Tipy na hokej


Tipy na hokej pomôžu každému tipérovi získať z každého tiketu čo najviac. Stávkovanie na hokej je v našich končinách mimoriadne populárne z viacerých dôvodov. Dlhodobá tradícia hokeja a úspechy slovenských hokejových tímov aj samotných hokejistov v zahraničných ligách robí tento šport príťažlivým pre divákov aj pre tipérov.

Tipy na hokej

20 € zadarmo na tipovanie v Tipsporte

Vyberte si Typ stávky, ktorú preferujete:

 • Presný výsledok zápasu
 • Počet gólov v zápase
 • Handicapy v hokeji
 • Výsledok 1 – 3.tretiny
 • Kto vyhrá viac tretín
 • Počet gólov medzi minútami
 • Ostatné tipy na hokej
 • Počet kanadských bodov hráča
 • Počet kanadských bodov hráča v zápase ďalšia možnosť
 • Aký bude gólový náskok víťaza
 • Hodnota hokejového tipovania
 • Ako vypočítať stávky na hodnotu v hokeji
 • Stratégie hokejových stávok
 • Často kladené otázky
 • V nasledovnom článku si priblížime viaceré spôsoby tipovania na hokej a vysvetlíme si ich špecifiká, výhody a povieme si niečo viac aj o rizikách. Tipovaním na hokej si pri kvalitnej príprave vieme výrazne zvýšiť šancu na výhru, dlhodobo profitovať a zarábať slušné peniaze. Odporúčame tiež využívať tipy na hokej zadarmo. Tipovanie na hokej sa stane oveľa zaujímavejšie a spolu s ním aj prežívanie jednotlivých hokejových zápasov v TV alebo naživo.

  Presný výsledok zápasu

  Tipovanie na presný výsledok zápasu hovorí jasnou rečou – tipujete na presný výsledok zápasu, ktorý je vyjadrený číselným skóre. Stávková kancelária vám ponúkne viacero možných výsledkov v zápase a vy sa rozhodujete, ktorý by mohol nastať v realite. Takéto tipovanie je ale vysoko rizikové.

  Presný výsledok zápasu

  To, ktorý výsledok počas zápasu hráči na ľade dosiahnu je mimoriadne ťažké predpokladať. Aj v prípade, že účastníkom zápasu je tím z popredných miest v tabuľke, ktorý nastupuje proti outsiderovi je pravdepodobnosť správneho tipu veľmi malá. Tento spôsob stávky na hokej preto príliš neodporúčame – najmä v prípade, že vašim cieľom je zarábanie peňazí na pravidelnej báze. Na druhej strane, kurzy sú mimoriadne zaujímavé. Na obrázku je možné vidieť, že stavením väčšej sumy je možné dosiahnuť veľmi vysokú výhru.

  Počet gólov v zápase

  V tomto prípade tipujeme na počet gólov v zápase, ktoré spoločne dosiahnu obidva tímy. Stávky na počet gólov sa nachádzajú v ponuke každej kancelárie. Pri tomto tipovaní existuje viacero foriem stávok. Podobne, ako v prípade tipovania na konečný výsledok, je veľmi ťažké odhadnúť počet gólov, ktoré v zápase dostanú obidvaja brankári.

  Počet

  Pri tomto spôsobe tipovania si najprv vyberiete počet gólov a následne máte na výber, či stavíte na menej, alebo viac gólov. Podľa obrázku hore môžeme vidieť, že kurzy na jednotlivé tipy sú veľmi zaujímavé a vďaka tomuto tipu si viete hodnotu svojho tiketu a prípadnej výhry pomerne dobre navýšiť.

  Počet

  Zaujímavou variáciou je tipovanie na presný počet gólov v zápase. Aj tu je veľmi náročné odhadnúť, koľko gólov v zápase naozaj padne, ale kurzy sú tiež mimoriadne príťažlivé.

