Redakcia

Live tipovanie

Live tipovanie patrí k najobľúbenejším funkciám tipérov. Umožňujú vám tipovať počas zápasov na rozdiel od pevných kurzov. Kurzy pri live tipovaní sa menia počas zápasov a to pridáva na zaujímavosti. Môžete tak reagovať na vývoj zápasov a následne meniť stávky ako uznáte za vhodné.

Vyzkúšať si live stávky v Tipsporte s bonusom 20 €

V tomto článku si ďalej vysvetlíme ako tipovať live stávky a live stávky pri jednotlivých stávkových kanceláriách. Taktiež si priblížime výhody a nevýhody live tipovania a na konci nebude chýbať záverečné zhodnotenie.

Live tipovanie

Live stávky

Väčšina stávkových kancelárii podporujú funkciu live stávky. Upozornia vás, ktoré zápasy budú ponúkať ako live stávky. Pri týchto typoch stávok býva dostupný aj kalendár, ktorý vám presne ukáže v akých dňoch budú live stávky dostupné. V tomto kalendári si môžete aj pozrieť či k danej live stávke bude dostupný aj priamy prenos zo zápasu (nazývaný aj live stream). Spoločnosť Tipsport disponuje najlepšími live stávkami a live streamom v Slovenskej republike.

Prečo sú vlastne live stávky také obľúbené? Pretože máte možnosť “voľnosti”. Aj nudné zápasy budú pre vás zaujímavejšie. Môžete improvizovať s kurzami a ak sa vyznáte a viete kedy do toho ísť naplno môžete uzatvárať aj isté stávky. Ďalšou výhodou je, že niekedy už pri začiatku zápasu viete zhruba určiť v akom rozpoložení sa tímy nachádzajú a preto možno mierne pozmeniť svoje tipy. Populárne sú aj tipy uzatvorené tesne pred koncom zápasu, kde sa občas taktiež vyskytnú pekné kurzy. Môžete tak napríklad tipnúť na outsidera, či strelí dáky gól, keď už rozhodnuté v prospech favorita.

Ako tipovať na live stávky

Ako tipovať na live stávky? Mali by ste tipovať na šport, ktorý dobre poznáte a pravidelne sledujete. Dajme tomu baví vás futbal, konkrétne máte radi anglickú ligu (Premier league), poznáte trénerov, máte v lige obľúbených hráčov a preto aj viete približne akým štýlom sú tímy zvyknuté hrať. Hlavne vďaka týmto faktorom máte vyššiu šancu na výhru.

Pri live stávkach sa potrebujete rozhodovať rýchlo na rozdiel od tých predzápasových. Je to náročnejšie, pretože musíte brať do úvahy viac faktorov a práve vtedy prichádzajú na rad vaše znalosti v danom športe.

Pred tipovaním na live stávky je taktiež zapotreby naštudovať si ako postupovať v jednotlivej stávkovej kancelárii. Každá to má mierne odlišné, samozrejme princíp je rovnaký. Sekcie v live stávkach sa taktiež líšia od tých klasických.

Začínajúcim tipujúcim preto odporúčame najskôr tipovať na predzápasové stávky a až následne tipovať na live stávky. Je zaručené, že učiť sa počas prebiehajúceho zápasu ako podať stávku často neprinesie úspech. Nemusíte stihnúť podať live stávku s výhodným kurzom, pretože tie sa počas zápasu neustále menia.

TIP

Dobrou stratégiou pri live stávkach je tipovanie na favorita počas zápasu. Ak napríklad nezachytil prvý polčas a prehráva o gól, ale zápas sledujete a vidíte, že favorit súpera tlačí no šťastena zatiaľ nie je na jeho strane, skúste podať na výhru favorita po prvom polčase, kurz bude lepšie nastavený ako pred zápasom a v prípade, že sa mu podarí otočiť výsledok, môžete sa radovať z peknej výhry.

Ďalšou veľmi dôležitou stratégiou je sledovať dej zápasu. Ak máte záujem vyhrávať pri tipovaní na live stávky je nesmierne dôležité sledovať dianie v danom zápase. Pozor však aby ste to neprepískli a nestavili si naraz veľa live stávok, ktoré nebudete stíhať sledovať a následne upravovať.

Tipsport live stávky

Tipsport live stávky patria medzi najlepšie. V kurzovej ponuke nájdete mimo klasických športov aj live stávky na e-športy. Práve tieto športy vystrelili raketovou rýchlosťou v dobe pandémie. Ako už bolo spomenuté v tejto sekcii je zahrnutý aj kalendár live, ktorý slúži ako dobrá pomôcka na prehľad v aký deň a čas sa podujatie koná.

Tipsport live stávky

Ako vidíte na obrázku nižšie máme otvorený kalendár. Máte možnosť rozkliknúť si zobrazovanie so streamom, trackerom a rádiom. Nad týmito funkciami su zvolíte dátum a môžete pohodlne prezerať rozpis zápasov na daný deň.

