Platobné metódy v tipovaní


V článku sa dozviete najpoužívanejšie platobné metódy v tipovaní online. Patria sem platobné karty napríklad MasterCard a Visa. Ďalej sú to eplatby bankové prevody a elektronické peňaženky Paypal, Skrill, alebo Neteller. Nechýbajú ani platobné metódy ako Western Union a predplatené karty ako Revolut, či Paysafecard.

Platobné metódy v tipovaní

Ako na vklady v stávkových kanceláriach

Vklady v stávkovkách sú nastavené tak, aby prebiehali čo najrýchlejšie. Keď spravíte vklad, peniaze sa vám spravidla pripíšu v rozpätí pár sekúnd. Všetko sa odvíja od toho, akú metódu si zvolíte. Medzi najrýchlejšie platobné metódy sa radia internetové peňaženky a platobné karty. Karty pritom môžu byť spoplatnené. Naopak najzložitejšia platobná metóda je bankový prevod. Čas transakcie je niekoľko dní a navyše musíte vypisovať platobný príkaz a prihlasovať sa do internetbankingu.

Vklady v stávkovkách

Ako vybrať peniaze zo stávkovej kancelárie

Výbery v stávkovkách budete mať k dospozícii po tom, ako dokončíte registráciu. Čiže po tom, ako vyplníte osobné údaje a overíte svoju totožnosť. Výbery môžete robiť viacerými spôsobmi. Všetko sa odvíja od vami zvolenej stávkovky. Vo väčšine prípadov však máte k dispozícii výber priamo na bankový účet. Ide o najobľúbenejšiu metódu, ktorej mínusom je len to, že na peniaze musíte čakať niekoľko dní. Iným variantom je výber hotovosti na pobočke alebo výber prostredníctvom internetovej peňaženky.

Výbery v stávkovkách

Prečo je platba kartou najpopulárnejšia

Platobné karty patria medzi najpopulárnejšie platobné metódy. Dôvodom je skutočnosť, že celý proces je jednoduchý a rýchly. Mínusom je len to, že pri vklade pomocou platobnej karty býva často účtovaný menší poplatok. Všetko ale záleží od typu banky, ktorú používate. Každá má individuálne podmienky. Najpoužívanejšia karta je VISA. Umožňuje posielať platby kdekoľvek. Vkladať môžete aj kartou MasterCard, avšak vyberať zo stávkovej kancelárie nemožno. Pri výberoch platobnými kartami je čakacia doba 2 – 5 pracovných dní. Doba čakania závisí najmä od vašej stávkovej kancelárie.

Platobné metódy – Kreditná karta

Kreditná karta je karta s kreditom, ktorý vám poskytne banka a vy ho neskôr splácate. Takáto karta nie je viazaná na bežný účet v banke. Môžete ňou platiť iba do výšky úverového limitu. Splácate ju mesačne. Ak dodržíte termíny splátky, prostriedky na karte sa vám neúročia. Od klasického bankového úveru sa teda líši tým, že nemá úrok. Plus, môžete získať aj rôzne výhody ako sú vernostné programy.

Platobné metódy – Debetná karta

Debetná karta je opakom kreditnej. Viaže sa na bežný účet v banke. Zaplatením pomocou debetnej karty platíte svojimi finančnými prostriedkami z bankového účtu. Môžete ju využívať na priame platenie alebo na vyberanie financií z bankomatov. Keď ju používate, môžete sa dostať aj do mierne mínusových hodnôt na účte. Pri následnom vklade na bankový účet vám však banka stiahne prečerpané financie aj s úrokom. Pozor, niektoré bankové účty nedovoľujú ísť do mínusu.

Platobné metódy – Internetové peňaženky

Internetové peňaženky sú taktiež obľúbené platobné metódy. Majú viacero funkcií a môžete prostredníctvom nich robiť vklady aj prevody. Skvelo vám pomôžu aj pri nakupovaní v e-shopoch, ktoré nepoznáte. Ak nechcete, aby vám niekto zneužil kartu, môžete využiť práve internetovú peňaženku. Jej založenie vám nezaberie veľa času. Rovnako ako používanie. Medzi najznámejšie patria už vyššie spomenuté (Paypal, Skrill, Revolut a Neteller). Nižšie si o nich povieme viac.

Na čo slúži Paypal

Paypal umožňuje bezpečné platenie na internete bankovým prevodom alebo kartou. Na registráciu potrebujete vlastniť e-mailovú adresu. Po zaregistrovaní si môžete pridať aj viac platobných kariet, ktoré musia mať povolené internetové platby. Najdôležitejšou informáciou pre nás tipérov je, že Paypal bohužiaľ nepodporuje transakcie do stávkoviek na Slovensku.

Výhody a nevýhody Paypalu

😏 Výhody

 • rýchlosť prevodu (pripísané peniaze takmer okamžite po odoslaní z vášho bankového účtu na paypal účet)
 • jednoduchosť (stačí otvoriť formulár pre novú platbu, vyplniť e-mail a výšku čiastky)
 • bezpečnosť (spĺňa najprísnejšie bezpečnostné štandardy)

😓 Nevýhody

 • nepodporuje transakcie do stávkových kancelárií na Slovensku
 • stránky nie sú v slovenskom ani v českom jazyku

Prečo zvoliť internetovú peňaženku Skrill

Skrill sa podľa nás radí medzi najlepšie platobné metódy a internetové peňaženky na Slovensku. Spoločne so spomínaným Paypalom sú najväčšími platobnými systémami. Na založenie účtu potrebujete taktiež iba e-mailovú adresu. Po tom, ako si ho založíte, môžete požiadať o kartu Skrill Prepaid MasterCard. Tou následne môžete platiť ako v obchodoch, tak aj na internete. Najväčšou výhodou Skrillu oproti Paypalu je to, že podporuje tipovanie a hazardné hry. Princíp na poslanie peňazí do stávkovej kancelárie je jednoduchý.

