Ako si prevziať vyhru ak dnes vyhráte rekordných 120 miliónov euro v Eurojackpote


V obľúbenej európskej lotérii Eurojackpot sa hrá o rekordných 120 miliónov eur. Výherca sa pritom bude žrebovať už dnes, 9. januára 2024 o 18. hodine. Pri poslednom žrebovaní, ktoré sa uskutočnilo 5. januára, sa túto čiastku nepodarilo vyhrať nikomu. Čo však urobiť v prípade, že sa vám podarí jackpot vyhrať? Máme pre vás všetky informácie o tom, ako si prevziať rekordnú výhru.

Ako si prevziať vyhru ak dnes vyhráte rekordných 120 miliónov euro v Eurojackpote

Zdroj: Tipos

Ako prevziať výhru 120 miliónov eur

Prevzatie výhry v Eurojackpote je jednoduché. V prípade, že by ste boli vylosovaní, vás bude spoločnosť Tipos kontaktovať na základe údajov, ktoré ste uviedli pri podaní stávky. Resp. podľa kontaktu uvedeného vo vašom Tipos účte. Po skontaktovaní sa so spoločnosťou Tipos dohodnete na spôsobe vyplatenia výhry, ktorý vám bude vyhovovať najviac.

Obľúbená lotéria stále odoláva

Eurojackpot je obľúbenou lotériou, v ktorej Slováci skúšajú svoje šťastie od roku 2015. Jej princíp je pomerne jednoduchý. Hlavnou úlohou tipujúcich je uhádnuť sedem čísel. Z prvého osudia sa tipuje päť čísel z číselného radu od 1 do 50. Z druhého osudia sa zasa vyberá dvojica čísel od 1 po 12. Okrem samotnej hlavnej výhry, ktorú získate, keď natipujete všetkých sedem čísel správne, sú k dispozícii aj menšie, no stále zaujímavé výhry. Tie môžete získať v prípade, že neuhádnete všetkých sedem čísel.

Obľúbená lotéria stále odoláva

Zdroj: Tipos

V roku 2022 sa darilo Dánom a Nemcom

Eurojackpot už mal niekoľko šťastných výhercov. V júli 2022 si sumu 120 miliónov eur odniesol dánsky stávkar tri dni po tom, ako padla výhra. Víťazný žreb si kúpil v supermarkete v meste Blavand. Predošlý dánsky rekord padol v roku 2015. Výhra však bola v tom čase len polovičná. O zopár mesiacov neskôr, presnejšie v novembri 2022, padla výhra 120 miliónov eur v Eurojackpote znova. V tomto prípade pochádzal výherca z Berlína. Podľa dostupných štatistík išlo o najvyššiu sumu, ktorá v lotérii dovtedy pripadla niekomu z Nemecka.

V Česku vyhral tipujúci 55 miliónov eur

V roku 2019 sa podarilo v Eurojackpote vyhrať tipujúcemu z Česka. Ten získal 1,412 miliardy korún, čo bolo v prepočte približne 55 miliónov eur. Výherca sa o svoju výhru prihlásil hneď na druhý deň po losovaní. Podľa dostupných informácií si vsadil online cez internet na stránkach loterijnej spoločnosti Sazka. Tá sa na výhru vyjadrila, že ide o najvyššiu výhru na internete v histórii Českej republiky. Výherná suma bola výhercovi vyplatená celá. Bola totižto oslobodená od dane z príjmov.

V Česku vyhral tipujúci 55 miliónov eur

Zdroj: Tipos

Ako sa darí Slovákom v Eurojackpote?

Výhra v Eurojackpote je síce náročná (podľa odhadov je pravdepodobnosť získania hlavnej ceny 1:139 838 160), no to neznamená, že to nie je nemožné. Potvrdzujú to aj Slováci, ktorí si na účet pripísali veľmi pekné sumy. Od roku 2015, odkedy je Eurojackpot dostupný, vyhral plnú sumu len jeden Slovák. Stalo sa tak 16. októbra 2020, kedy si na účet pripísal viac ako 58 miliónov eur. A síce viac slovenských hráčov, ktorí by trafili všetkých sedem čísel nie je, dvom výhercom sa v apríli 2020 podarilo získať výhru v druhom poradí. Jeden z nich si pripísal sumu 5,2 milióna eur a druhý 7,3 milióna eur.

Zdroje článku: Tipos, Wikipedia