Platobné metódy v tipovaní


Ak preferujete tipovanie cez internet pomocou vášho herného účtu, nenechajte si ujsť článok platobné metódy. Existuje veľa možností ako vkladať, alebo vyberať a my vám ich priblížime. Každý z vás si následne môže vybrať ten, ktorý mu bude najviac vyhovovať. Dočítate sa napríklad o vkladoch a výberoch do stávkových kancelárii, internetových peňaženkách, bankových prevodoch, predplatených kartách, Western Union a tak ďalej.

Platobné metódy v tipovaní

V tomto úryvku si zhrnieme najpoužívanejšie platobné metódy online. Patria tu platobné karty napr. (MasterCard, Visa). Ďalej sú eplatby (bankové prevody) a elektronické peňaženky (Paypal, Skrill, Neteller). Platobná metóda Western Union alebo predplatené karty ako (Revolut, Paysafecard).

Vklady v stávkovkách

Platby v stávkovkách sú nastavené tak, aby prebiehali čo najrýchlejšie. Keď vkladáte do stávkovej kancelárie peniaze sa vám pripíšu v rozpätí pár sekúnd. Najpohodlnejšie je použiť elektronickú peňaženku.

Ďalšou rýchlou a jednoduchou možnosťou je použiť platobnú kartu, avšak vklad môže byť spoplatnený. Najzložitejšia platobná metóda je pomoc bankového prevodu. Čas transakcie je niekoľko dní a navyše musíte vypisovať platobný príkaz a prihlasovať sa do internet bankingu.

Vklady v stávkovkách

Výbery v stávkovkách

Pre výbery v stávkovkách je potrebné dokončiť registráciu na 100 percent. To znamená registráciu + overenie totožnosti.

Po registrácii v stávkovej kancelárii je zapotreby oskenovať občiansky, vodičský alebo pas na webovú alebo emailovú adresu stávkovky. Za nejaký čas (väčšinou do hodiny) vám stávkovka overí doklady a už môžete využívať všetko jej funkcie.

Výbery v stávkovkách

Platobné karty

Pri tipovaní sa najčastejšie na vloženie vkladu používajú platobné karty. Táto platobná metóda je jednoduchá a rýchla. Pri vklade pomocou platobnej karty býva často účtovaný menší poplatok, niekedy je to bez poplatkov. Záleží od typu banky, ktorú používate, každá má individuálne stanovené podmienky.

Najpoužívanejšia karta je VISA. Umožňuje posielať platby kdekoľvek. Vkladať môžete aj kartou MasterCard, avšak vyberať zo stávkovej kancelárie nemožno. Vybrať teda musíte iným spôsobom. Používaná je aj VISA Electron, pri ktorej býva často problémová platba do zahraničia.

Pri výberoch platobnými kartami je čakacia doba 2-5 pracovných dní. Doba čakania závisí najmä od vašej stávkovej kancelárie.

Platobné metódy – Kreditná karta

Často sa mýli pojem kreditná a debetná karta. Kreditná karta je karta s kreditom, ktorý vám poskytne banka a vy ho neskôr splácate. Takáto karta nie je viazaná na bežný účet v banke. Môžete ňou platiť iba do výšky úverového limitu. Splácate ju mesačne. Ak dodržíte termíny splátky, prostriedky na karte sa vám neúročia. Od klasického bankového úveru sa teda líši bezúročným a napríklad rôznymi vernostnými programmi za používanie karty.

Platobné metódy – Debetná karta

Je vlastne opak kreditnej karty. Je viazaná na bežný účet v banke. Zaplatením pomocou debetnej karty, platíte svojimi finančnými prostriedkami z bankového účtu. Pomocou debetnej karty platíte v obchodoch a vyberáte hotovosť z bankomatov.

Keď používate debetnú kartu, môžete sa dostať aj do mierne mínusových hodnôt na účte, ale pri následnom vklade na bankový účet vám banka stiahne prečerpané financie aj s úrokom. Ale pozor, niektoré bankové účty nedovoľujú ísť do mínusu.

Platobné metódy – Internetové peňaženky

Sú prostriedky určené na vklady, prevody financií z kreditnej karty alebo bankového účtu do určitých programov.

Napríklad, snažíte sa nakúpiť cez zahraničný eshop. Často býva rizikové používať svoju kreditnú kartu a to z dôvodu, že môže prísť k odcudzeniu údajov a následne k jej zneužitiu.

Aby ste predišli týmto nepríjemným udalostiam boli vytvorené práve internetové peňaženky. Založenie takýchto elektronických peňaženiek býva rýchle a jednoduché. Medzi najznámejšie patria už vyššie spomenuté (Paypal, Skrill, Neteller).

Paypal

Umožňuje bezpečné platenie na internete bankovým prevodom, alebo kartou. Na registráciu potrebujete vlastniť e-mailovú adresu. Po zaregistrovaní si môžete pridať aj viac platobných kariet, ktoré musia mať povolené internetové platby. Jednou s najdôležitejšou informáciou, pre nás tipérov je, že Paypal bohužiaľ nepodporuje transakcie do stávkoviek na Slovensku.

Výhody a nevýhody Paypalu

😏 Výhody

 • rýchlosť prevodu (pripísané peniaze takmer okamžite po odoslaní z vášho bankového účtu na paypal účet)
 • jednoduchosť (stačí otvoriť formulár pre novú platbu, vyplniť e-mail a výšku čiastky)
 • bezpečnosť (spĺňa najprísnejšie bezpečnostné štandardy)

😓 Nevýhody

 • nepodporuje transakcie do stávkových kancelárií na Slovensku
 • stránky nie sú v slovenskom ani v českom jazyku

Skrill

V minulosti známy aj ako MoneyBookers, je podľa nášho názoru najlepšia internetová peňaženka dostupná na Slovensku. Spoločne so spomínaným Paypalom patria k najväčším platobným systémom na internete. K založení účtu potrebujete taktiež iba e-mailovú adresu.Po založení účtu môžete požiadať o kartu Skrill Prepaid MasterCard. Môžete ňou platiť ako v obchodoch, tak aj na internete.

