Tipsport stávka na krypto – návod ako na to


Stávková kancelária Tipsport vám po novom umožňuje nakupovať známe kryptomeny bezpečne, ľahko a spoľahlivo. Stačí si prostredníctvom nej vytvoriť Pluso peňaženku, zvoliť si jednu z kryptomien a začať obchodovať. Zaujíma vás, ako presne funguje Tipsport stávka na krypto? Čítajte ďalej.

Tipsport krypto

Ako funguje krypto v Tipsporte?

Krypto v Tipsporte je služba, ktorú môžu využívať všetci registrovaní hráči. Prostredníctvom elektronickej peňaženky Pluso vám umožňuje nakupovať a predávať kryptomeny. A to ako cez web, tak aj cez mobilnú aplikáciu. Nákup a predaj sú zatiaľ jedinými funkciami, ktoré peňaženka poskytuje. Výber alebo stávkovanie za kryptomeny nie sú z dôvodu slovenskej legislatívy možné. Ako funguje peňaženka Pluso a ako prebieha jej založenie?

 1. Ako prvé sa prihláste do svojho účtu v Tipsporte. V prípade, že ho nemáte, zaregistrujte sa a nezabudnite si overiť minimálne dva doklady totožnosti. Tipsport registrácia je rýchla a nezaberie vám viac ako zopár minút.
 2. Ako funguje krypto v Tipsporte

 3. Po prihlásení si na webe alebo v aplikácii vyberte možnosť „Krypto“ a následne možnosť „Registrácia Pluso účtu“.
 4. Ako funguje krypto v Tipsporte

 5. Vyplňte váš e-mail a telefónne číslo. Tie následne aj overte. V poslednom kroku ešte uveďte pôvod finančných prostriedkov a máte hotovo.
 6. Ako funguje krypto v Tipsporte

 7. Keď je Pluso peňaženka aktívna, vyberte si kryptomenu a spravte svoj prvý nákup.

Sú moje investície v peňaženke Pluso v bezpečí

Bezpečnosť je pre stávkovú kanceláriu Tipsport kľúčová. Práve preto peňaženku Pluso zabezpečila dvojfaktorovým overovaním pomocou kombinácie silného hesla, biometrie alebo PIN kódu. Zároveň na projekte spolupracuje s českou spoločnosťou Coinmate. Ide o etablovanú kryptomenovú burzu, ktorá sa riadi najprísnejšími reguláciami. Na domácom trhu pôsobí už od roku 2014, pričom za celú jej históriu nedošlo k žiadnym bezpečnostným incidentom.

Podmienky na získanie kryptomeny

Proces získania kryptomien v Tipsporte je veľmi jednoduchý, no ak by ste si neboli niečím istí, držte sa nasledujúceho návodu:

 1. Prihláste sa do svojho hráčskeho účtu. Ak ho ešte nemáte, zaregistrujte sa a použite pri tom Tipsport akčný kód. Získate vďaka nemu výhodný vstupný bonus.
 2. Po registrácii vyplňte e-mail, telefónne číslo a vytvorte si heslo. Tipsport overí zadané údaje. Keď budú v poriadku, účet máte hotový.
 3. Sekcia Krypto je v Tipsporte oddelená od ostatných. Dôvodom je slovenská legislatíva. Na získanie plnohodnotného náhľadu sa budete musieť prihlásiť znova.
 4. Do peňaženky Pluso si môžete peniaze zaslať bankovým prevodom. Iným riešením je presun peňazí z Tipsport konta.
 5. Pomocou Pluso peňaženky môžete kryptomeny nakupovať, predávať a zasielať ich ostatným používateľom tejto peňaženky.
 6. Výber finančných prostriedkov môžete vykonať po tom, ako kryptomeny zameníte späť na eurá. Tie si následne preveďte na Tipsport konto alebo priamo na bankový účet.
 7. Kryptomeny sa nedajú vyberať, prevádzať do inej peňaženky ani využiť na stávkovanie v Tipsporte z dôvodu slovenskej legislatívy.

Aké výhody má Tipsport krypto

Sekcia Tipsport krypto má viacero výhod, ktoré vyplývajú priamo z nastavenia celého systému. K tým hlavným patria:

 • Celý proces registrácie peňaženky Pluso je rýchly, pretože si nevyžaduje žiadne overenie identity. Týmto procesom ste si už totižto prešli pri tvorbe účtu v Tipsporte.
 • Nákup kryptomien a ich kontrola je jednoduchá. Do peňaženky si stačí len previesť eurá a následne ich vymeniť za zvolenú kryptomenu.
 • Prostredníctvom peňaženky Pluso môžete posielať financie aj iným používateľom. Robiť sa tak dá na základe e-mailu alebo telefónneho čísla.
 • Z legislatívnych dôvodov v súčasnosti nie je možné kryptomeny vkladať ani vyberať. Zároveň ich tiež nemôžete využiť priamo na tipovanie v Tipsporte.

