Dortmund vs Chelsea – Liga majstrov preview a tip na výsledok


Liga majstrov mala dlhú prestávku, keď posledné zápasy skupinovej fázy sa odohrali na začiatku novembra. Preto všetci nedočkavo čakajú na osemfinálové duely. Zápas Dortmund vs Chelsea je súboj dvoch vyrovaných celkov. Dvojzápas preto môže byť veľmi dramatický. Prvé osemfinále Dortmund vs Chelsea môžete naživo sledovať v stredu 15. 2. 2023 o 21:00. Zápas sa hrá v Dortmunde na štadióne Signal Iduna Park.

Dortmund vs Chelsea - Liga majstrov preview a tip na výsledok

  • Chelsea minula v januári na prestupy viac ako 300 miliónov €. Oproti tomu Dortmund priviedol dvoch hráčov za 13,5 milióna €.
  • Najlepší strelec Dortmundu je Angličan Bellingham. V Chelsea je to Nemec Havertz.
  • Aktuálna forma hovorí jasne v prospech Dortmundu, keď vyhral v roku 2023 všetky zápasy. Chelsea vyhrala v roku 2023 len jeden zápas zo siedmich.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Dortmund neprehrá 1.41 1.43
  • Zápas: Dortmund vs Chelsea
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 15. 2. 2023 o 21:00
  • Živý prenos: Nova Sport 3

Kde sledovať Dortmund vs Chelsea

Kde sledovať Dortmund vs Chelsea? K počudovaniu nie je veľa možností. TV Tipsport, ktorá vysiela mnohé live streamy pre registrovaných hráčov zadarmo, neponúka tento zápas. RTVS nevysiela v tejto sezóne celé zápasy ale len highlighty Ligy majstrov. Sledovať Dortmund vs Chelsea môžete naživo v televízii na stanici Nova Sport 3.

Dortmund doma dominuje

Dortmund doma dominuje a potvrdzuje známy fakt, že domáce prostredie je veľkou výhodou. V aktuálnej sezóne prehral Dortmund len jeden zápas na domácom ihrisku a to ešte v auguste 2022. Aj silné tímy Manchestru City a Bayernu Mníchov boli schopný v Dortmunde získať maximálne bod za remízu. V kontraste s domácou hrou Dortmundu sú výsledky Chelsea na ihriskách súperov. Poslednú výhru u súpera dosiahli hráči Chelsea v októbri minulého roka, keď v zápase Ligy majstrov porazili Salzburg 1:2. Odvtedy v siedmich súťažných zápasoch získali len dva body za remízy.

Dortmund doma dominuje

Zdroj: youtube.com

Chelsea nakupovala vo veľkom

Chelsea nakupovala vo veľkom počas posledného mesiaca s cieľom zastaviť nelichotivé výsledky tímu. Počas januára kúpila Chelsea sedem hráčov dohromady za viac ako 300 miliónov €. Dokonca vytvorila nový rekord Premier League, posila Enzo Fernández sa stal najdrahšou kúpou v histórii anglickej ligy. Chelsea za neho poslala Benfice 121 miliónov €. To Dortmund dlhodobo preferuje inú stratégiu, keď nakupuje skôr mladé talenty a stáva sa pre niektorých hráčov len prestupnou stanicou do európskych veľkoklubov. V januári nebol na prestupovom trhu veľmi aktívny. Dá sa preto očakávať, že v zápase s Chelsea bude pôsobiť zohratejšie. Nové posily v anglickom mužstve budú predsalen potrebovať nejaký čas na aklimatizáciu.

Chelsea nakupovala vo veľkom

Zdroj: youtube

Dortmund vs Chelsea kurzy

Dortmund vs Chelsea kurzy jasne ukazujú, že sa jedná o vyrovnaných súperov. Domáci Dortmund má v Tipsporte kurz na výhru 2.44, hosťujúca Chelsea 2.82. Remíza je s kurzom 3.34 podľa stávkovej kancelárie najmenej pravdepodobná. Dortmund a Chelsea sa dlhé roky v Lige majstrov obchádzali a tak sa nedá prihliadnuť na vzájomné zápasy. Preto mnohí tipujúci počkajú až na priebeh zápasu.

Tip redakcie: Dortmund neprehrá

Chelsea nedávno výrazne posilňovala. Nie každý hráč ale dokáže okamžite zapadnúť do kádra a nejaký čas potrvá, kým sa posily naplno osvedčia. Väčšiu výhodu by tak mal mať zohratý Dortmund, ktorý je navyše v psychickej pohode po sérii dobrých výsledkov. Dortmund hrá na domácom ihrisku a táto výhoda sa v jeho prípade ukazuje veľmi dôležitá. Lepší výkon čakáme od domácich, ale drahé nákupy Chelsea nás nabádajú k opatrnosti. Preto tipujeme, že Dortmund neprehrá.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Dortmund neprehrá 1.41 1.43

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport, Wikipedia, Goal