Tipsport live stávky menu

Na pravej strane vašej obrazovky môžete využiť napríklad live fórum a podeliť sa o svoje tipy a názory s ostatnými. Tak isto sa môžete zúčastniť Tipligy alebo kvalifikovať sa na Tipcup. Možností je naozaj neúrekom a hlavne vďaka nim považujeme Tipsport v tejto oblasti za favorita.

Fortuna live stávky

Fortuna live stávky sú taktiež veľmi kvalitné. Po otvorení sekcie “stávky live” vám vyskočí kurzová ponuka. V tej si môžete vybrať či si chcete prezerať live stávky na všetky športy, alebo na konkrétny šport. V obrázku nižšie môžete vidieť kurzovú ponuku v live stávkach od Fortuny.

Fortuna live stávky menu

Kurzová ponuka sa samozrejme neustále mení, keďže je live a stav zápasov sa neustále mení. V obrázku vyšie môžete vidieť “stávky live”. Nad lištov so športami sa dá preklikávať medzi funkciami “jeden zápas” alebo kalendár.

Fortuna live stávky a prenos

Na pravej strane obrazovky môžete chatovať s ostatnými tipujúcimi. Máte možnosť sledovať aj live streamy, ak je dostupný na vami zadaný zápas, využívať funkciu tracker, prezerať si štatistiky ako aj podané tikety.

Niké live stávky

Ani Niké live stávky nezostávajú pozadu. Po otvorení live sekcie si môžete popri kurzovej ponuke veľmi jednoducho v druhom stĺpci rozkliknúť aj ponuku s detailom. V ľavej časti obrazovky sa vám zobrazujú športy na ktoré sa dá podať live stávka. Okrem športov si tam môžete prepínať medzi prehľadom, kalendárom, ale aj funkciou “moje zápasy” (zvolíte si zápasy, ktoré vás zaujímajú a pridáte do danej sekcie).

Niké live stávky a ponuka

Na obrázku vidíte kurzovú ponuku, ponuku konkrétneho zápasu s detailným rozborom. Na ľavej strane sú už spomínané jednotlivé športy a funkcie.

Niké live stávky

Tento obrázok obsahuje obsah z pravej časti obrazovky v sekcii live stávky. Ako aj pri konkurentoch, ktorí boli spomenutý vyššie, je tu zobrazený chat, kde sa môžete poradiť a pozhovárať s ostatnými hráčmi. Môžete si prezerať TV Niké, samozrejme musíte byť prihlásený. Taktiež môžete využiť funkciu radar.

Ostatné stávkové kancelárie s live tipovaním

Patria tu stávkovky Synottip, Doxxbet a eTIPOS. Vyššie v článku sme si ukázala live stávky pri 3. najlepších stávkovkách s touto funkciou. Ostatné stávkové kancelárie s live tipovaním nie sú na takej vysokej úrovni.

Spoločnosť Synottip umožňuje náhľad live stávok, avšak nenájdete live streamy, čo je na škodu. V stávkovke Doxxbet sú dostupné aj streamy, bohužiaľ ich kvalita nie je na vysokej úrovni a má ich nedostatok. V poslednom spomínanom eTIPOS-e nenájdeme dokonca ani prehľad live stávok a tak isto ani streamov.

Výhody live tipovania

  • tipovanie počas zápasu
  • neustále menenie kurzov (stačí si počkať na správny okamih)
  • výhodné kurzy (hlavne pri koncoch zápasov ak favorit prehráva)
  • sledovanie live streamov priamo v stávkových spoločnost (možnosť rýchlo reagovať pri sledovaní zápasov online)

Nevýhody live tipovania

  • zdĺhavé prijatie live stávky (sekundy hrajú veľkú rolu)
  • pri pokutových kopoch a kartách v zápase nie je možné podať live stávku ihneď (najskôr bookmaker upraví kurzy)

Záverečné hodnotenie

Keď si spomenieme na časy, ako sme tipovali pred začiatkom zápasu a museli čakať až do konca v napätí a často beznádeji, tak tomu je už rozhodne koniec. Svetom tipovania hýbu live stávky a budú aj neoddeliteľnou súčasťou budúcnosti v tomto rozmanitom hobby. No ale dosť rozplývania sa, poďme si ich ešte zhrnúť. Stavte si rýchlo a jednoducho počas zápasu, dokonca aj viackrát. Buďte v obraze, využívajte vedomosti z obľúbeného športu, sledujte podrobne streamy, vývoj situácii a iné aspekty. Stojte nohami na zemi, nepreháňajte to, netipujte zbytočne na veľa live stávok, ktoré následne nezvládate sledovať. Využívajte vyššie spomenuté stratégie, hrajte zodpovedne a určite sa vám to vráti v podobe mnohých víťazstiev.