Chelsea vs Liverpool – Premier League preview a tip na výsledok


V stretnutí Chelsea vs Liverpool sa stretnú dve mužstvá, ktoré patria medzi sklamania aktuálnej sezóny. Oba celky patrili pred sezónou medzi favoritov na to, kto vyhrá Premier League. Realita je 8. miesto Liverpoolu a 11. miesto Chelsea. Bodový rozdiel medzi klubmi sú len 4 body a domáci celok má tak možnosť výrazne sa priblížiť na svojho súpera. Zápas Chelsea vs Liverpool môžete naživo sledovať 4. apríla 2023 o 21:00. Duel sa odohrá na štadióne Stamford Bridge v Londýne.

Chelsea vs Liverpool - Premier League preview a tip na výsledok

  • Posledný vzájomný zápas sa hral v januári 2023 a skončil bezgólovou remízou 0:0.
  • Päť posledných vzájomných zápasov skončilo remízou.
  • Kurzy na víťazstvo sú takmer vyrovnané. Tipsport ponúka na výhru Chelsea kurz 2.51. Na hostí z Liverpoolu 2.73.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Chelsea neprehrá 1.49 1.47

Kde sledovať Chelsea vs Liverpool?

Kde sledovať Chelsea vs Liverpool vs Manchester United? Všetky zápasy Premier League vysiela stanica Canal+ Sport. Duel Chelsea vs Liverpool sa odohrá 4.4.2023 o 21:00 a vysielať sa bude naživo. Iná televízna stanica na Slovensku nemá v tejto sezóne vysielacie práva na zápasy Premier League. Informácie o zápase Chelsea vs Liverpool:

Informácie o zápase Chelsea vs Liverpool Cena Forma prenosu
Sport 1 a Sport 2 Platená TV Priamy prenos v TV

Chelsea ukazuje zlepšenie formy

Chelsea ukazuje zlepšenie formy, keď z posledných piatich zápasov prehrala jediný. V poslednom ligovom kole nestačila pomerom 0:2 na Aston Villu. Aj v tomto zápase bola lepším mužstvom, ale hráči nedokázali využiť ani jednu z obrovských gólových príležitostí. Naopak Aston Villa dala dva góly z dvoch striel na bránu. Chelsea viditeľne potrebovala čas na začlenenie viacerých zimných posíl. Jej súčasná hra už nezodpovedá tabuľkovému postaveniu. Vplyvom posledných zápasov či postupu do štvrťfinále Ligy majstrov sa očakáva, že hráči by mali byť dobre naladení na tento zápas.

Chelsea ukazuje zlepšenie formy

Zdroj: Sky Sports

Liverpool je na súperovom ihrisku tragický

Túto sezónu je Liverpool na súperovom ihrisku tragický. Kým doma patrí medzi najlepšie ligové mužstvá, tak vonku vyhral len tri zápasy zo štrnástich v Premier League. Z posledných siedmich zápasov dokázal len v dvoch bodovať. Vo väčšine zápasov pritom nie je horším tímom, skôr naopak. Avšak počas zápasov vytvára zbytočné chyby, ktoré dopĺňa neefektivitou v útoku. Celú sezónu podávajú Reds nevyrovnané výkony. Jeden zápas dokážu poraziť Manchester United rekordne 7:0 aby následne v ďalšom prehrali 1:0 s Bournemouthom, ktorý bojuje o záchranu.

Liverpool je na súperovom ihrisku tragický

Zdroj: Football365

Posledných päť vzájomných zápasov skončilo remízou

Zaujímavosťou súboja Chelsea vs Liverpool je skutočnosť, že posledných päť vzájomných zápasov skončilo remízou. Posledné tri duely dokonca s rovnakým výsledkom 0:0. To svedčí o dlhodobej vyrovnanosti mužstiev a vyrovnaný zápas čakáme aj teraz. Liverpool je kreatívnejšie mužstvo a väčšie držanie lopty by malo byť na jeho strane. Chelsea sa prezentuje bojovnejšie i organizovanejšie a jej tvrdosť bude opäť platiť na hráčov v červených dresoch. Rozhodne tak s najväčšou pravdepodobnosťou to, kto urobí menej kritických chýb v zápase.

Posledných päť vzájomných zápasov skončilo remízou

Zdroj: Marca

Chelsea vs Liverpool kurzy

Chelsea vs Liverpool kurzy sú veľmi vyrovnané. Klub Chelsea má na výhru kurz 2.51, Liverpool 2.73 a remíza 3.58. Práve vysoký kurz na remízu je lákavý, napokon posledných päť zápasov ňou skončilo. Zaujímavé sú aj ďalšie tipovacie stratégie. Vzhľadom na nízky počet gólov z posledných zápasov stojí za zváženie tip, že padne menej ako 2.5 golu v zápase s kurzom 2.05. Ešte vyšší kurz 2.17 nájdete pri možnosti, že minimálne jeden tím nestrelí gól.

Tip redakcie: Chelsea neprehrá

Rozhodujúci faktor bude domáce prostredie. Chelsea ide výkonmi v poslednej dobe nahor a domáce ihrisko to len umocní. Naopak Liverpool hrá stále nevyrovnane a na ihriskách súperov sa mu vôbec nedarí. Stále však ide o vyrovnaných súperov a pre väčšiu istotu volíme dvojtip.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Chelsea neprehrá 1.49 1.47

Zdroje článku: Transfermarkt, Tipsport, Premier League