Kanada vs Fínsko – štvrťfinále MS v hokeji 2023


Zápas Kanada vs Fínsko sa pred MS v hokeji 2023 čakal skôr vo finále ako v štvrťfinále. Obe mužstvá totiž patrili medzi najväčších favoritov na to kto vyhrá MS v hokeji. Navyše sa stretli vo finále posledné tri šampionáty. Jedná sa preto o šláger štvrťfinálových zápasov. Stretnutie Kanada vs Fínsko sa odohrá 25. mája 2023 o 19:20. Zápas sa uskutoční na štadióne Nokia Arena vo fínskom Tampere.

Kanada vs Fínsko - štvrťfinále MS v hokeji 2023

  • Posledný vzájomný zápas sa odohral vo finále minuloročného šampionátu. Zlato získali Suomi po vydretej výhre 4:3 po predĺžení.
  • Kanada bola v semifinále na posledných siedmich MS v hokeji v rade.
  • Kurzovo sa jedná o najvyrovnanejšie štvrťfinále. Mierny favorit sú domáci Fíni s kurzom 2.25. Na Kanadu je kurz 2.81.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Kanada – Víťaz zápasu do rozhodnutia 2.10 2.05

Kde sledovať Kanada vs Fínsko?

Kde sledovať Kanada vs Fínsko zaujíma každého hokejového fanúšika. Štvrťfinále, ktoré sa odohrá 25. mája 2023 o 19:20 vo fínskom Tampere rozhodne o konci jednom z najväčších favoritov. Sledovať to môžete naživo na RTVS Šport v televízii alebo ako live stream cez rtvs.sk. Live stream zadarmo poskytujú registrovaným hráčov aj stávkové kancelárie prostredníctvom TV Tipsport a Fortuna TV. Ak si chcete pripomenúť minuloročný súboj Kanady a Fínska o zlato, prikladáme video s najdôležitejšími momentami.

Termín stretnutia Štadión Kde sledovať
25. mája 2023 o 19:20 Nokia Arena, Tampere RTVS Šport, Tipsport TV, Fortuna TV

Povestná fínska defenzíva nefunguje

Povestná fínska defenzíva nefunguje. V minulom roku v ceste za zlatom vyhrali základnú skupinu len s piatimi inkasovanými gólmi. Na MS v hokeji 2023 sa v základnej skupine umiestnili ako tretí a v inkasovali 15 gólov. Pre porovnanie je to rovnaký počet ako malo Slovensko. Ešte viac zarážajúce je fakt, že tieto góly prišli s výnimkou jediného počas vyrovnaného počtu hráčov na ľade. Jediným pozitívom obrannej hry Suomi, tak zostáva výborná hra v oslabení s ktorou sú druhé najlepšie mužstvo na turnaji.

Povestná fínska defenzíva nefunguje

Zdroj: iihf

Kanada je v play off nebezpečnejšia ako v skupine

Kanada je v play off nebezpečnejšia ako v základnej skupine. Tento stav je možné pozorovať už niekoľko rokov. Javorový list sa prebojoval minimálne do semifinále na posledných siedmich Majstrovstvách sveta. Počas tejto série získal tri zlaté a tri strieborné medaily. Aj keď v skupinovej fáze nevyzerú Kanaďania vždy presvedčivo vo vyraďovacej časti dokážu o level zdvihnúť kvalitu hry.

Kanada je v play off nebezpečnejšia ako v skupine

Zdroj: iihf

Kanada vs Fínsko kurzy

Kanada vs Fínsko kurzy ovplyvňuje domáce prostredie pre európsky tím z posledných vzájomných zápasov. Preto je na Fínov kurz 2.25 a na Kanaďanov 2.81. Nevýrazné výkony Fínska v defenzíve a dobrá ofenzíva oboch tímov sú skvelým predpokladom na viac ako 4.5 gólu v zápase. Kurz 1.79 je až nad očakávania.

Tip redakcie: Kanada – víťaz zápasu do rozhodnutia

Akonáhle hráči Kanady zistia, že fínska defenzíva netvorí nepriepustný val ako v minulosti, tak im narastú krídla. Už v základnej časti boli strelecky najaktívnejším mužstvom a nič na tom nezmenia ani teraz. Čakáme preto streleckú prevahu a veľký tlak na fínsku bránku, ktorý skôr či neskôr povedie k nakloneniu výsledku na ich stranu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Doxxbet
Kanada – Víťaz zápasu do rozhodnutia 2.10 2.05

Zdroje článku: Tipsport, Wikipedia