Najväčšou výhodou Skrillu oproti Paypalu je to, že podporuje tipovanie a hazardné hry. Princíp na poslanie peňazí do stávkovej kancelárie je jednoduchý.

 1. pošlite bankovým prevodom peniaze na účet Skrillu. (bez poplatkov)
 2. následne môžete posielať peniaze do stávkových kancelárii rýchlejšie, bezpečnejšie a bez poplatkov)

Výhody a nevýhody Skrillu

😏 Výhody

 • rýchlosť (pripísané peniaze takmer okamžite po odoslaní z vášho bankového účtu na Skrill účet)
 • jednoduchosť (na transakcie vám stačí e-mail a prihlasovacie údaje do Skrill účtu)
 • bezpečnosť (spĺňa najprísnejšie bezpečnostné štandardy)
 • podporuje tipovanie a hazardné hry na Slovensku
 • stránka aj v češtine dokonca aj s podporou
 • Skrill Prepaid MasterCard (platobná karta)
 • mobilná appka
 • VIP (vernostný program)

😓 Nevýhody

 • menší poplatok pri transakcii z účtu Skrill na platobnú kartu alebo bankový účet
 • občas sa stáva, že výbery cez službu Skrill na stránkach stávkoviek trvajú niekoľko dní, po správnosti vám však peniaze prídu za pár hodín.

Revolut

Je pomerne nová elektronická peňaženka. Je dostupná už aj na Slovensku a radí sa medzi revolučné novinky. Založenie účtu a inštalácia aplikácie sú jednoduché. Aplikáciu je možné stiahnuť aj v slovenskom jazyku. Po založení účtu je potrebné vložiť 10 € ako poplatok na zaslanie karty. Tá býva doručená do 8-10 pracovných dní na vašu adresu. Práve platobná karta je najväčšou prednosťou Revolutu. Môžete si zvoliť fyzickú alebo virtuálnu kartu. Virtuálna karta slúži hlavne na online platby.

Výhody a nevýhody Revolutu

😏 Výhody

 • platby a výbery v bankomatoch po celom svete zadarmo (do 200 € bezplatný výber v bankomatoch)
 • rýchle bankové prevody (max. 2 pracovné dni)
 • revolučná platobná karta (dá sa zvoliť viac dizajnov)
 • aplikácia (slúži aj ako elektronická pokladňa)

😓 Nevýhody

 • vydanie karty za poplatok

Neteller

Je podobná elektronická peňaženka ako Skrill s rozdielom. Neteller má vyššie poplatky. Po založení účtu musíte overiť svoju totožnosť a až potom môžete využívať svoj účet naplno. Po overení si môžete zriadiť aj vlastnú platobnú kartu. Môžete ju následne využívať na výber z akýchkoľvek bankomatov ako aj na nákup v obchodoch, ktorý prijímajú platby kartou MasterCard.

Výhody a nevýhody Netelleru

😏 Výhody

 • rýchlosť (pripísané peniaze takmer okamžite po odoslaní z vášho bankového účtu na Neteller účet)
 • jednoduchosť (na transakcie vám stačia prihlasovacie údaje do Neteller účtu)
 • bezpečnosť (spĺňa najprísnejšie bezpečnostné štandardy)
 • Net+ (platobná karta)

😓 Nevýhody

 • stránky nie sú v slovenskom ani v českom jazyku
 • platí sa pri výberoch aj vkladoch
 • zdĺhavé overenie účtu

Bankové prevody

Na platbu do stávkových kancelárii môžete použiť aj bankové prevody. Pomerně najväčšou nevýhodou tejto možnosti je čas trvania transakcie a preto doporučujeme vytvoriť si čo najskôr elektronickú peňaženku. Aj napriek tejto značnej nevýhode mnohí z nás naďalej preferujú tento spôsob. Prevod z banky môžete využiť cez internet banking alebo keď si podáte príkaz na úhradu v banke. Nezabudnite však na variabilný symbol, ktorý identifikuje platbu.

 • bankový prevod na účty v rovnakom štáte trvá 1-2 dni
 • na zahraničné účty 3-4 pracovné dni
 • výbery trvajú 2-10 pracovných dní

Poplatky spojené pri bankových prevodoch vnútroštátnych alebo medzištátnych si každá banka určuje individuálne. Je dobré naštudovať si najmä medzištátne bankové prevody pred transakciou, aby ste neboli nemilo prekvapený. Prirážka sa môže vyšplhať až do desiatok EUR.

Predplatené karty

Sú podobné ako kreditné, avšak nie sú viazané ku konkrétnemu bankovému účtu. Týmito kartami sa platí nesmierne jednoducho. Stačí zadať PIN kód, ktorý dostanete spoločne s kartou a nie je potrebné zadávať žiadne údaje. Môžete si zriadiť aj virtuálnu predplatenú kartu, ktorá slúži výhradne na internetové platby. Nevýhodou je, že sa s ňou nedá platiť na kamenných predajniach, keďže ju fyzicky nevlastníte.

Western Union

Je globálna americká firma, ktorej funkciou sú osobné peňažné prevody. Platba prebieha vyplnením formulára, ktorý sa následne odovzdá s peniazmi a poplatkom na pobočke spoločnosti. Práve poplatky zahrnuté pri platení sú veľkou nevýhodou.. V porovnaní s ostatnými platobnými metódami je Western Union najdrahší a preto ho nedoporučujeme.