúcej sezóne bude hrať nejakú európsku súťaž. Posledný ligový zápas dopadol priam katastrofálne, keď prehral proti posledným Benátkam 1:2. Posledný zápas proti Turínu musí bezpodmienečne vyhrať, aby ho nepreskočili Atalanta či Fiorentina. Ak sa tento scenár nenaplní, Rimania si musia vyhrať finále, ktoré im zaručí základnú skupinu Európskej ligy.

AS Rím môže po dlhej dobe získať pohár

Napriek aktuálne zlým výkonom v lige, v tej konferenčnej to Rímu išlo veľmi dobre. Nedá sa však hovoriť o nejakej totálnej dominancii, keďže zverenci Mourinha mali v zápasoch play-off priemerné držanie lopty okolo 40 percent. Sú však nesmierne efektívni v koncovke. Priemerne strelili v zápase aspoň dva góly. Najviac gólov (4) zaznamenali v odvetnom zápase proti Bodo/Glimt. Bola to však povinnosť, keďže z otváracieho duelu si odniesli prehru 1:2. Veľký podiel na úspechu, má taktiež obrana, ktorá sa zaskvela najmä v dvojzápase proti Leicesteru.

Feyenoord môže potvrdiť vydarenú sezónu

Feyenoord môže potvrdiť vydarenú sezónu, keďže tím obsadil v domácej súťaži 3. miesto a popritom zvládal aj zápasy v Európskej konferenčnej lige. V základnej skupine skončil s prehľadom na prvom mieste. Následne presvedčivo prešiel cez Partizan Belehrad. Vo štvrťfinále natrafil na súpera, ktorého mal v základnej skupine – Sláviu Praha. Feyenoord sa natrápil, no v druhom zápase rozhodol o postupe. V semifinále sa zdalo, že cez Marseille už nepostúpi, no veľmi dobrý výkon podal v prvom domácom zápase, v ktorom vyhral 3:2. Následne si svoj náskok na francúzskej pôde postrážil.

Feyenoord môže potvrdiť vydarenú sezónu

Feyenoord rád strieľa góly, v 12-tich zápasoch ich zaznamenal 28. Až 10 zaznamenal útočník Dessers.V držaní lopty boli zverenci Slota aktívnejší ako AS Rím, no v tomto ročníku si len dvakrát udržali čisté konto. Dá sa tak očakávať, že vo finále inkasujú aspoň raz.

Tip redakcie

Čaká nás ofenzívny zápas, ktorý sa bude hrať z jednej strany na druhú. Veríme, že sa gólovo presadia oba tímy a v zápase uvidíme aspoň tri góly. Ako víťaza zápasu tipujeme skôr AS Rím, ktorému môže pomôcť skúsenejší tréner a mohol by tak byť o jeden gól lepší.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet gólov v zápase – viac ako 2.5 1.82 1.89