Týždenný stávkarský check – týždeň 12


Minulý týždeň sa pozornosť zameriavala na klubový futbal a najmä na európske pohárové zápasy. Posledný slovenský účastník Slovan Bratislava smolne vypadol. V osemfinále Európskej konferenčnej lige s FC Bazilej rozhodol v neprospech belasých penaltový rozstrel. Radosť slovenským fanúšikom môže urobiť aspoň reprezentačný tím. Na Slovensko čakajú tento týždeň úvodné dva zápasy Kvalifikácie na Euro 2024. Doma sa predstaví vo štvrtok s Luxemburskom a v nedeľu s Bosnou a Hercegovinou. Z ďalších kvalifikačných stretnutí si nenechajte ujsť najmä zápasy Taliansko vs Anglicko a Francúzsko vs Holandsko.

Týždenný stávkarský check

 • Na Euro 2024 postupujú dva najlepšie celky z každej skupiny. Slovensko je podľa FIFA rankingu druhou najlepšou krajinou v skupine J.
 • Kvalifikačný zápas Taliansko vs Anglicko je reprízou finále Eura 2020. Titul vtedy získalo Taliansko po penaltách.
 • Slovenská futbalová reprezentácia nevyhrala už päť zápasov v rade.
ZápasTermínTip redakcieKurz Tipsport
Kvalifikácia ME 2024: Slovensko – Luxembursko23.3.2023 o 20:45zvíťazí Slovensko1.48
Kvalifikácia ME 2024: Taliansko – Anglicko23.3.2023 o 20:45menej ako 2.5 gólu v zápase1.64
Kvalifikácia ME 2024: Švédsko – Belgicko24.3.2023 o 20:45Belgicko dá viac ako 1.5 gólu v zápase2.14
Kvalifikácia ME 2024: Česko – Poľsko24.3.2023 o 20:45Poľsko neprehrá1.59
Kvalifikácia ME 2024: Francúzsko – Holandsko24.3.2023 o 20:45zvíťazí Francúzsko1.85
Kvalifikácia ME 2024: Španielsko – Nórsko25.3.2023 o 20:45Nórsko dá viac ako 0.5 gólu v zápase1.88
Kvalifikácia ME 2024 Anglicko – Ukrajina26.3.2023 o 18:00zvíťazí Anglickobude vypísaný
Kvalifikácia ME 2024: Slovensko – Bosna a Hercegovina26.3.2023 o 20:45menej ako 2.5 gólu v zápasebude vypísaný
UFC: Vera Marlon – Sandhagen Cory26.3.2023 o 0:00zvíťazí Vera2.23

Kvalifikácia ME 2024 – Slovensko bolo žrebované až z piateho koša

Pri losovaní Kvalifikácie ME 2024 bolo Slovensko žrebované až z piateho výkonnostného koša. Tímy boli do losovania nasadené podľa poradia v poslednej Lige národov, kde Slováci vyhoreli. Napokon to však dopadlo pre Slovensko veľmi dobre. V skupine J sa stretne s Portugalskom, Bosnou a Hercegovinou, Islandom, Luxemburskom a Lichtenštajnskom. Slovensko je na základe FIFA rankingu krajín druhé v poradí. Na Euro postupujú prvé dve krajiny zo skupiny. Na úvod odohrá naša reprezentácia dva domáce zápasy Slovensko vs Luxembursko a Slovensko vs Bosna a Hercegovina. Dobrý štart a šesť bodov by boli základom postupových ambícií.

Kvalifikácia ME 2024 - Slovensko bolo žrebované až z piateho koša

Zdroj: Daily Sabah

Náš tip:

 • Luxembursko išlo v posledných rokoch herne nahor. Kvalitnejší káder má však jednoznačne Slovensko. Kvalita kádra a domáce prostredie rozhodne pre Slovákov.
 • Práve medzi Slovenskom a Bosnou by sa malo rozhodovať o druhom postupujúcom na Euro. Tento zápas tak bude z oboch strán opatrný, nikto si nedovolí zbytočné chyby. Preto nečakáme veľa gólov.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Slovensko – Luxembursko: zvíťazí Slovensko1.481.44
Slovensko – Bosna a Hercegovina: menej ako 2.5 gólu v zápasebude vypísanýbude vypísaný

Kvalifikácia ME 2024 – repríza finále z Eura 2020 hneď na úvod kvalifikácie

V skupine C sa odohrá repríza finále z Eura 2020 hneď na úvod kvalifikácie. Zápas Taliansko vs Anglicko je zápas favoritov nielen na postup zo skupiny ale aj pre Euro 2024. V skupine C je okrem nich ešte Malta, Macedónsko a Ukrajina, ktorá by tiež mohla zamiešať postupové karty. Môže o tom presvedčiť v nedeľu 26. marca kedy uvidíme zápas Anglicko vs Ukrajina.