Stávkovanie v kryptomenách

Proces stávkovania v kryptomenách sa príliš nelíši od toho bežného. Celý postup je veľmi podobný. Nižšie ho podrobne popisujeme.

 1. Kryptomenu si musíte najprv previesť na svoj hráčsky účet vo zvolenej stávkovej kancelárii. Stačí sa preto len prihlásiť do svojej elektronickej peňaženky a vykonať prevod.
 2. Finančné prostriedky sa do niekoľkých sekúnd od vykonania prevodu objavia na vašom hráčskom účte a môžete ich použiť na stávkovanie rovnako ako klasické meny.
 3. Kryptomeny väčšinou stávková kancelária prevedie na eurá, aby bol celý proces výpočtu výhier jednoduchší.
 4. Vyššie opísaný proces zatiaľ funguje len v zahraničí. Na Slovensku nie je možný. Stávkovanie v kryptomenách je stále len v začiatkoch a jeho vývoj výrazne ovplyvňuje legislatíva.

Stávkové kancelárie, ktoré prijímajú Bitcoin, prípadne ďalšie kryptomeny

Kryptomeny sú síce čím ďalej tým populárnejšie, no v súčasnosti ich zo všetkých stávkových kancelárií poskytuje len Tipsport. Ostatné legálne stávkovky zatiaľ podporujú iba bežné meny. Informácie o Bitcoine a ďalších kryptomenách uvádzame nižšie v tabuľke.

Stávková kancelária Bitcoin Ďalšie kryptomeny
Tipsport Áno Áno
Doxxbet Nie Nie
Synottip Nie Nie
Fortuna Nie Nie
Niké Nie Nie
Tipos Nie Nie

Čo je to kryptomena?

Kryptomena je technológia a digitálna mena, ktorú môžete používať na nákup tovarov a služieb alebo na investovanie. Funguje na základe pokročilých algoritmov a technológie známej ako blockchain. Na rozdiel od bežných mien majú kryptomeny len digitálnu, resp. elektronickú podobu. Nenájdete ich teda vo forme mincí alebo papierových bankoviek. Kryptomeny predstavujú revolúciu a technológiu, ktorá už v súčasnosti výrazne ovplyvňuje a mení finančný sektor. Vďaka jej neustálemu vývoju sa očakáva, že zmení našu budúcnosť podobne ako internet.

Prečo sa zaujímať o krypto?

Kryptomeny nie sú žiadnym krátkodobým trendom. Ide o veľký technologický pokrok a o oblasť, ktorá bude nasledujúce roky výrazne napredovať. To však nie je jediný dôvod, prečo sa o ne zaujímať. K tým ďalším sa radia:

 1. Investičná príležitosť – kryptomeny sú veľmi zaujímavým a výhodným prostriedkom, do ktorého môžete investovať. Myslite však na to, že trh je vysoko volatilný. To znamená, že hodnota kryptomien je nestála a často sa mení. K investovaniu preto pristupujte obozretne.
 2. Vysoká bezpečnosť – Bitcoin a ostatné kryptomeny majú vysoké zabezpečenie, o ktoré sa stará technológia s názvom blockchain. Tá zabraňuje rôznym podvodom alebo zneužitiu platobných údajov tretími stranami.
 3. Alternatívny spôsob platenia – kryptomeny nie sú len investičným nástrojom. Sú taktiež výborným prostriedkom na platenie, ktorý prijímajú predovšetkým zahraničné obchody. Na Slovensku je zatiaľ takéto používanie kryptomien len v začiatkoch, pretože celý proces komplikuje legislatíva.

Výhody Bitcoinu oproti klasickým menám

Bitcoin má v porovnaní s klasickými menami viacero výhod. Práve preto je tak populárny po celom svete. Medzi tie najväčšie výhody patria:

 1. Návratnosť investície a rastový potenciál – záujem o Bitcoin je čoraz väčší, čo znamená len jedno – nárast jeho hodnoty. Tá, samozrejme, môže kolísať, no v dlhodobom merítku má rastúci charakter, vďaka čomu vám môže priniesť zaujímavé zisky.
 2. Bezpečnosť a kontrola nad údajmi – vďaka technológii blockchain, ktorú využívajú mnohé kryptomeny vrátane Bitcoinu, máte zaistenú vysokú úroveň bezpečnosti a kontroly nad údajmi. Toho, že by niekto zneužil vaše financie, sa tak rozhodne nemusíte obávať.
 3. Odolnosť proti kontrole a cenzúre – Bitcoin je decentralizovaná mena, čo znamená, že sa nedá len tak obmedziť alebo vypnúť. Taktiež nie je možné vydať veľké množstvo nových Bitcoinov, čo by mohlo negatívne ovplyvniť hodnotu celej meny.