  Handicapy v hokeji

  Handicapy sú vzrušujúcim a zábavným spôsobom tipovania. Tento spôsob ponúkajú všetky stávkové kancelárie. Stávkovanie s handicapom znamená, že stávková kancelária ešte pred začiatkom zápasu zvýhodní alebo znevýhodní jeden z tímov. Zvýhodnenie označuje číselnou hodnotou, pred ktoru je znamienko +, znevýhodnenie spoznáte podľa znamienka -.

  Handicapy v hokeji

  Príklad

  Zápas v KHL, Spartak Moskva – Dinamo Riga. Na výhru favorita Spartak Moskva je vypísaný kurz 1.26. Ak by sme ale tipovali na výhru favorita s handicapom – 1.5, potom musí Spartak Moskva vyhrať s 2 gólovým náskokom. Napr. 2 : 0, 3 : 1, 5 : 2, 6 : 3 a pod. Kurz na túto stávkovú príležitosť je ale vyšší a atraktívnejší – 2.09. V porovnaní s kurzom na výhru Spartak Moskva, ktorý je len 1.26.

  Tipovanie s handicapom je veľmi populárne a pochádza z Ázie. U nás sa používa tzv. európsky handicap a podľa veľkosti kurzov môžeme vidieť, že sa jedná o zaujímavú metódu, ako vylepšiť svoj tiket a navýšiť prípadnú výhru.

  Handicapy v hokeji 2

  Tipy na hokej – Výsledok 1 – 3.tretiny

  Pri tipovaní na výsledok 1. – 3. tretiny v hokejovom zápase sa najprv rozhodnete, ktorú z tretín chcete tipovať. Následne máte tri možnosti – buď ju vyhrá domáci tím, bude remíza, alebo ju vyhrá hosťujúci tím. Tipovanie na výsledok tretiny je výhodné napríklad v prípade, že proti sebe hrajú tímy, o ktorých vieme, že pravidelne nezvládajú úvod alebo záver zápasov. Príklad na tikete ukazuje, že sme stavili na remízu v prvej tretine zápasu.

  Tipy na hokej - Výsledok 1 - 3.tretiny

  Pri tomto tipe počítame s tým, že počas prvej tretiny strelia oba tímy rovnaký počet gólov alebo nastane remíza bezgólová.

  Kto vyhrá viac tretín

  Veľmi zaujímavou možnosťou pre tipéra je možnosť uhádnuť tím, ktorý vyhrá viac tretín v zápase. Pri tejto stávke musíte mať vedomosti o momentálnej forme celého tímu a tiež hráčoch a ich forme. Pri rozhodovaní máme tri možnosti – buď vyhrá viac tretín domáce mužstvo, oba tímy rovnako a poslednou možnosťou je, že viac tretín vyhrá hosťujúci tím.

  Tipy na hokej - Kto vyhrá viac tretín

  Kurzy potom budú nastavené tak, že pre silnejšie mužstvo bude kurz nižší, pre slabšie mužstvo bude kurz podstatne vyšší. Tento spôsob tipovania sa môže ukázať ako pomerne spoľahlivý, lebo aj slabšie tímy vedia proti silnejším súperom niektorú z tretín zápasu ovládnuť a vyhrať ju.

  Počet gólov medzi minútami

  V tomto prípade tipujeme na počet gólov, ktoré v zápasu padnú medzi vopred stanovenými minútami. Skúsený tipér pri tejto stávke využije podrobné vedomosti o konkrétnom tíme a jeho hráčoch. Z toho dôvodu odporúčame stávku na počet gólov medzi minútami realizovať najmä pokročilým tipérom a nie začiatočníkom. Vhod prídu najmä informácie o momentálnej forme brankárov.

  Tipy na hokej - Počet gólov medzi minútami

  Príklad

  Ako príklad si môžeme zobrať tip na čas v zápase medzi 1. a 5. minútou. Góly sa vždy uvádzajú na polovice. Ak stavíme na prvú možnosť – menej ako 0,5 s kurzom 1,35, tak vyhráme vtedy, keď padne menej ako jeden gól, čiže nepadne žiadny gól.

