MS v hokeji – Fínsko vs Švédsko preview a tip na výsledok


MS v hokeji 2023 majú na programe tretie zápasy v základných skupinách. Stretnutie Fínsko vs Švédsko štartuje v pondelok 15. mája 2023 o 19:20. Hrá sa na štadióne Nokia Aréna vo fínskom meste Tampere s kapacitou 13 455 divákov. V tomto článku sa dozviete, kde sledovať tento zápas. Ďalej sa pozrieme sa na to, ako sa obom tímom zatiaľ na šampionáte darilo. Na záver vám predstavíme zaujímavé Fínsko vs Švédsko kurzy spolu s tradičným tipom redakcie.

MS v hokeji - Fínsko vs Švédsko preview a tip na výsledok

  • Fínsko a Švédsko sa naposledy stretli 7. mája 2023 v rámci Euro Hockey Tour. Tri korunky vyhrali 4:3
  • Fíni v prvých dvoch zápasoch na šampionáte získali tri body, Švédi šesť.
  • Stávkové kancelárie favorizujú domáce Fínsko, na ktoré je nižší kurz ako na Švédov.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Fínsko 2.29 2.30

Kde sledovať Fínsko vs Švédsko

Dobrou možnosťou, kde sledovať Fínsko vs Švédsko naživo je TV Tipsport. Stačí splniť jedinú podmienku a síce prestávkovať minimálne čiastku 1,20€ za predošlých 30 dní. Naše TV stanice tento duel v priamom prenose neponúknu, napríklad RTVS aj ČT Sport vysielajú zápas Česko vs Lotyšsko. Hodinový záznam zo stretnutia ale vysiela v pondelok 15. mája 2023 o 21:50 ČT Sport a tiež ešte na druhý deň v utorok o 12:55. Zostrihy zo zápasu nájdete aj v programe RTVS Šport.

Kde sledovať Fínsko vs Švédsko Druh prenosu
TV Tipsport Live stream
ČT Sport Záznam
RTVS Šport Highlighty

Fínsko má 3 body

Fínsko má 3 body. V otváracom stretnutí šampionátu totiž reprezentácia Suomi prehrala s výberom USA vysoko 1:4. V druhom zápase ale Fíni zdolali Nemecko 4:3 a po dvoch zápasoch majú skóre 5:7. Herný prejav obhajcov titulu zatiaľ nie je taký, ako sa očakávalo a práve duel so Švédskom veľa napovie o sile fínskeho mužstva. Jeho najproduktívnejším hráčom je zatiaľ Sakari Manninen, ktorý má na konte 3 body za dva góly a jednu asistenciu. Tento 31-ročný útočník strávil uplynulý ročník v nižšej AHL v tíme Henderson Silver Knights.

Fínsko má 3 body

Zdroj: thestar

Švédsko dvakrát vyhralo

V úvode skupinovej fázy MS Švédsko dvakrát vyhralo. Má tak na svojom konte 6 bodov so skóre 6:0. Áno, Švédi zatiaľ na šampionáte neinkasovali ani raz. V prvom zápase vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0 nad Nemeckom a v druhom zdolali Rakúsko vysoko 5:0. Prvý duel odchytal skúsený Lars Johansson z Frolundy, druhý pre zmenu 20-ročný mladík Jesper Wallstedt z AHL tímu Iowa Wild. Najproduktvnejšími hráčmi Švédska sú útočníci Andre Petterson z tímu HV71 a 22-ročný talent Jonatan Berggren z Detroitu Red Wings. Obaja majú na svojom konte dve asistencie.

Švédsko dvakrát vyhralo

Zdroj: athletistic

Fínsko vs Švédsko kurzy

Fínsko vs Švédsko kurzy favorizujú domáci tím. Veľkú rolu v tom hrá fakt, že Švédi hrajú druhý duel v priebehu 24 hodín. Kurz na výhru Fínov je 2,29, na triumf Švédov je kurz 3,01. Remíza je vypísaná s kurzom 3,94. Pred ďalšou stávkou si určite prečítajte článok, ako tipovať na MS v hokeji 2023. V Tipsporte si 43 % tipérov podalo na Fínov, 37% na Švédov a 20% na remízu. Medzi najčastejšie stávky patrí viac ako 3.5 gólu v zápase s kurzom 1,42. Napríklad tip na to, že prvý gól dajú Fíni má kurz 1,78. Kurz na to, že strelia prvý gól Švédi je 2,00.

Tip redakcie: Vyhrá Fínsko

Fíni v prvom zápase prehrali rozdielom triedy s USA a ani proti Nemecku nepredviedli najlepší výkon, hoci vyhrali. Pred domácimi tribúnami ale Suomi v tomto derby zaberú naplno. Švédi budú navyše unavení po nedeľnom zápase s Rakúskom. Preto tipujeme, že vyhrá Fínsko a získa tri body.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Vyhrá Fínsko 2.29 2.30

Zdroje článku: Tipsport, Transfermarkt, Wikipedia