 1. pošlite bankovým prevodom peniaze na účet Skrillu (bez poplatkov)
 2. následne môžete posielať peniaze do stávkových kancelárii rýchlejšie, bezpečnejšie a bez poplatkov

Výhody a nevýhody Skrillu

😏 Výhody

 • rýchlosť (peniaze sa pripíšu takmer okamžite po odoslaní z vášho bankového účtu na Skrill účet)
 • jednoduchosť (na transakcie vám stačí e-mail a prihlasovacie údaje do Skrill účtu)
 • bezpečnosť (spĺňa najprísnejšie bezpečnostné štandardy)
 • podporuje tipovanie a hazardné hry na Slovensku
 • stránka aj v češtine dokonca aj s podporou
 • Skrill Prepaid MasterCard (platobná karta)
 • mobilná appka
 • VIP (vernostný program)

😓 Nevýhody

 • menší poplatok pri transakcii z účtu Skrill na platobnú kartu alebo bankový účet
 • občas sa stáva, že výbery na stránkach stávkoviek trvajú niekoľko dní. Po správnosti vám však peniaze prídu za pár hodín.

Ako funguje Revolut

Revolut je pomerne nová elektronická peňaženka. Je dostupná už aj na Slovensku a radí sa medzi revolučné novinky. Založenie účtu a inštalácia aplikácie sú jednoduché. Aplikáciu si môžete stiahnuť aj v slovenskom jazyku. Po založení účtu musíte vložiť 10 € ako poplatok na zaslanie karty. Tá býva doručená do 8 – 10 pracovných dní na vašu adresu. Práve platobná karta je najväčšou prednosťou Revolutu. Môžete si zvoliť fyzickú alebo virtuálnu kartu. Virtuálna karta slúži hlavne na online platby.

Výhody a nevýhody Revolutu

😏 Výhody

 • platby a výbery v bankomatoch po celom svete zadarmo (do 200 € bezplatný výber v bankomatoch)
 • rýchle bankové prevody (max. 2 pracovné dni)
 • revolučná platobná karta (dá sa zvoliť viac dizajnov)
 • aplikácia (slúži aj ako elektronická pokladňa)

😓 Nevýhody

 • vydanie karty za poplatok

Neteller ako ďalšia elektronická peňaženka

Neteller je elektronická peňaženka podobná Skrillu s tým rozdielom, že má vyššie poplatky. Po založení účtu musíte overiť svoju totožnosť a až potom môžete využívať svoj účet naplno. Po overení si môžete zriadiť aj vlastnú platobnú kartu. Tú môžete následne využívať na výber z akýchkoľvek bankomatov. Rovnako ako aj na nákup v obchodoch, ktoré prijímajú platby kartou MasterCard.

Výhody a nevýhody Netelleru

😏 Výhody

 • rýchlosť (peniaze sa pripíšu takmer okamžite po odoslaní z vášho bankového účtu na Neteller účet)
 • jednoduchosť (na transakcie vám stačia prihlasovacie údaje do Neteller účtu)
 • bezpečnosť (spĺňa najprísnejšie bezpečnostné štandardy)
 • Net+ (platobná karta)

😓 Nevýhody

 • stránky nie sú v slovenskom ani v českom jazyku
 • platí sa pri výberoch aj vkladoch
 • zdĺhavé overenie účtu

Prečo bankové prevody niesú najlepšiou možnosťou

Bankové prevody sú ďalšou možnosťou, ako platiť v stávkových kanceláriách. Ich nevýhodou je len čas trvania transakcie. Práve preto odporúčame vytvoriť si čo najskôr elektronickú peňaženku. Prevod z banky môžete využiť cez internet banking alebo keď si podáte príkaz na úhradu v banke. Nezabudnite však na variabilný symbol, ktorý identifikuje platbu.

 • bankový prevod na účty v rovnakom štáte trvá 1 – 2 dni
 • na zahraničné účty trvá 3 – 4 pracovné dni
 • výbery trvajú 2 – 10 pracovných dní

Poplatky spojené s bankovými prevodmi si každá banka určuje individuálne. Je dobré naštudovať si najmä medzištátne bankové prevody pred transakciou, aby ste neboli nemilo prekvapení. Prirážka sa môže vyšplhať až do desiatok EUR.

Ako fungujú predplatené karty

Predplatené karty sú podobné ako kreditné. Nie sú však viazané ku konkrétnemu bankovému účtu. Týmito kartami sa platí nesmierne jednoducho. Stačí zadať PIN kód, ktorý dostanete spoločne s kartou.. Môžete si zriadiť aj virtuálnu predplatenú kartu, ktorá slúži výhradne na internetové platby. Nevýhodou je, že sa s ňou nedá platiť v kamenných predajniach, keďže ju fyzicky nevlastníte.

Čo je to Western Union

Western Union je globálna americká firma, ktorej funkciou sú osobné peňažné prevody. Platba prebieha vyplnením formulára, ktorý sa následne odovzdá s peniazmi a poplatkom na pobočke spoločnosti. Práve poplatky zahrnuté pri platení sú veľkou nevýhodou. V porovnaní s ostatnými platobnými metódami je Western Union najdrahší a preto ho neodporúčame.