  Ostatné tipy na hokej

  Okrem vyššie spomenutých tipov na hokej si teraz predstavíme ďalšie aj ostatné tipy na hokej. Väčšina z nich vám bude vychádzať najmä vtedy, keď máte istú úroveň vedomostí o lige, ktorú tipujete, máte prehľad o hráčoch a ich forme alebo poctivo sledujete štatistické údaje o vybraných aspektoch hry tímu alebo jednotlivca (vhadzovania, prihrávky, góly, trestné minúty a pod.)

  Ostatné tipy na hokej

  Počet kanadských bodov hráča

  Tip na počet kanadských bodov hráča si vyžaduje podrobné znalosti a informácie o konkrétnom hráčovi. Je vhodný pre skúseného tipéra, ktorý vie odhadnúť momentálnu formu hráča v zápase a na základe pomerne presných vedomostí tipnúť správne. Kanadské body sa v hokeji prideľujú za strelený gól alebo prihrávku pre iného hráča, ktorý strelil gól. V každej lige je tento princíp rovnaký a uplatňuje sa aj v medzištátnych zápasoch reprezentácií.

  Tipy na hokej - Počet kanadských bodov hráča

  Pri tipovaní na hráča máme možnosť vybrať si, či daný hráč dosiahne v zápase gól, alebo si môžeme tipnúť aj na to, že hráč v zápase neskóruje.

  20 € za registráciu v Tipsporte

  Počet kanadských bodov hráča v zápase ďalšia možnosť

  Svoje vedomosti o forme konkrétneho hráča môžeme využiť tiež v tipe na počet kanadských bodov hráča v zápase. Možnosť staviť si na počet kanadských bodov konkrétneho hráča máme prostredníctvom viacerých možností. Kanadský bod je možné získať na gól alebo prihrávku. Produktívni hráči vo forme dokážu v zápase získať veľa kanadských bodov. Tu sa oplatí sledovať najmä útočníkov, obrancovia kanadské body zbierajú menej často. Kanadský bod môže za gól alebo prihrávku získať aj brankár.

  Tipy na hokej - Počet kanadských bodov hráča v zápase ďalšia možnosť

  V tomto prípade sme vybrali hráča, o ktorom si myslíme, že do rozhodnutia zápasu získa v zápase 2 a viac bodov. Ďalšie možností, ktoré ponúka stávková kancelária sú, že hráč získa jeden bod, nezíska žiaden, získa dva a viac bodov alebo získa tri a viac bodov.

  Aký bude gólový náskok víťaza

  Pri tipovaní na to, aký bude gólový náskok víťaza si môžeme tipnúť o koľko gólov vyhrá víťazné mužstvo. Pri každom tíme nám stávková kancelária ponúkne isté možnosti na tip. Vo väčšine prípadov platí, že silné tímy vo forme dokážu vyhrať s veľkým náskokom. Odporúčame tento typ stávky realizovať najmä v prípade, že silný tím hrá proti outsiderovi. Trend v súčasnom hokeji je ale taký, že brankári dostávajú výrazne menej gólov ako v minulosti.

  Tipy na hokej - Aký bude gólový náskok víťaza

  V tomto prípade vidíme, že kurzy na jednotlivé možnosti sú veľmi zaujímavé. Určite sa vyplatí najmä v zápasoch jasného favorita, ktorý je momentálne vo forme.

  Hodnota hokejového tipovania

  V prípade, že tipujete len pre zábavu, hodnota hokejového tipovania vás nemusí trápiť. V opačnom prípade je dobré uvedomiť si, že stávka na hokej sa stáva hodnotnou vtedy, keď je reálna šanca na úspech vyššia, ako je predpoveď stávkovej kancelárie, ktorá je vyjadrená kurzom. Hodnotná stávka pre tipéra znamená väčšiu výhru a tipovanie sa tak stane dobrým spôsobom, ako vyhrať vysoké sumy pravidelne.

