MS vo futbale 2022: Anglicko vs Irán analýza


Skupina B na Majstrovstvách sveta vo futbale 2022 začína zápasom Anglicko vs Irán. Je to stretnutie najväčšieho favorita skupiny – Anglicko, s outsiderom skupiny – Irán. Je to prvý zápas pre obe mužstvá a tak zatiaľ platí povestný výrok, že obe mužstvá začínajú na nule. Živý prenos zápasu Anglicko vs Irán môžete sledovať 21. 11. 2022 o 14:00 na stanici RTVS Šport. RTVS bude vysielať všetky zápasy z MS vo futbale 2022. Live stream bude k dispozícii aj na oficiálnej stránke RTVS. Live stream je dostupný len na území Slovenska. Napríklad v Čechách je dostupný live stream na televízii ČT sport.

MS vo futbale 2022: Anglicko vs Irán analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
menej ako 2.5 gólu v zápase 1.78 1.77
  • Zápas: Anglicko vs Irán
  • Súťaž: MS vo futbale 2022
  • Čas zápasu: 21. 11. 2022, 14:00

Irán po tretíkrát v rade na MS

Irán po tretíkrát v rade zvládol postúpiť na MS vo futbale. Celkovo to bude pre ázijský štát šieste vystúpenie na svetovom šampionáte. Na posledných MS 2018 v Rusku podal zatiaľ svoj najlepší výkon. Zo skupiny síce nedokázal postúpiť, ale v konkurencii Španielska, Portugalska a Maroka sa to ani nedalo očakávať. Napriek tomu získal výborné štyri body, keď porazil Maroko a remizoval s Portugalskom. To mu stačilo na tretie miesto v skupine len bod za postupovými priečkam. Irán sa prezentoval poctivou defenzívou, keď dostal len po jednom góle od oboch európskych favoritov. Výbornú defenzívu predvádzal aj v ázijskej kvalifikácii na MS 2022. Za 18 zápasov inkasoval len 8 gólov. Celkové skóre mal skvelých 49:8.

Irán po tretíkrát v rade na MS

Anglicko prešlo kvalifikáciou bez prehry

Anglicko prešlo kvalifikáciou na MS 2022 v Katare bez prehry. V kvalifikačnej skupine dosiahlo z desiatich zápasov na osem výhier a dve remízy. To pri neskutočnom skóre 39:3. Nadšenie anglických fanúšikov však schladili tohtoročné výkony tímu. V Lige národov v konkurencii Talianska, Nemecka a Maďarska získalo Anglicko len tri remízy zo šiestich zápasov. Proti Maďarsku dokonca prehralo oba zápasy. Najmä po domácej prehre 0:4 s našim južným susedom čelilo následne obrovskej kritike. Pred šampionátom tak panuje mierna nervozita zo strany fanúšikov a aj odbornej verejnosti.

Anglicko prešlo kvalifikáciou bez prehry

Anglicko chce po rokoch titul

Anglicko chce získať po dlhých rokoch titul a v poslednom období k nemu nebol veľmi ďaleko. Na Majstrovstvách Európy 2020, ktoré sa pre covid hrali až minulý rok sa dostalo až do finále. Tam zlyhali proti Taliansku až v penaltovom rozstrele a boli tak neskutočne blízko trofeji pre víťaza. Veľmi dobre hral anglický tím aj na MS 2018 v Rusku. Tam skončili napokon na nepopulárnej štvrtej priečke. Hráči okolo Harryho Kanea tak cítia, že môžu pomýšľať na najvyššie priečky. Je len otázne ako veľmi sa na psychike tímu podpísali spomenuté zlé výkony z Ligy národov. Skupina B v ktorej bude pôsobiť v spoločnosti Iránu, Walesu a USA sa však zdá výborná na rozbeh.

Zostava Anglicka a Iránu

Základná zostava Anglicka a Iránu bude k dispozícii až tesne pred stretnutím. K dispozícii sú už ale nominácie krajín na šampionát. V prípade Iránu bude väčšina mien pre Slovákov neznámym pojmom. Základ reprezentácie tvoria hráči z domácej iránskej ligy, ktorý je doplnený o hráčov z Európy. Najväčšie hviezdy tímu sú kapitán mužstva Ehsan Hajsafi, hrajúci v AEK Atény, Alireza Jahanbakhsh z Feyenoordu a Sardar Azmoun z Bayeru Leverkusen. Aj v prípade anglickej reprezentácie sa dá povedať, že za ňu hrajú hráči len z domácej ligy. Premier League je však považovaná za najlepšiu ligu sveta a to dostatočne hovorí o jej kvalite kádra. Kapitánom je útočník Tottenhamu Hotspur Harry Kane, ktorému chýbajú tri góly na to, aby sa stal najlepším strelcom v histórii anglickej reprezentácie. Vybrať najväčšie hviezdy tímu je extrémne náročné, keďže väčšina hráčov pôsobí v tímoch bojujúcich pravidelne o titul Premier League.

Anglicko vs Irán kurzy

Kurzy na duel Anglicko vs Irán hovoria jasnou rečou v prospech Anglicka. Na jeho výhru je na Tipsporte kurz 1.33. Remíza aj výhra Iránu by boli prekvapením a preto je na remízu kurz aktuálne 4.80 a na výhru Iránu až 11.60. V zápase kde je jeden tím takto výrazne favorizovaní veľa ľudí volí stávku s handicapom. Na výhru Anglicka s handicapom -1.5 je zaujímavý kurz 2.01. Ak veríte v naozaj veľký gólový rozdiel tak môžete tipovať výhru Anglicka s handicapom -2.5 s kurzom 3.81. Vzhľadom na dobrú defenzívnu hru Iránu to neodporúčame. Myslíme, že zápas bude výsledkovo tesnejší ako mnohí očakávajú.

Tip redakcie: menej ako 2.5 gólu v zápase

Namiesto víťaza tipujeme počet gólov v zápase. Anglicko sa po posledných nepresvedčivých výkonoch bude rozbiehať pomalšie. Napriek obrovskej útočnej kvalite na čele s Harrym Kaneom to nebude jednoduché presadiť sa proti Iránu. Ten už ukázal na posledných MS a aj v kvalifikačnom cykle, že veľa gólov nedostáva. Na druhej strane sa nedá veľmi očakávať, že by on gólovo prispel v tomto zápase.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
menej ako 2.5 gólu v zápase 1.78 1.77