Kvalifikácia ME 2024 - repríza finále z Eura 2020 hneď na úvod kvalifikácie

Zdroj: The New York Times

Vicemajstrov sveta preverí silné Holandsko

Vicemajstrov sveta z Francúzska preverí silné Holandsko. Francúzsku na MS 2022 len tesne ušlo prvé miesto a obhajoba titulu. Holandsko padlo na penalty vo štvrťfinále s Argentínou, ktorá nakoniec šampionát vyhrala. Aj na základe týchto výsledkov nikto nepochybuje o favoritoch na postup v skupine B. Zápas Francúzsko vs Holandsko môže byť ozdobou celého týždňa. Zaujímavé bude sledovať aj zápas Španielsko vs Nórsko v skupine A. Pre nezohratú španielsku obranu to bude veľmi náročné ustrážiť kanoniera Nórov Erlinga Haalanda. Ten je v tejto sezóne v excelentnej streleckej forme.

Vicemajstrov sveta preverí silné Holandsko

Zdroj: Sporting News

Česi otvoria kvalifikáciu v zápase so susedným Poľskom

Česi otvoria kvalifikáciu v zápase so susedným Poľskom. Los skupiny E bol pre našich susedov priaznivý. Duel Česko vs Poľsko je zápasom dvoch favoritov skupiny. V konkurencii Albánska, Moldavska a Faerských ostrovov by bol nepostup vyslovene zlyhaním. Podobne je to aj v skupine F, kde sa na úvod odohrá zápas Švédsko vs Belgicko. Dvaja favoriti majú v skupine ešte Rakúsko, Estónsko a Azerbajdžan.

Česi otvoria kvalifikáciu v zápase so susedným Poľskom

Zdroj: Twitter

Náš tip:

 • Zápasy Talianska s Anglickom v poslednej dobe neponúkli veľa gólových momentov. Taliansko je povestné svojou obranou a tak znovu čakáme chudobnejší výsledok.
 • Francúzsko má silnú generáciu hráčov a mužstvo je prakticky bez slabiny. Holandsko sa po generačnej výmene stále zlepšuje, ale na vicemajstra sveta nebude stačiť.
 • Belgicko si po nevydarenom pôsobení na MS 2022 bude chcieť napraviť reputáciu. Očakávame jeho dominanciu v zápase, ktorú aj podloží gólmi. Napokon kanonierov má v tíme viacero. Stávky over / under majú navyše veľmi zaujímavé kurzy.
 • V tomto zápase je pre nás mierny favorit Poľsko, aj keď kurzy naznačujú opak. Vďaka tomu sa ale oplatí aj menej riziková stávka na neprehru Poľska.
 • Nórsky útok na čele s Haalandom sa presadzuje pravidelne. Aj Španieli budú mať problém zastavovať rýchle útoky súpera. Predpovedáme minimálne jeden gól od Haalanda a spol.
 • Anglicko je doma veľmi silné a ukáže to aj Ukrajine. Viaceré opory tímu ako Kane, Rashford, Foden či Bellingham sú navyše v skvelej forme.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Taliansko – Anglicko: menej ako 2.5 gólu v zápase1.641.65
Francúzsko – Holandsko: zvíťazí Francúzsko1.851.90
Švédsko – Belgicko: Belgicko dá viac ako 1.5 gólu v zápase2.142.13
Česko – Poľsko: Poľsko neprehrá1.591.60
Španielsko – Nórsko: Nórsko dá viac ako 0.5 gólu v zápase1.881.97
Anglicko – Ukrajina: zvíťazí Anglickobude vypísanýbude vypísaný

UFC – Vera vs Sandhagen

Športový kalendár 2023 je plný MMA turnajov a to najmä vďaka organizácii UFC. V roku 2023 je to už jubilejný desiaty turnaj od UFC. Tento týždeň na UFC Fight Night uvidíme v hlavnom zápase súboj Vera vs Sandhagen. Jedná sa o súboj v bantamovej váhe medzi 3. (Vera) a 5. (Sandhagen) bojovníkom v rebríčku danej váhy. Obaja bojovníci sú pomerne blízko k titulovej šanci. Marlon Vera (skóre 20:7) ťahá aktuálne šnúru štyroch výhier v rade. Cory Sandhagen (15:4) už o titul neúspešne bojoval v zápase s Petrom Yanom v roku 2021. Odvtedy má na konte len jeden zápas, ale víťazný.

UFC - Vera vs Sandhagen

Zdroj: Artstation

Náš tip:

V poslednej dobe sme v UFC videli viacero prekvapení a ďalšie čakáme teraz. Vera má pomalšie začiatky a z úvodu by mal byť úspešnejší Sandhagen. Vera však dokáže stupňovať tempo a vytiahnuť drtivé údery kedykoľvek v zápase.

Tip redakcieKurz TipsportKurz Fortuna
Marlon Vera – Cory Sandhagen: zvíťazí Vera2.232.32

Zdroje článku: Wikipedia, Tipsport, Sherdog