  Tipy na hokej - Hodnota hokejového tipovania

  Predstavme si situáciu v NHL. Na programe bude zápas medzi New Jersey a Buffalom. Na výhru New Jersey bude kurz 1,15 , na výhru Buffala bude kurz 3,96. Fanúšik NHL vie, že Buffalo prežilo minulú sezónu s veľkým sklamaním a opäť skončilo na dne celej súťaže. New Jersey na tom boli podobne a tím s veľkými ambíciami a aj skvelými hráčmi zažil veľké fiasko. Pred novou sezónou sa ale oba tímy výrazne posilnili a budú chcieť ukázať svoj potenciál.

  Stávka na Buffalo bude mať hodnotu, lebo sa mu podarilo podpísať kľúčových hráčov a priviedli pár mladých hokejistov. Naproti tomu New Jersey sa len obmenilo, ale výraznejšie sa tím neposilnil – príkladom je Tomáš Tatar, ktorý svoje posledné play off zápasy v drese Montrealu presedel na tribúne. Možnosť, že vyhrá práve Buffalo je oveľa väčšia, ako je kurz stávkovej kancelárie – stávka má hodnotu.

  Ako vypočítať stávky na hodnotu v hokeji

  Ako vypočítať stávku na hodnotu v hokeji? Použijeme nasledovný príklad. Kurz na Ottawa Senators je 6,50, čo zodpovedá pravdepodobnosti na víťazstvo 15,4%. Vďaka analýze a poznatkom o NHL a samotnom tíme sa domnievame, že pravdepodobnosť výhry je vyššia, asi 25%. Hodnotu vypočítame takto:

  • Hodnota = (kurz x odhadovaná pravdepodobnosť) -1
  • My máme kurz 6,50 a odhadovanú pravdepodobnosť 25%. Dosadíme do vzorca a ľahko vypočítame hodnotu.
  • Hodnota = (6,50 x 0,25) -1
  • Hodnota = 0,62

  Tip s hodnotou 0,62 má vysokú hodnotu. Pokiaľ výpočet poskytne kladné číslo, tak stávka má hodnotu. Ak je výsledkom výpočtu 0 alebo je číslo záporné, stávka hodnotu nemá a realizovať ju nedáva veľký zmysel.

  Stratégie hokejových stávok

  Pri hokejových stávkach môžete použiť viacero stratégií tipovania. Výber konkrétnej z nich vychádza predovšetkým zo znalostí, ktoré o konkrétnom športe máme, tiež o znalostiach ligy, hráčov a ich mementálnej forme. Predstavíme si najzákladnejšie stratégie a vysvetlíme ich fungovanie.

  Stratégia č.1 – stávka na víťaza

  Stratégia č.1 – Stávka na víťaza je najrozšírenejšou formou tipovania v hokeji. Podľa informácii, ktoré ako tipér máme, sa rozhodneme v danom zápase staviť istú sumu peňazí na víťaza zápasu. Víťazom zápasu je ten tím, ktorý strelí viac gólov.

  Stratégia č.1 - stávka na víťaza

  Pri tipovaní na víťaza musíme rátať s tým, že kurz bude malý na favorita. Naopak, kurz bude vysoký na víťazstvo outsidera, lebo pravdepodobnosť jeho výhry je minimálna. Z praxe však vieme, že slabšie tímy (nielen v hokeji) dokážu prekvapiť a silnejších súperov pravidelne porážajú.

  Stratégia č.2 – stávka na víťaza ligy

  Stratégia č.2 – stávka na víťaza ligy je taktika, ktorú môžete uplatňovať už v období tesne pred začiatkom nového ročníka. Kádre jednotlivých tímov sú takmer poskladané a je možné vydedukovať ich potenciál na celkovú výhru v nasledujúcom ročníku. Tipujeme teda konečného víťaza ligy, ktoré sa v hokeji realizujú v nadstavbovej časti – playoff. V našom prípade sa NHL začne až koncom septembra, ale konečného víťaza Stanley Cupu je možné tipovať už dnes.

