Djokovič vs Prizmič: Australian Open 1. kolo preview a tip na výsledok


Na svoj prvý zápas v tohtoročnej edícii Australian Open nastúpi svetová jednotka proti úspešnému kvalifikantovi. Už túto nedeľu 14. januára o 9.00 v Melbourne Parku tak očakávajte balkánsku bitku Djokovič vs Prizmič. Proti srbskej tenisovej legende sa postaví len 18 ročná chorvátska nádej Dino Prizmič. Ten v kvalifikácii z pozície kurzového favorita najprv vyradil Argentínčana Navoneho. Následne krajana Ajdukoviča a nakoniec aj Tunisana Dougaza. Do cesty sa mu však teraz postaví svetová a turnajová jednotka. Dokáže ho hneď na úvod potrápiť? Prečítajte si krátke preview tohto zápasu.

Najlepšie bonusy k zápasu

20€ + 4.000€
Získaj bonus

25 free spinov + 3€ + 7.000€
Získaj bonus
2×30€ + 30 free spinov
Získaj bonus

18+ Ministerstvo financií varuje: Účasťou na hazardných hrách môže vzniknúť závislosť.


Swiatek vs Kenin: Australian Open 1. kolo preview

  • Novak Djokovič nie je pred týmto zápasom úplne fit, trápi ho pravé zápästie ešte od súboja s Jannikom Sinnerom v Davis Cupe
  • Dino Prizmič práve získava ostrohy medzi seniormi, jeho najväčším úspechom z minulého roka je ale ešte juniorský titul z French Open
  • Osemnásťročný Prizmič prešiel kvalifikáciou bez väčších problémov. Iba v prvom kole mu set ukradol Argentínčan Navone
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Djokovič a v zápase bude viac ako 26.5 gamov 1.60 1.60

Kde sledovať zápas Djokovič vs Prizmič

Zápas Djokovič vs Prizmič si môžete 14. januára ráno pozrieť v priamom prenose na platenom športovom kanáli Eurosport. Ďalšou možnosťou je Australian Open 2024 livestream, ktorý hráčom stávkových kancelárií ponúkajú TV Tipsport a Fortuna TV. Najlepšie momenty zápasu sa budú dať pozrieť aj na oficiálnom kanáli podujatia na YouTube.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
14. januára 2024 Melbourne Park Eurosport

Djokovič sa musí popasovať so zranením

Novak Djokovič má problémy s pravým zápästím už od zápasu Davisovho pohára proti Sinnerovi ešte zo sklonku novembra minulého roka. Ako prípravu na obhajobu svojho minuloročného titulu si zvolil účasť na United Cupe zmiešaných družstiev. Najprv porazil Zhizhen Zhanga z Číny pomerne rýchlo a jednoznačne 6:3 a 6:2. V súboji s Lehečkom českému tenistovi „daroval“ jeden set (6:1, 6:7, 6:1), pričom si počas zápasu nechal ošetrovať zápästie. Aby nakoniec podľahol vo štvrťfinále Austrálčanovi De Minaurovi 4:6, 4:6. Ako ho bude limitovať zápästie v zápase s kvalifikantom Prizmičom? V Melbourne sa tesne pred štartom grandslamu zúčastnil exhibície a v zápasoch teda veľmi nejavil nejaké známky nepohody. Uvidíme ako to bude pri ostrom turnajovom štarte. Stále je to však jeden z najväčších favoritov na víťazstvo Australian Open 2024.

Dino Prizmič je mladý nádejný kvalifikant

Čerstvý grandslamový debutant Dino Prizmič si svoju prvú účasť na Australian Open 2024 určite vychutná. Osemnásťročný mladík je víťazom minuloročného juniorského French Open a ani medzi mužmi sa do konca sezóny nestratil. Spomeniem napríklad výhru nad našim Alexom Molčanom, ktorý sa mimochodom do hlavnej súťaže AO z kvalifikácie neprebojoval. Alebo aj s Lehečkom v hale v Štokholme. Kvalifikáciou Australian Open inak „prešiel ako nôž maslom“, akurát v 1. kole ho o jeden set obral antukár Navone. Následne Ajdukovičovi nadelil kanára a vo finále bez väčších ťažkostí zdolal Tunisana Dougaza.

Djokovič vs Prizmič kurzy

Djokovič vs Prizmič kurzy sú vypísané presne tak, ako sa pri súboji svetovej jednotky s kvalifikantom juniorského veku čaká. Čiže na Djokoviča 1.01 a na senzačnú výhru Prizmiča 13.80. Odporúčam preto pozrieť náš článok Australian Open 2024 kurzy a nechať sa inšpirovať celou stávkovou ponukou. A nemusí to byť len k tomuto zápasu. Solídnejšie kurzy tak nájdete napríklad pri počte gamov v zápase, handicapoch ale i ďalších odvodených stávkach.

Tip redakcie: Vyhrá Djokovič a v zápase uvidíme viac ako 26,5 gamov

Pre Dina Prizmiča to bude vysoká škola tenisu. Proti svetovej jednotke naozaj nemá čo stratiť a mladícky elán sa prejaví aspoň v prvom sete. Vďaka tomu by sa zápas mohol prehupnúť aj cez 26,5 gamu. Samozrejme pri výhre Novaka Djokoviča s kurzom 1.60. Odvážnejší môžu vyskúšať aj set, ktorý by mohol mladý Prizmič ukoristiť, s kurzom 3.52 v Tipsporte. Predsa len, Novak zvykne čas od času pustiť jeden set aj hráčom z druhej stovky, je tam aj možný zdravotný handicap a vek naozaj nie je len číslo ako sa vraví. Ak do toho chcete ísť bez rizika, použite napríklad aj náš Tipsport akčný kód.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Djokovič a v zápase uvidíme viac ako 26,5 gamov 1.60 1.60

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia