Európska konferenčná liga – Bazilej vs Slovan Bratislava


V rámci Európskej konferenčnej ligy sú na programe tretie zápasy základných skupín a v akcii bude aj slovenský zástupca a to náš minuloročný šampión ŠK Slovan Bratislava. Vo štvrtok 06. októbra 2022 o 21:00 tím FC Bazilej privíta na svojom trávniku slovenský klub Slovan Bratislava. Zápas sa bude odohrávať na futbalovom štadióne vo švajčiarskom meste Bazilej – St. Jakob-Park, ktorý je najväčším štadiónom v celom Švajčiarsku. Bazilej má po dvoch zápasoch v skupine H 6 bodov, Slovan naopak iba jeden. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako vyzerajú šance oboch tímov.

Európska konferenčná liga - Bazilej vs Slovan Bratislava

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Remíza 4.00 4.10
  • Zápas: FC Bazilej vs ŠK Slovan Bratislava
  • Súťaž: Európska konferenčná liga
  • Čas zápasu: 6. 10. 2022, 21:00

FC Bazilej ťahá víťaznú sériu

FC Bazilej ťahá víťaznú sériu, nakoľko neprehral už 5 zápasov v rade a z posledných deviatich duelov prehral len jediný raz, keď bol ešte 3. septembra nad jeho sily švajčiarsky Sion (1:2). Zo spomínaných piatich výhier v rade prišli dve práve v Európskej konferenčnej lige a preto je Bazilej so šiestimi bodmi na čele skupiny H. Aktuálne má trojbodový náskok pred druhým Pjunikom. V prvom zápase základnej skupiny Bazilej vyhral nad spomínaným arménskym tímom Pjunik Jerevan 3:1, vo svojom druhom stretnutí pre zmenu Bazilej zdolal vonku litovský klub Žalgiris Vilnius a to najtesnejším možným rozdielom 0:1.

FC Bazilej ťahá víťaznú sériu

Tímu sa síce zatiaľ výborne darí v skupinovej fáze európskych pohárov, ale v domácej súťaži je tento najznámejší švajčiarsky klub momentálne až na šiestom mieste tamojšej ligovej tabuľky. Po ôsmich odohraných kolách má totiž na svojom konte „len“ 12 bodov. Do zápasu so Slovanom ale FC Bazilej nastúpi ako jasný papierový favorit, ktorému viac veria aj stávkové kancelárie. Za zmienku ešte určite stojí, že tento zápas bude prvým vzájomným medzi oboma klubmi.

Slovan má zatiaľ jeden bod

Slovan má zatiaľ jeden bod, ktorý získal hneď v prvom zápase skupiny a to po domácej bezgólovej remíze 0:0 s celkom Žalgiris Vilnius. V druhom stretnutí Slovan možno aj trošku nečakane nebodoval, pretože prehral 2:0 na pôde Pjuniku Jerevan. Momentálne je tak tím z nášho hlavného mesta na poslednom štvrtom mieste skupiny H a získať body vonku proti Bazileju bude veľmi náročné. Tretí Žalgiris má na svojom konte taktiež jeden bod, ale má o gól lepšie skóre ako slovenský majster.

Slovan má zatiaľ jeden bod

Bratislavské mužstvo malo pred týmto zápasom aj možnosť pomyselnej generálky na Bazilej a síce domáci ligový zápas o prvé miesto tabuľky. V ňom sa vtedy prvý Slovan (10 zápasov, 23 bodov) stretol s druhou Podbrezovou (10 zápasov, 20 bodov). Tento súboj bol na programe v nedeľu 2. októbra a Slovan vďaka výbornému záveru vyhral 3:1. Zverenci trénera Vladimíra Weissa tak posilnili svoju vedúcu pozíciu v našej najvyššej súťaži a sú na najlepšej ceste za obhajobou titulu. Proti Bazileju však bude Slovan outsiderom. Ako ale ukázali niektoré zápasy v predkolách, možno práve takáto pozícia “Belasým” v pohárovej Európe vyhovuje viac. Dokáže Slovan vo Švajčiarsku vybojovať aspoň jeden vzácny bod za remízu?

Tip redakcie: Remíza

Slovan to bude mať na švajčiarskej pôde extrémne náročné, lenže slovenským mužstvám a častokrát i našej repre však viac sedia zápasy, kedy nie sú papierovými favoritmi. Preto v tomto prípade odvážne tipujeme remízu a to buď bezgólovú alebo 1:1. Na nerozhodný výsledok je napríklad na Tipsporte kurz 4,00 a na Fortune dokonca 4,10. Podľa stávkových kancelárií je však jednoznačným favoritom domáci tím FC Bazilej, na ktorý je kurz 1,57 (Fortuna) alebo 1,59 (Tipsport). Na výhru slovenského tímu je kurz až 5,20 na Fortune a dokonca až 5,43 na Tipsporte.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Remíza 4.00 4.10