Buchinger vs Keita – Oktagon 33 analýza stávky


V rámci očakávaného podujatia Oktagon 33 náš čakajú fantastické súboje a jedným z trhákov je bez pochýb aj zápas so slovenským zastúpením. Slovák Ivan „Buki“ Buchinger sa totiž v klietke postaví proti Belgičanovi menom Losene Keita. Súboj Buchinger vs Keita je súčasťou oficiálneho podujatia Oktagon 33, ktoré bude prebiehať v hale Festhalle v nemeckom meste Frankfurt a začiatok tejto veľkolepej šou je na programe 4. júna o 18:00.

Oktagon Buchinger vs Keita

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Slovák Ivan Buchinger 1.45 1.50
  • Zápas: Buchinger vs Keita
  • Súťaž: Oktagon 33
  • Čas zápasu: 04.06.2022 18:00

Ivan Buchinger analýza: Uspeje proti Keitovi

V súboji týchto ľahkých váh je slovenský zápasník Ivan Buchinger favoritom. 36-ročný rodák z Gabčíkova za posledné obdobie nastúpil na dva súťažné MMA zápasy a v oboch prípadoch vyhral. V januári 2021 si v prvom kole poradil s krajanom Ronaldom Paradeiserom a v septembri minulého roka na neho nestačil Vojto Barborík, ktorého Buki porazil v piatom kole. Bude sa nášmu fighterovi dariť rovnako aj v súboji Buchinger vs Keita?

Ivan Buchinger

Vedeli ste, že Ivan Buchinger bol a zatiaľ je vôbec jediný Slovák v histórii, ktorý kedy v klietke bojoval proti slávnemu írskemu fighterovi Conorovi McGregorovi? Bolo to ešte v decembri v roku 2012, kedy obaja bojovali o titul v Cage Warriors. Ír zápas so Slovákom vyhral a o tri mesiace neskôr už debutoval v slávnom UFC. V dávnejšom rozhovore sa sám slovenský zápasník vyjadril k téme Buchinger UFC. V minulosti ponuku bojovať pod záštitou tejto organizácie odmietol a stalo sa tak krátko potom, ako získal opasok Cage Warriors.

Za zmienku určite stojí teda aj to, aké už získal Ivan Buchinger opasky. Okrem iných úspechov je napríklad držiteľom opaskov v M1, či v už spomínanom Cage Warriors. Podľa oficiálnej stránky Oktagonu je jeho profesionálna bilancia naozaj vynikajúca. Má na svojom konte 39 výhier a sedem prehier.

Buchinger vs Keita: Neporazený Belgičan proti favoritovi

Belgický zápasník Losene Keita je známy aj pod prezývkou Black Panther (čierny panter). Tento chlapík má síce len 24 rokov, ale už toho vo svojom živote postíhal naozaj dosť. Ešte pred svojim vstupom do profesionálneho sveta MMA bol členom gangu, podľa niektorých zdrojov bol dokonca vodcom daného gangu. Táto kariéra mu ale veľa radosti nepriniesla, pretože v roku 2016 bol za prepadnutie muža odsúdený na 5 mesiacov vo väzení a na 275 hodín verejnoprospešných prác. O tri roky neskôr vstúpil profesionálne do klietky.

Buchinger vs Keita: Neporazený Belgičan proti favoritovi

Vo svete profesionálnych zmiešaných bojových športov debutoval Keita 5. októbra 2019 a hneď sa ukázalo, že spojenie Keita MMA ide dohromady. Hneď pri debute si totiž pripísal výhru proti Gracjanovi Golebiowskemu. Dodnes v klietke premožiteľa nenašiel a jeho profesionálna bilancia je zatiaľ podľa oficiálnych info na webe Oktagonu čistých osem výhier bez prehry. Niektoré zdroje ale pri jeho mene uvádzajú aj bilanciu desať víťazstiev a nula prehier.

Naposledy sa Losene Keita z výhry tešil vo februári 2022, kedy po piatich kolách odchádzal z klietky ako víťaz po súboji s už vyššie spomenutým Slovákom Ronaldom Paradeiserom.

Tip redakcie

Napriek tomu, že Keita je o dva centimetre vyšší (177cm) ako Slovák Buchinger (175 cm), mnohí favorizujú na výhru v tomto zápase práve skúseného slovenského fightera. Súboj Buchinger vs Keita bude určite jedným z trhákov podujatia Oktagon 33 a nám nedá inak, než tipovať výhru slovenského MMA reprezentanta. Na známej stránke Tipsport je na výhru Buchingera kurz 1.45, zatiaľ čo na výhru jeho o dvanásť rokov mladšieho súpera je kurz 2.55.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrá Slovák Ivan Buchinger 1.45 1.50