  Stratégia č.2 - stávka na víťaza ligy

  Kurzy vyjadrujú silu a potenciál každého mužstva. Vidíme, že kurz na výhru Detroitu Red Wings je obrovský – až 125. Možnosť, že by Detroit v nasledujúcom ročníku NHL skutočne vyhral je ale minimálna.

  Stratégia č.2 - stávka na víťaza ligy 2

  Často kladené otázky

  Pre začínajúcich tipérov sme pripravili často kladené otázky. Tipovanie je pomerne komplexná činnosť a súčasná doba ponúka viacero spôsobov tipovania. Moderné tipovanie je pohodlné a bezpečné. Napriek tomu je vhodné vedieť dopredu o niektorých princípoch a základných stratégiách stávkovania.

  Ako začať tipovať na hokej?

  Hokejové stávky odporúčame realizovať u stávkových kancelárií, ktoré sú overené a majú na území SR platnú licenciu. Môžete sa rozhodnúť pre návštevu stávkovej kancelárie osobne, vybrať si zápasy a jednotlivé stávkové príležitosti. Svoje tipy odovzdáte pri pokladni, kde sa spracujú. Na záver dostanete vytlačený tiket, ktorý bude potrebné v prípade výhry doniesť a výhra bude vyplatená.

  Pohodlnejším spôsobom je založiť si účet a tipy na hokej realizovať cez internet alebo použitím aplikácie. Keď máte všetko pripravené, vyberiete si ligu, ktorú chcete tipovať a môžete ihneď začať. Postupne odporúčame do procesu stávkovania zaradiť zhromažďovanie informácií o hráčoch a kluboch, samozrejme o pravidlách hokeja. Umožní vám to efektívnejšie vyhľadávať výnosnejšie stávkové príležitosti a vhodne ich kombinovať. Na záver tak budete pripravený dosahovať pri stávkovaní na hokej zisk.

  Ako si stanoviť správnu stratégiu?

  Ako si stanoviť správnu stratégiu? Najlepšou metódou je skúšanie, zaznamenávanie si výsledkov a následné prispôsobenie stratégie tak, aby sme dosahovali zisk. Neexistuje žiadna overená alebo zaručená stratégia. Na tú svoju si musí každý tipér prísť sám.

  Je možné tipovaním dosahovať zisk?

  Pri odpovedi na túto otázku si musíme najprv ujasniť, čo je pri tipovaní naším cieľom. Chceme sa len zabaviť a spestriť si sledovanie prenosov občasným stávkovaním, alebo chceme z tipovania mať aj iný osoh. V prípade, že našim cieľom je pravidelné dosahovanie zisku, je nutné zorientovať sa v športe, pravidelne sledovať jeho vývoj a následne si vybudovať správnu stratégiu. Dôsledným prístupom ku všetkým aspektom tipovania sa zisk dosiahnuť určite dá. Jedným z dobrých spôsobov sú tipy na hokej zadarmo, ktoré nájdete na špecializovaných weboch alebo v médiách.

  Aká je rozumná miera risku?

  Pri tipy na hokej platí, že miera rizika je vyvážená možným ziskom – výhrou v podobe peňazí. Tipovanie na výsledky s nízkym kurzom môže prinášať pravidelné výhry, ale ich výška možno nebude dostačujúca. Vtedy sa tipér musí posunúť vpred a zariskovať tipovaním na zápasy a príležitosti s vyšším kurzom. Vo všeobecnosti sa nedá povedať, kde je hranica medzi rozumným a nerozumným tipovaním. Vždy to záleží od individuálnych možností tipéra, jeho finančných možností a tiež cieľov. Jedna rada ale predsa len existuje. Ak sa dlhodobo nachádzate v strate a tipovanie ohrozuje aj iné životné aktivity, zrejme ste prekročili rozumnú mieru risku a tiež máte nevhodnú stratégiu.