Európska konferenčná liga – Slovan Bratislava vs FC Bazilej


Zápas medzi Slovanom Bratislava a FC Bazilej sa uskutoční druhýkrát v priebehu týždňa. Minulý týždeň sa v zápase hranom v Bazileji tešili belasí. Výhra v pomere 2:0 im zabezpečila tri body do tabuľky v skupine H. Hlavne sa vrátili do boja o postup do jarnej fázy turnaja. Slovan Bratislava sa pokúsi zopakovať výsledok aj na domácom ihrisku. Zápas Slovan Bratislava vs FC Bazilej sa naživo odohrá 13. 10. 2022 o 18:45 na štadióne Tehelné pole.

Európska konferenčná liga - Slovan Bratislava vs FC Bazilej

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Menej ako 2.5 gólu v zápase 1.96 1.83
  • Zápas: Slovan Bratislava vs FC Bazilej
  • Súťaž: Európska konferenčná liga
  • Čas zápasu: 13. 10. 2022 o 18:45

Skupina H Európskej konferenčnej ligy vyzerá inak ako sa predpokladalo. Na prvom mieste sa nachádza Pjunik Jerevan, ktorý má šesť bodov ale lepšie skóre ako druhý FC Bazilej. Pjunik Jerevan bol pritom dopredu považovaný za najväčšieho outsidera skupiny a predpovedalo sa mu posledné miesto. Tretí v skupine je po výhre v Bazileji Slovan Bratislava. Na konte má štyri body. Posledný je Žalgiris Vilnius s jedným bodom za remízu z Tehelného poľa. Ako jediné mužstvo v skupine ešte neskórovalo.

Slovan Bratislava sa bude spoliehať na defenzívu

Slovan Bratislava sa bude spoliehať na defenzívu rovnako ako to bolo v prvom zápase proti FC Bazilej. Ten sa snažil v domácom prostredí tvoriť hru, ale narážal na pevne postavené obranné valy. Počas celého zápasu Bazilej nenašiel účinný recept na prekonanie obrany Slovana a naopak sa viackrát vystavil nebezpečnému protiútoku Slovana. Po takejto situácii padol práve gól na 2:0. Osvedčená taktika sa nebude meniť.

Slovan Bratislava sa bude spoliehať na defenzívu

Slovan šetril počas ligového zápasu s Trenčínom takmer kompletnú jedenástku a hráči budú pred dôležitým zápasom v dobrej fyzickej forme. Prehra 4:0 od Trenčína určite zabolela, ale vzhľadom na to, že hrali rozdielny hráči ako v zápase proti švajčiarskemu mužstvu, nie je veľmi výpovedná. Slovan sa dlhodobo prezentuje najmä poctivou hrou v obrane. V slovenskej lige tomu pridáva aj väčšiu gólovú nadstavbu, tam ale jednoznačne kvalitou prevyšuje ostatné celky.

V lige sa Bazilej trápi

V lige sa Bazilej trápi, keď je až na siedmej priečke. Pre doplnenie, švajčiarska Super League má desať tímov v ligovej súťaži. Sezónu začal troma remízami v rade a aktuálne má po deviatich zápasoch tri výhry, tri remízy a tri prehry. V poslednom ligovom kole prehral 1:0 v Lugane. Napriek tejto skutočnosti je stále favorit na popredné miesta vo švajčiarskej lige. Na tretie miesto stráca tri body, na druhé šesť. Oproti mužstvám pred sebou má odohrané o jedno stretnutie menej.

V lige sa Bazilej trápi

Rovnako aj v Európskej konferenčnej lige je naďalej favoritom pre celú skupinu. Pred prehrou so Slovanom Bratislava to vyzeralo ideálne, keď z prvých dvoch stretnutí získal šesť bodov. K odvete so slovenským majstrom pristúpi s väčšou snahou o zisk bodov. Svedčí tomu aj fakt, že v ligovom zápase šetril niektorých hráčov

Tip redakcie: Menej ako 2.5 gólu v zápase

Slovan sa dlhodobo prezentuje najmä poctivou hrou v obrane. V slovenskej lige k tomu pridáva aj väčšiu gólovú nadstavbu, tam ale jednoznačne kvalitou prevyšuje ostatné celky. V Európskej konferenčnej lige má po troch zápasoch skóre 2:2, čo jasne ukazuje, že má dobre postavenú obranu a problém so strieľaním gólov. Ak sa priblíži výkonom k prvému zápasu s Bazilejom, nedovolí ani súperovi veľa šancí na strelenie gólov. Netipujeme víťaza, keďže zápas môže rozhodnúť na jednu či druhú stranu jediný gól. Čakáme ale zápas, ktorý tých gólov veľa neponúkne.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Menej ako 2.5 gólu v zápase 1.96 1.83