AC Miláno vs Inter Miláno – Liga majstrov preview a tip na výsledok


Zápas AC Miláno vs Inter Miláno v semifinále Ligy majstrov je pre mnohých veľkým prekvapením. Ani jeden tím totiž na začiatku sezóny nepatril medzi favoritov na to, kto vyhrá Ligu majstrov. Teraz ich od finále delí jediný súper. Milánske derby tak dostáva úplne nový rozmer. Zápas AC Miláno vs Inter Miláno sa uskutoční 10. mája. 2023 o 21:00. Oba semifinálové zápasy sa odohrajú na štadióne San Siro, ktorý je domovom oboch tímov.

AC Miláno vs Inter Miláno - Liga majstrov preview a tip na výsledok

  • Real drží rekord 14 titulov Ligy majstrov a je obhajca minuloročného triumfu.
  • Najlepší výsledok Manchestru City v Lige majstrov je finále v sezóne 2020/2021.
  • Suverénne najlepší strelec Ligy majstrov je v tejto sezóne Erling Haaland z Manchestru City. Na strelenie 12 gólov potreboval len 8 zápasov.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Inter Miláno 2.49 2.48

Kde sledovať AC Miláno vs Inter Miláno?

Fanúšikovia nemajú veľa možností kde sledovať AC Miláno vs Inter Miláno. Prvý semifinálový duel sa odohrá 10. mája 2023 o 21:00 na San Sire v Miláne. V priamom prenose ho vysiela stanica Nova Sport 3.

Kde sledovať Real Madrid vs Manchester City Cena Typ prenosu
Nova Sport 3 Platená TV Priamy prenos v TV

V Serii A sa tvrdo bojuje o miestenky do Ligy majstrov

V Serii A sa tuho bojuje o miestenky do Ligy majstrov. Titul získal s prehľadom SSC Neapol. O zvyšné tri miestenky bojuje šesť mužstiev vrátane Interu a AC Miláno. V najlepšej pozícii je momentálne Juventus, Lazio a Inter, ale každým kolom sa situácia môže zmeniť. Pre kluby z Milána je šanca na miestenku aj cez Ligu Majstrov, ktorú by však jeden z nich musel vyhrať.

Inter má lepšiu formu ako jeho mestský rival

Posledné zápasy má Inter lepšiu formu ako jeho mestský rival. AC Miláno síce ťahá sériu deväť zápasov bez prehry ale až päť z nich boli remízy. O lepšie výsledky ich pripravila najmä slabšia koncovka. Inter má aktuálne sériu šesť zápasov bez prehry, keď posledných päť vyhral. Oproti AC ukazuje oveľa väčšiu efektivitu v zakončení. Počas aktuálnej série bez prehry má priemer tri góly na zápas.

Inter má lepšiu formu ako jeho mestský rival

Vzájomné zápasy v sezóne

AC Miláno a Inter odohrali už tri vzájomné zápasy v sezóne. Ten prvý, ktorý sa odohral v úvode sezóny vyhralo AC 3:2, keď rozhodujúci muž na ihrisku bol Rafael Leao. Útočník Rossoneri dal vtedy dva góly a asistoval pri treťom. Kým prvý zápas bol vyrovnaný ďalšie dva boli v jasnej réžii Interu. Ten vyhral finále talianskeho superpohára 3:0 a následne v lige síce len 1:0 ale po suverénnom výkone. V každom zápase mal silnejší úvod Inter. Aj v najbližšom zápase bude chcieť v úvode zatlačiť a dostať réžiu stretnutia do vlastných rúk.

Vzájomné zápasy v sezóne

AC Miláno vs Inter Miláno kurzy

AC Miláno vs Inter Miláno kurzy dávajú tušiť vyrovnaný zápas. Na výhru AC je kurz 3.12, na remízu 3.10 a výhru Interu 2.49. Posledné štyri vzájomné zápasy otvoril skóre Inter a možnosť, že dá opäť prvý gól zápasu dáva v Tipsporte kurz 1.93. Inter bol v týchto zápasoch v úvode lepším tímom. Výhra Interu v prvom polčase s kurzom 3.17 sa tak nejaví nereálne.

Tip redakcie: zvíťazí Inter Miláno

Inter si výborne načasoval formu na záver sezóny. Veľký rozdiel bude najmä v ofenzívnej sile oboch tímov. AC sa vpredu veľmi nedarí. Ich najlepší strelec Leao navyše cez víkend striedal už v 11. minúte pre zdravotné problémy. Naopak Martínez a Lukaku sa rozstrieľali a práve od tejto dvojice čakáme gólové rozhodnutie.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvíťazí Inter Miláno 2.49 2.48

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia