Auda vs Spartak Trnava: Európska konferenčná liga kvalifikácia


Európska konferenčná liga má na programe druhé kvalifikačné kolo, ktorého súčasťou je aj slovenský tím. Zápas Auda vs Spartak Trnava začína vo štvrtok 27. júla 2023 o 19:00. Hrá sa na štadióne Skonto v meste Riga. Ide o druhý najväčší štadión v Lotyšsku, ktorý má na futbalové zápasy kapacitu 6.747 divákov. V tomto článku sa najskôr pozrieme, kde sledovať tento duel. Ďalej vám pripomenieme, ako sa oba tímy prebojovali do Európskej konferenčnej ligy. Na záver predstavíme stávkové príležitosti a Auda vs Spartak Trnava kurzy.

Auda vs Spartak Trnava: Európska konferenčná liga kvalifikácia

  • Oba tímy sa do Európskej konferenčnej ligy prebojovali vďaka tomu, že vyhrali domáci pohár.
  • Auda si zahrá európske futbalové poháre prvýkrát, Trnava minulý rok vypadla v 3. kole EKL.
  • Stávkové kancelárie favorizujú jednoznačne Spartak. Presné výšky kurzov a zaujímavé tipy na stávky nájdete nižšie v článku.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Spartak Trnava 1.67 1.68

Kde sledovať Auda vs Spartak Trnava

Futbaloví priaznivci majú dve možnosti, kde sledovať Auda vs Spartak Trnava. Televízny priamy prenos vysiela stanica RTVS 2, pričom štúdio pred zápasom začína vo štvrtok 27. júla 2023 o 18:50. Duel prináša divákom aj platená streamovacia služba VOYO. Zostrihy zo zápasov sú krátko po ich skončení dostupné na YouTube. Nižšie si napríklad môžete pripomenúť minuloročné stretnutie Trnavy a poľského klubu Raków Czestochowa.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
27. 7. 2023 o 19:00 Skonto stadium, Riga RTVS 2, VOYO

Auda vyhrala lotyšský pohár

FK Auda je lotyšský futbalový klub, ktorý pôsobí v tamojšej najvyššej súťaži a sídli v meste Kekava. Do Európskej konferenčnej ligy sa prebojovali ako víťazi lotyšského pohára. Pre tím je to vôbec prvá získaná trofej v histórii a rovnako prvýkrát sa predstaví aj v európskych futbalových súťažiach. Lotyšská najvyššia futbalová súťaž nesie názov Optibet Virsliga a momentálne je v plnom prúde. Tím Auda má po 23 odohraných zápasoch na svojom konte 31 bodov, čo ho radí na priebežné piate miesto ligovej tabuľky.

Auda vyhrala lotyšský pohár

Zdroj: aprinkis

Trnava hrá prvý súťažný zápas

Tím Spartak Trnava sa do tejto európskej súťaže prebojoval vďaka svojmu triumfu v slovenskom pohári. Vo finále Slovnaft Cupu ešte v máji 2023 Trnava zdolala Slovan. Pre slovenský klub ide o prvý súťažný zápas v aktuálnej sezóne. Trnavčania majú za sebou päť prípravných stretnutí, v ktorých ale vyhrali len raz. Jedenkrát remizovali a trikrát prehrali. Naposledy hrali v sobotu 22. júla 2023 doma proti Valencii, ktorej podľahli 0:1. Spartak si Európsku konferenčnú ligu zahral aj v minulej sezóne. V druhom kole vtedy Trnava vyradila tím Newtown AFC z Walesu, v treťom kole ale vypadla s poľským klubom Raków Czestochowa.

Trnava hrá prvý súťažný zápas

Zdroj: sportskeeda.ba

Auda vs Spartak Trnava kurzy

Auda vs Spartak Trnava kurzy favorizujú slovenský klub, na výhru FK Auda je kurz 5,91, na triumf Trnavy 1,67. Remíza je vypísaná s kurzom 3,62. Aj v tomto prípade skúšajú stávkujúci rôzne tipy na futbal, až 87% tipérov na Tipsporte si podalo na Trnavu. K najčastejším stávkam patrí viac ako 1.5 gólu v zápase s kurzom 1,45. Tip, že prvý gól v zápase strelí Auda má kurz 3,31, v prípade Trnavy je to 1,48. Stávka, že Trnava vyhrá zápas alebo povedie o 2 góly má kurz 1,66. Kurz na to, že Auda dá viac ako 0.5 gólu má kurz 1,78. Napríklad na to, že Trnava vsieti v stretnutí viac ako 1.5 gólu, je kurz 1,96.

Tip redakcie: Vyhrá Spartak Trnava

Hráči Valencie po poslednom pripravnom zápase zložili Spartaku veľkú poklonu a pochválili tím za prevedenú hru. To určite dodalo celému mančaftu dôležité sebavedomie a preto očakávame, že Trnava proti FK Auda potvrdí úlohu favorita. Tipujeme, že vyhrá Spartak Trnava.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Spartak Trnava 1.67 1.68

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia